Військовий облік за кордоном: дані про військовозобов’язаних та ухилянтів направляють у військкомати

Відкрити рахунок онлайн в українському банку, перебуваючи у Польщі

Чутки про можливість отримати повістку у дипустанові та питання як здійснюється військовий облік за кордоном турбують багатьох українських мігрантів. Хто і як інформує українські військкомати про місця проживання військовозобов’язаних в іноземних державах та їх незаконне перебування за межами України?

До теми: Мобілізація жінок, виїзд за кордон молоді, повістки через “Дію”: Міноборони та ДПСУ надали офіційні пояснення

У Генконсульстві України у Любліні та Державній прикордонній службі України повідомили, які дані про військовозобов’язаних українців за кордоном передають територіальним центрам комплектування та соціальної підтримки.

Як дипустанови проводять військовий облік за кордоном

У МЗС України підтвердили тісне співробітництво та постійне інформування  військкоматів про місця проживання українців за кордоном.
Консульський облік є добровільною дією. Водночас для військовозобов’язаних є обов’язковим перебувати на військовому обліку. На практиці люди, які стають на консульський облік, дані про цих людей ми направляємо до військкоматів. Що ці люди знаходяться на території Польщі, за такою-то адресою.
– зазначив виконувач обов’язків Генерального консула України у Любліні Артем Валах.

За інформацією дипломата українське посольство та консульства у Польщі займались питанням військового обліку і до впровадження нового порядку обліку військовозобов’язаних, резервістів та призовників.

військовий облік
Очільник Генконсульства у Любліні Артем Валах підтвердив, що українські дипломатичні установи за кордоном зараз набагато активніше ведуть консульський облік військовозобов’язаних, фото: polskieradio.pl
Нагадаємо, що новий порядок військового обліку визначає, зокрема, що громадяни України – призовники, військовозобов’язані та резервісти, при перебуванні за кордоном понад три місяці, повинні перебувати на консульському обліку в дипломатичних установах. 

Детальніше у матеріалі: Дипустанови відтепер організовують військовий облік за кордоном та займаються поверненням військовозобов’язаних в Україну під час мобілізації

Виконувач обов’язків Генерального консула України у Любліні Артем Валах наголошує, що українські дипустанови за кордоном також:
 • інформують про початок чергового призову на строкову службу громадян, які перебувають на консульському обліку та досягли призовного віку і не мають відстрочки або не звільнені від призову,
 • сприяють поверненню військовозобов’язаних та резервістів в Україну в разі проведення мобілізації та у воєнний час, в особливий період.

Ухилянтів повертатимуть в Україну з території іноземних країн, – Держприкордонслужба

Черговою тривожною звісткою для військовозобов’язаних українців, які намагатимуться ухилитись від мобілізації за кордоном, стала інформація речника ДПСУ Андрія Демченка.

В ефірі національного телемарафону “Єдині новини” представник прикордонного відомства України наголосив на тому, що ухилянтів примусово повертатимуть з території іноземних країн.
військовий облік
Під час обговорення історії ухилянта, який загинув при спробі незаконно втекти з України, Андрій Демченко зазначив, що це вже 15 смертельний випадок на кордоні, фото ДПСУ

Нагадаємо, що 23 березня прикордонники виявили у річці Тиса тіло чоловіка, який намагався нелегально потрапити до Румунії. Разом з ним було знайдено загорнуті у поліетилен український закордонний паспорт та посвідчення водія.

Речник ДПСУ повідомив, що якби ухилянт не загинув, то українська сторона ініціювала б його повернення в Україну для передачі відповідним правоохоронним органам.
Ми активно працюємо із нашими закордонними партнерами, щоб спільно протидіяти будь-яким спробам незаконного перетину державного кордону. Навіть якби цей чоловік потрапив би в Румунію, то він би в подальшому був би повернутий на територію України. І був би притягнутий до відповідальності, 
– зазначив представник прикордонного відомства України.

Спроби отримати статус біженця після незаконного перетину кордону – марні

Також у ДПСУ прокоментували спроби деяких українців, які незаконно перетнули державний кордон України отримати за кордоном статус біженця.

Звісно, що дехто намагається відразу просити статус біженця. Проте це не є підставою для того, щоб українських громадян, таких порушників, розглядали як біженців у країнах Європейського Союзу, 
– пояснив Андрій Демченко.

mZUS

Дані про ухилянтів за кордоном прикордонники також направляють у військкомати

Попри всі законодавчі обмеження прикордонники щодня в пунктах пропуску на кордоні та за їх межами затримують близько 20 осіб, які намагаються незаконно перетнути кордон.

У пунктах пропуску найбільш поширених способом незаконного виїзду за межі України залишається підробка:

 • документів про зняття з військового обліку,
 • посвідчень багатодітних батьків,
 • документів про супровід осіб з інвалідністю.
Щодо притягнення до відповідальності осіб, які виїхали з України на законних підставах, проте не повернулись, речник ДПСУ підтвердив, передачу даних про таких осіб до військкоматів.

Своєю чергою територіальні центри комплектування та соціальної підтримки вже ініціюють питання порушення відповідних кримінальних справ у правоохоронних органах України щодо ухилянтів, які переховуються за кордоном.

Зверніть увагу: Нардепи пропонують дозволити виїзд за кордон чоловікам, в тому числі й студентам

фото: колаж UAPL.INFO

Як правильно знімати кошти у Польщі

Ihor Kobryn

-- Головний редактор, адміністратор та автор порталу UAPL.INFO - Все про Польщу для Українців.- uapl.info - https://www.facebook.com/Uapl.info - https://t.me/uaplinfo

Читайте також

3 thoughts on “Військовий облік за кордоном: дані про військовозобов’язаних та ухилянтів направляють у військкомати

 1. Я піду на війну не раніше за цю морду на фото. Артем Валах – подивіться скільки коштує його годинник. Це наші податки. І гинути за цю вгодовану морду я не збираюся.!!!!!

 2. Стаття-маніпуляція. Ніхто з тих хто законно виїхав не може бути примусово повернутий в Україну.
  Ухилянтом стають тоді коли отримавши повістку ігнорують її, і це десь зафіксовано.
  Без цього всього ви законослухняний громадянин.
  Не ведіться на цю фігню, жодна країна світу не буде виконувати вологі мрії наших чиновників.

  1. А чому саме маніпуляція? У матеріалі наведена пряма мова офіційних представників МЗС та Держприкордонслужби без будь-яких оціночних суджень.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *