Які виплати та програми підтримки українців у Польщі продовжать до 30 червня 2024 року

Відкрити рахунок онлайн в українському банку, перебуваючи у Польщі

У Польщі офіційно озвучили перелік виплат і програм підтримки, які у I півріччі 2024 року будуть збережені для українців. А також чимало інших важливих нюансів подальшого оновлення у 2024 році польського спецзакону про допомогу вимушеним мігрантам з України.

Актуальна тема: Як, обираючи банк в Польщі, отримати безплатні перекази, зняття коштів без комісії та інші бонуси

У Сеймі Польщі було анонсовано чимало важливих деталей щодо тимчасового захисту українців у Польщі у 2024 році. Окрім переліку соціальних та сімейних виплат, було оприлюднено дані про розміри видатків польського бюджету та подальші кроки польської влади у контексті легалізації та перебування українців у Польщі.

Які виплати та допомоги у Польщі збережуть для українців у 2024 році

Під час представлення законопроекту щодо продовження дії тимчасового захисту українців у Польщі представник МВСіА перелічив державні програми допомоги та підтримки.
Йдеться про соціальні та сімейні виплати, які будуть продовжені в Польщі до 30 червня 2024 року для українців зі статусом PESEL UKR.

Томаш Шиманський, відповідальний за оновлення спецзакону держсекретар польського МВСіА Польщі, підтвердив наміри продовжити для українців з тимчасовим захистом право на отримання:

Сімейні виплати в Польщі для українців:

 • сімейна допомога (zasiłek rodzinny) та додаткові виплати до сімейної допомоги,
 • одноразова допомога при народженні дитини – так звані Becikowe,
 • опікунські допомоги по догляду: дві допомоги по догляду (zasiłek pielęgnacyjny, świadczenie pielęgnacyjne), спеціальна допомога по догляду (specjalny zasiłek opiekuńczy),
 • допомога опікуну: у форматі виплат на виконання рішення Конституційного трибуналу Польщі від 5 грудня 2013 року, № K 27/13,
 • батьківська допомога (в розмірі 1000 злотих).

Детальніше: Які соціальні виплати будуть доступні українцям у Польщі у 2024 році

З високою ймовірністю зазначені виплати будуть найближчим часом офіційно продовжені до 30 червня 2024 року для українців, зважаючи на:
 • ухвалення у першому та другом читанні законопроекту щодо продовження термінів тимчасового захисту українців,
 • позитивні висновки комісії публічних фінансів,
 • те, що 9 лютого 2024 року Сейм РП підтримав законопроект і його було направлено до Сенату Польщі.
У випадку, якщо Сенат не матиме зауважень до законопроекту, його буде направлено на підпис президенту Польщі. При наявності застережень від Сенату документ буде повернути в Сейм на допрацювання.

УВАГА: Аби не пропустити жодної важливої новини підписуйтесь на канал UAPL.INFO у VIBER – за посиланням invite.viber.com

Підтримка мігрантів з України в Польщі у 2024 році: що зміниться

Окрім програм сімейних та соціальних виплат до 30 червня 2024 році будуть продовжені також низка інших інструментів підтримки українців зі статусом UKR в Польщі.
За офіційним даними представника МВСіА, під час представлення законопроекту в польському Сеймі, для українців із тимчасовим захистом буде продовжено:
 • медичне обслуговування, включаючи медичні послуги та доступ до системи охорони здоров’я;
 • можливість для громадян України відкривати та здійснювати господарську діяльність за правилами, що застосовуються до громадян Республіки Польща;
 • особливі правила продовження термінів легального перебування громадян України та дії польських документів, на право на в’їзду й перебування на території Польщі.

Детальніше про перелік документів: Які зміни у 2024 році очікують мігрантів з України зі статусом UKR у Польщі

До 30 червня 2024 року в інтересах українців зі статусом UKR будуть продовжені окремі положення, що стосуються університетів, студентів, академічних викладачів та дослідників, які в'їжджають з території України

А також програми підтримки освіти, виховання та догляду за дітьми та учнями, які є громадянами України.

українців
У тому числі буде продовжено підтримку органів місцевого самоврядування в Польщі у виконанні додаткових освітніх завдань в інтересах вимушених мігрантів з України, фото freepik.com

Окрім цього законопроект передбачає продовження ще на один рік дії пільгових положень у законах Польщі:

Щонайменше до 30 червня 2024 року для підтримки вимушених мігрантів з України буде продовжено дію програми 40+.
Йдеться про виплати в розмірі 40 злотих на добу будь-якому суб'єкту, зокрема фізичній особі, яка надаватиме послуги з проживання та харчування громадянам України.

Водночас і надалі період за який може виплачуватись допомога 40+ на українців, за загальним правилом, не буде перевищувати 120 днів.

телеграм-канал UAPL.INFO

Що планують змінити у 2024 році для українців зі статусом UKR у Польщі

За даними МВСіА Польщі вже зараз розпочато детальний аналіз виплат, програм державної допомоги та підтримки українців на період з 01 липня 2024 до 04 березня 2025 року.
Напрацьовані зміни будуть внесені до чергового оновлення спецзакону про тимчасовий захист українців у Польщі, яке почне діяти з другого півріччя 2024 року.

Польські депутати також наголошують на тому, що впродовж наступних 2 місяців владу Польщі чекає дуже важлива дискусія.

Йдеться саме про те, які права та програми підтримки/допомоги/виплати будуть доступні для українців зі статусом UKR, починаючи з 1 липня 2024 року.

Відтак закликають польський уряд не зволікати із подальшими законодавчими напрацювання аби:

 • провести широке громадське обговорення пропонованих змін у польському суспільстві,
 • визначити, які правові механізми у спецзаконі щодо тимчасового захисту українців у Польщі можуть/повинні бути реалізовані після червня цього року, а які ні.
українців
За попередніми розрахунками загальний розмір бюджетних видатків, на реалізацію положень спецзакону про підтримку українців у Польщі, зросте з 4,3 до 6.165 мільярда злотих, фото freepik.com
Водночас чимало представників польського Сейму наголошують на тому, що присутність у Польщі близько мільйона українців зі статусом UKR не лише обтяжує польський бюджет додатковими видатками.
Адже переважна більшість українців з тимчасовим захистом вже працевлаштовані у Польщі та сплачують податки.

Чимало багатьох громадян України заснували свій бізнес у Польщі або легально працюють на польських підприємствах.

Поряд з цим у Сеймі звертають увагу на необхідність посилення контролю за зловживаннями з боку українців у питаннях виплати соціальних допомог.
Наводячи випадки, коли громадяни України, перебуваючи в Польщі:
 • працюють віддалено в українській компанії,
 • відповідно не сплачують податки у Польщі,
 • проте отримують фінансову підтримку за різними соціальними чи сімейними програми з польського бюджету.

До теми: Особливості подання заявок і терміни виплат 800+ в Польщі у 2024-2025 роках: нові можливості для українців

Як правильно знімати кошти у Польщі

Ihor Kobryn

-- Головний редактор, адміністратор та автор порталу UAPL.INFO - Все про Польщу для Українців.- uapl.info - https://www.facebook.com/Uapl.info - https://t.me/uaplinfo

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *