Kongres Odbudowy Ukrainy COMMON FUTURE

Дія пл для дітей, депортація до 10 років та нові повноваження прикордонників у Польщі

Навесні 2023 року у Польщі поступово набувають чинності нові положення оновленого законодавства про іноземців, які перебувають на території Польщі. Йдеться на лише про можливість використання електронного документа Дія пл для неповнолітніх. А й про збільшення максимального терміну депортації та передачу окремих контрольних функцій від Управління з питань іноземців у компетенцію Прикордонної охорони Польщі.

Відкрити рахунок онлайн в українському банку, перебуваючи у Польщі

Це важливо: З квітня злоті із Польщі в Україну можна переказати навіть із прибутком.

Опубліковані 23 березня 2023 року зміни у закон про іноземців та низку інших законів Польщі відчутно змінюють правовий статус іноземців на території сусідньої країни.

Дія пл для неповнолітніх мігрантів з України: коли запрацює електронний документ

Застосування в інтересах неповнолітніх українців у Польщі електронного документа Дія пл передбачено змінами до польського спецзакону. Йдеться про закон Польщі від 12 березня 2022 року “Про допомогу громадянам України у зв’язку зі збройним конфліктом на території України”.

Запроваджені законодавчі зміни щодо електронного документа Дія пл викладені у доволі складній для розуміння пересічними українцями юридичній формі.

На загал громадянам України у Польщі слід врахувати, що в майбутньому завдяки сервісу Дія пл у мобільному застосунку mObywatel вони зможуть:
  • завантажувати, зберігати та пред’являти електронний документ, що містить отримані із відповідного реєстру актуальні дані про дитину, яка перебуває під їх батьківською опікою,
  • перевіряти цілісність та походження електронного документа.

Проте чинності нові зміни наберуть лише після додаткового офіційного повідомлення Міністра з питань інформатизації Польщі.

телеграм-канал UAPL.INFO

Водночас можливість завантаження та використання електронного документа Дія пл для використання в інтересах неповнолітніх українських мігрантів буде доступна батькам/опікунам лише тоді, коли їх номер PESEL UKR буде вказано у реєстраційних даних PESEL UKR дитини.

Також передбачається, що завантаження батьками/опікунами електронного документа Дія пл на дитину, повинно супроводжуватись поданням заяви про те, що дитина залишається під її/його батьківським піклуванням.

Детальні специфікації технічних рішень та терміни запровадження технічних змін, які уможливлять використання електронного документа Дія пл для неповнолітніх мігрантів з України будуть оголошені додатково на офіційних владних ресурсах Польщі.

Максимальний термін депортації іноземці з Польщі збільшено до 10 років

В оновленому законодавстві про іноземців збільшено максимальний термін заборони в’їзду та перебування на території Польщі та інших країни Шенгенської зони.
Нагадаємо, що до квітня 2023 року максимальний термін депортації, який застосовувався до іноземців у Польщі становив 5 років.
дія
Вже у квітні до 10 років депортації у Польщі можуть отримати іноземці з міркувань національної оборони або безпеки, захисту громадської безпеки й порядку, або національних інтересів Республіки Польща, фото wirtualnynowydwor.pl
Відтепер Міністр внутрішніх справ Польщі за поданням відповідних органів може видати рішення про примусове видворення та заборону в’їзду до Польщі на 10 років іноземців:
  • з боку яких існує загроза проведення терористичної або шпигунської діяльності,
  • які підозрюються у веденні терористичної або шпигунської діяльності.

Офіційно звернутись до МВС Польщі із зазначеним поданням можуть:

  • Головний комендант поліції,
  • Керівник Агентства внутрішньої безпеки,
  • Голови Служби військової контррозвідки.
При цьому реалізація рішення про депортацію таких іноземців з території Польщі проводиться у примусовому варіанті та негайно після його ухвалення.
Відтак, побоювання українців у тому, що “нібито відтепер у Польщі навіть за адміністративні зможуть депортувати на 10 років”, є лише домислами, які не підтверджуються реальними законодавчими змінами.

Не лише перевірка Дія пл на кордоні: які ще нові повноваження отримали польські прикордонники у квітні 2023 року

Оновлені нормативно-правові акти щодо іноземців у Польщі також значно розширюють перелік компетенцій Прикордонної охорони Польщі.
Зокрема набуття польськими прикордонниками нових повноважень щодо доступу до електронних реєстрів ZUS Польщі значно спрощує перевірку легальності Карт побиту.

Також Головний комендант Прикордонної охорони Польщі перебирає на себе певну кількість повноважень, які до цього часу перебували у компетенції Керівника Управління з питань іноземців. Йдеться, зокрема про:

  • зняття заборони на повторний в’їзд іноземця до Польщі;
  • окремих аспектів перебування іноземця з гуманітарних причин чи, так званого, толерованого побуту (видача/скасування рішень чи відповідних легалізаційних документів);
  • видачі рішень про добровільний виїзд особи з Польщі;
  • передачі іноземця до іншої країни ЄС тощо.
Карта побиту
Окремо слід зазначити, що з квітня 2023 року при видачі рішень про добровільний виїзд іноземця з території Польщі, прикордонники можуть вказувати інший мінімальний термін, колаж: UAPL.INFO
Відтепер мінімальний строк, у який іноземця можуть зобов’язати покинути територію Польщі становить 8 діб, на відміну від 15 діб (як було у березні 2023 року).
Нагадаємо, що наприкінці січня 2023 польські прикордонники офіційно пояснили для чого українським мігрантам зі статусом PESEL UKR потрібно при перетині кордону постійно пред'являти електронний документ Дія пл.
Також у Прикордонній охороні Польщі наголосили, що вимога постійного пред’явлення електронного документа Дія пл (Diia.pl) на кордоні не залежить від терміну перебування за межами Польщі.

Зверніть увагу: Отримана за кордоном допомога більше не потребує обов’язкового декларування в Україні

фото: колаж UAPL.INFO

 

Як правильно знімати кошти у Польщі

Ihor Kobryn

-- Головний редактор, адміністратор та автор порталу UAPL.INFO - Все про Польщу для Українців.- uapl.info - https://www.facebook.com/Uapl.info - https://t.me/uaplinfo

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *