Українські документи у Польщі будуть видаватись у чотирьох містах, – Державна міграційна служба України

Відкрити рахунок онлайн в українському банку, перебуваючи у Польщі

З 29 червня у Польщі запрацювало представництво міграційної служби України – ДП “Документ”. Які українські документи у Польщі й де зможуть отримати або обміняти мігранти вже у найближчому майбутньому?

До теми: покрокова інструкція оплати послуг “паспортного сервісу” у Варшаві

Попит на документи шалений: до Варшави їдуть українці зі всіх країн ЄС

Зі слів очільниці Державної міграційної служби Наталії Науменко, за два місяці роботи “Паспортного сервісу” у Варшаві було оформлено понад 25 тисяч документів. Посадовиця визнає, що записатись в електронну чергу дуже часто неможливо, оскільки місця зайняті на два-три місяці наперед.

Проблема у тім, що до Варшави для отримання документів їдуть українські мігранти з усіх країни Європейського Союзу, а не лише українці, які перебувають на території Польщі.

Ще у трьох містах Польщі з’явиться можливість отримати або обміняти українські документи

Для того аби задовольнити потреби українських мігрантів в отриманні або обміні українських документів Державна міграційна служба анонсує відкриття нових осередків не лише у Польщі, а й в інших країнах.

Ми розгортаємо наші потужності на території Вроцлава, Гданська та Кракова. Далі за погодження із Міністерством закордонних справ ми розширюємо наші представництва на території Туреччини, сподіваюсь Німеччини, Чехії та Словаччини,
– заявила голова ДМС Наталія Науменко

Такі дії українського міграційного відомства мають на меті максимально забезпечити паспортними документами насамперед українських біженців.

Адже доволі часто втікачі від війни прибували з України на території іноземних фактично без документів.

Внаслідок цього українські вимушені мігранти не мають фактично можливості не лише підтвердити власну особу, а й отримати соціальні допомоги чи влаштуватись на роботу за кордоном.

Динаміка отримання закордонних паспортів не змінилась, змінилась логістика

На запитання стосовно зростання динаміки видачі закордонних паспортів, очільниця Державної міграційної служби України заявила, що наразі відомство не виходить за межі  щорічного замовлення на виготовлення бланків для закордонних паспортів.

Натомість акцентувала на тому, що зараз кардинально змінилась логістика доставки бланків та готових паспортів українським громадянам.

Попри окремі проблеми із затримками у виготовленні закордонних паспортів, Наталія Науменко відзначила покращення ситуації із видачею ID-карток, наголосивши, що зараз ці картки виготовляються у відведені терміни.

Також посадовиця запевнила у тому, що вже є напрацювання із польською стороною щодо пришвидшення доставки виготовлених закордонних паспортів до Варшави. Адже на сьогодні доставка документів здійснюється лише два рази на місяць.

українські документи у Польщі

Голова ДМС України переконує у тому, що у найближчому часі терміни доставки документів у Варшаву значно скоротяться, фото: hsc.gov.ua

Українські документи у Польщі:  оформляють здебільшого закордонні паспорти

У Державній міграційній службі підтвердили, що “Паспортний сервіс” у столиці Польщі здійснює прийом усіх українців незалежно від їх країни перебування на цей час.

Коментуючи цифру у 25 тисяч виданих документів українським громадянам, що скористались послугами підрозділу ДП “Документ” у Варшаві, Наталія Науменко заявила, що з цієї кількості:

  • закордонні паспорти становлять понад 19 тисяч одиниць,
  • ID-карток було видано понад 1 000 штук.

Принагідно було нагадано, що українські мігранти можуть скористатись опцією одночасного виготовлення закордонного паспорта та ID-картки.

До речі, українці в країнах ЄС нарешті отримали можливість реально швидко та дешево переказувати кошти у євро до України

фото: колаж UAPL.INFO

Як правильно знімати кошти у Польщі

Ihor Kobryn

-- Головний редактор, адміністратор та автор порталу UAPL.INFO - Все про Польщу для Українців.- uapl.info - https://www.facebook.com/Uapl.info - https://t.me/uaplinfo

Читайте також

One thought on “Українські документи у Польщі будуть видаватись у чотирьох містах, – Державна міграційна служба України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *