У ЄС стурбовані кількістю українських чоловіків у Європі: закликають повертатись до України

Відкрити рахунок онлайн в українському банку, перебуваючи у Польщі

У Європі все частіше лунають дискусії щодо зростання кількості українських чоловіків призовного віку в країнах ЄС. Європейські політики, зокрема, апелюють до сотень тисяч осіб, які могли б відчутно допомогти Україні у боротьбі проти росії.

Це важливо: Українцям пояснили як правильно використовувати українські картки за кордоном

У Німеччині, країні, яка прийняла найбільшу кількість вимушених мігрантів з України, питання перебування значної кількості чоловіків з України не лише виноситься на шпальти видань. Проводяться дослідження міграційних процесів, які також підтверджують зростаючу кількість потенційних призовників з України у цій державі.

Чоловіків стало втричі більше, а жінки повертаються до України: у ФРН змінились міграційні тенденції

Результати четвертого опитування, проведеного Інститутом IFO серед українців у Німеччині, підтвердили заяви політиків про все більшу кількість українських чоловіків на вулицях німецьких міст.
Якщо на початку повномасштабного вторгнення (у травні-червні 2022 року) чоловіки складали лише 7% від усієї кількості українських мігрантів у ФРН. То в жовтні 2023 року цей показник зріс втричі й становить 21%.
чоловіків
Фактично кожен п’ятий український мігрант у Німеччині, станом на кінець 2023 року, чоловічої статі, фото freepik.com

Особливо відчутно зросла кількість неодружених чоловіків з України у Німеччині: з 16% до 24%.

Натомість українські жінки із дітьми, які мігрували до ФРН на початку 2022 року, намагаються за можливості повернутись до своїх родин в Україну.

Наприкінці листопада 2023 року німецькі ЗМІ неодноразово наголошували на тому, що у Німеччині лише за офіційними даними проживає близько 190 тисяч чоловіків з України призовного віку. Окрім цього, ще близько 100 тисяч українських чоловіків проживає в Німеччині нелегально.

За даними Eurostat у жовтні 2023 у Німеччині тимчасовий захист отримали понад 1,176 млн українських мігрантів.

До теми: Чи насправді переїзд з Польщі в Німеччину хороша ідея: перспективи та складнощі

600 тисяч українців призовного віку в Європі: ЄС повинен до них звернутись

На початку грудня 2023 року депутат Бундестагу Родеріх Кізеветтер (Roderich Kiesewetter) заявив про 600 тисяч потенційних призовників з України у країнах ЄС.

Депутат Бундестагу від опозиційного Християнсько-демократичного союзу наголосив, що лише у Німеччині зараз близько 220 тисяч чоловіків призовного віку з України.

При цьому Родеріх Кізеветтер висловив переконання, що українські чоловіки, які наразі перебувають у ЄС, могли б відчутно полегшити становище українських солдатів на передовій.

На думку німецького політика, сотні тисяч українських чоловіків, які зараз перебувають за її межами, знадобились б не лише у військовій сфері.

чоловіків
Адже цих чоловіків можна було б залучати до гуманітарних місій, розбору завалів, у складі пожежних команд чи до інших видів громадських робіт, фото: euneighbourseast.eu
Тому ми німці також повинні звернутись до молодих людей, які придатні до військової служби. Європейський союз також має це зробити, 
– заявив німецький політик.
За оцінками німецького політика лише з українських чоловіків призовного віку у Німеччині можна було сформувати до 10 дивізій.

При цьому навряд чи можна звинуватити німецького депутата в антиукраїнських настроях. Адже Родеріх Кізеветтер неодноразово:

  • наголошував, що уряд ФРН робить недостатньо для перемоги України,
  • закликав збільшити обсяги та номенклатуру військової допомоги Україні з боку західних країн.

Тимчасовий захист українських мігрантів: чи можуть у ЄС вплинути на повернення чоловіків до України

За офіційними даними Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН) близько 6,3 мільйона людей мігрували з України через війну. Здебільшого це жінки та діти.

Тимчасовий захист у ЄС отримали 4,2 мільйона українців. З яких, за даними Євростату, майже 770 000 українських чоловіків у віці від 18 до 64 років, що зареєстровані як вимушені мігранти у 27 країнах ЄС.

Враховуючи те, що верхня "межа" призовного віку в Україні становить 60 років, озвучена німецьким парламентарем цифра у 600 тисяч, може цілком відповідати дійсності.
на кордоні
Не слід вважати, що всі українські чоловіки призовного віку, які зараз перебувають в ЄС, виїхали з України незаконно, фото: dailylviv.com

Перелік легальних підстав для виїзду чоловіків за межі України насправді чималий.

Адже законно перебувати за кордоном можуть чоловіки з України призовного віку зокрема за:
  • станом здоров’я,
  • сімейними обставинами,
  • професією (у відрядження),

Чи навіть особи віком від 18 до 60 років, які постійно проживають за кордоном та мають відповідну позначку про це у паспорті

телеграм-канал UAPL.INFO

Наразі складно уявити, які у ЄС, після продовження у жовтні дії механізму тимчасового захисту українських біженців до 4 березня 2025 року, можуть застосовуватись заходи впливу до українських чоловіків призовного віку.
Щобільше деякі країни ЄС вже наголошували на тому, що НЕ будуть видавати українських чоловіків!

Адже чинне європейське законодавство виключає можливість проведення екстрадиції особи:

  • за ухилення від військової служби,
  • дезертирство,
  • або непокору наказу.
чоловіків
Відтак ймовірно апелювання європейських політиків чи владних структур буде спрямовано на відчуття патріотизму українських чоловіків, фото: колаж UAPL.INFO
З українського боку вже неодноразово наголошувалось на тому, що чоловіки, які протиправно виїхали за межі України, не уникнуть покарання.

Як і ті особи призовного віку, які легально виїхали з України, проте не повернулись у встановлені терміни.

Детальніше: Українців, які незаконно виїхали за кордон під час війни буде покарано – очільник МВС України

фото: колаж UAPL.INFO

Як правильно знімати кошти у Польщі

Ihor Kobryn

-- Головний редактор, адміністратор та автор порталу UAPL.INFO - Все про Польщу для Українців.- uapl.info - https://www.facebook.com/Uapl.info - https://t.me/uaplinfo

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *