Оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон, одна із найбільш затребуваних серед українських мігрантів у Польщі послуг. Відтепер українці мають можливість подати документи та отримати закордонний паспорт у Польщі також і у Вроцлаві.
Читайте також: Як відновити статус PESEL UKR у Польщі після 30 діб перебування за межами країни
Кількість українців, які проживають у Вроцлаві ще у травні становила майже 200 тисяч осіб. На сьогодні Вроцлав друге після Варшави місто за кількістю українських мігрантів – у столиці Польщі їх понад 260 тисяч осіб.
Тому доволі логічним виглядає, що після відкриття у Варшаві “Паспортного сервісу”, саме Вроцлав став наступним містом, де українці у Польщі можуть отримати закордонний паспорт.
Закордонний паспорт у Польщі: прийом документів у Вроцлаві розпочато 22 вересня
За інформацією Генерального консульства України у Вроцлаві, із 22 вересня 2022 року у тестовому режимі розпочато прийом документів на оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон.
Наразі, “живої” черги немає, а прийом документів від українців у Польщі, які хочуть отримати український закордонний паспорт у Польщі буде здійснюватися виключно за попереднім записом!
Записатись в електронну чергу можна за посиланням konsulat-ukrainy.pl. Для цього потрібно обрати послугу “Оформлення закордонного паспорта”.
Після натискання на кнопку “Призначити зустріч”, буде здійснено перехід на сторінку бронювання дати та часу візиту у Генеральне консульство України у Вроцлаві.
Де буде потрібно заповнити необхідні поля, вказавши:
- ім’я, прізвище та по-батькові;
- контактний номер телефону на території Польщі;
- електронну пошту.
Реєстрація в електронній черзі на подання документів абсолютно безкоштовна.
Після успішної реєстрації заявнику буде надіслано SMS, на зазначений у реєстрації телефонний номер.
У повідомленні буде посилання, за допомогою якого потрібно буде провести підтвердження візиту у Генеральне консульство України у Вроцлаві для подання документів.
Зауважимо, що одна особа, може “забронювати” лише одну зустріч на день.
Які документи потрібно для оформлення закордонного паспорта у Вроцлаві
Українцям у Польщі для візиту у Генконсульство України у Вроцлаві слід підготувати низку документів на оформлення паспорта для виїзду за кордон.
Насамперед потрібно завантажити заяву-анкету, видрукувати та заповнити її відповідно до взірця.
Окрім зазначеної вище заяви-анкети, під час подання документів із собою потрібно мати:
- закордонний паспорт – оригінал та копія першої сторінки;
- внутрішній паспорт – копії усіх сторінок з відмітками (для осіб, які досягли 14-річного віку);
- оригінал та копію документа, що підтверджує постійне або тимчасове перебування заявника за кордоном;
- оригінал та копію документа, який підтверджує місце реєстрації заявника на території Польщі;
- одну фотокартку розміром 10х15 см (білий фон, експозиція обличчя – 70%);
- документ, що підтверджує сплату консульського збору.
Вартість та оплата послуг з оформлення закордонного паспорта у Вроцлаві
Наразі українцям у Польщі, під час подання документів на оформлення закордонного паспорта у Генеральному консульстві України у Вроцлаві доведеться заплатити 593 польських злотих.
У вартість консульського збору за оформлення закордонного паспорта входить автоматизована обробка даних (166 злотих) та вартість оформлення паспорта (373 злоті).
Реквізити для здійснення оплати будуть надані заявнику представником консульства після перевірки документів. Оплату консульського збору необхідно провести у день подачі документів до Генерального консульства України у Вроцлаві.
Хто має право не платити консульський збір за оформлення закордонного паспорта
Відповідно до закону, який набув чинності 1 січня 2022 року, окремим категоріям громадян України надано пільги при сплаті консульського збору.
Зокрема при оформленні закордонного паспорта (зокрема, замість втраченого чи викраденого) консульський збір не справляється із:
- осіб, які не досягли шістнадцятирічного віку,
- осіб, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесеним до категорій 1 і 2,
- осіб з інвалідністю I та II груп,
- дітей з інвалідністю, дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, та особам з їх числа.
Для того, аби не сплачувати консульський збір до заяви-анкети необхідно буде долучити копію документа, який підтверджує наявність у заявника правових підстав для звільнення від консульського збору.
Вам буде цікаво: “Паспортний сервіс” у Варшаві: усі нюанси оформлення закордонного паспорта громадянина України
фото: facebook.com
Доброго дня, підскажіть будь ласка, на данний момент проживаю в Чеській Республіці, маю тимчасовий захист візу якв двє до 06.03.23року. але в Чехії не виготовляють закордонних паспортів. Чі можу я звернутись до консульства у Варшаві не бо у Вроцлаві для виготовлення закордонного паспорту? Реєстрацію маю Чеську (орендую квартиру). Дуже дякую за відповідь.
Для громадян України, які проживають не у Польщі – закордонний паспорт можна оформити у підрозділі ДП “Документ” у місті Варшава – так званий “паспортний сервіс”.
Деталі щодо процедури отримання закордонного паспорта за посиланням https://uapl.info/pasportnyj-servis-u-varshavi-usi-niuansy-oformlennia-zakordonnoho-pasporta-hromadianyna-ukrainy/
Доброго дня!
Скажіть, будьласка, як буде працювати центр замовлення закордонних паспортів у Ворцлаві під час новорічних свят з 26.12 по 31.12.2022.
Дякую
Доброго дня! 11 жовтня я була у Консульстві і подавала документи на отримання нового закордонного паспорта для мого сина . Чи можете ви мені підказати як я можу самостійно перевіряти статус виготовлення паспорта ? Як це робити ? Я не маю жодного коду для перевірки .
Здравствуйте я один месяц не могу зарегистрироваться в электронной очереди. Примут ли меня без регистрации? Извените меня падскажите мне что делать как сделать закордоний паспорт ? Спасибо вам
Так подасте там є жива черга я подавала дітям два тижня назат в Гданську було коло сто людей за дві год.здали
Вітаю, чи можливе оформлення закордонного паспорта України у Вроцлаві, для громадянина України віком 17 років, в якого є тільки внутрішній паспорт України, який вже рік проживає в Німеччині, на якого оформлено опікунство двох громадян Німеччини (за попередньої письмової згоди батька, який залишився в Україні)? Нажаль вже майже рік не можемо отримати термін для оформлення закордонного паспорта України в Німеччині. Дуже дякую за відповідь!
Добрий день.Підкажіть будь ласка чи можна зробити закордонний паспорт дочці 15 років по свідоцтву про народження