Відмова у в’їзді в Польщу: польський депутат пояснила українським вимушеним мігрантам як оскаржити це рішення

Відкрити рахунок онлайн в українському банку, перебуваючи у Польщі

Депутат Сейму Польщі Ханна Гілл-Пьонтек повідомила, що проблеми із поверненням українських біженців до Польщі, після виїзду в Україну і надалі мають місце. Для багатьох вимушених українських мігрантів потенційна відмова у в’їзді у Польщу є вкрай актуальним питанням.

Читайте також, Польська робоча віза без виїзду в Україну: хто з українців тепер зможе отримати її у Польщі

Питання стосовно термінів перебування українських біженців у Польщі, порядку їх виїзду в Україну та повернення до сусідньої країни доволі складні у юридичному трактуванні. Саме тому, депутат польського Сейму виразила стурбованість інформацією щодо зростань кількості відмов у в’їзді українським громадянам на кордоні з Польщею.

Чому не пропускають у Польщу

Йдеться про саме про тих, громадян України, які легально перебувають у Польщі на підставі положень так званої “спецустави”.

Вказується, що за останні дні збільшилась кількість випадків, коли польські прикордонники відмовляють у в’їзді в Польщу українцям, що тимчасово виїхали в Україні й намагалися повернутися до сусідньої країни.

При цьому польські прикордонники застосовують аспект перевищення терміну у 90 діб перебування громадянина України на території країн Шенгенської угоди.

Коментар польського МВСіА: положення спецустави в пріоритеті

Польський депутат також наголошує на тому, що Міністерство внутрішніх справ та адміністрації Польщі надало їй офіційне пояснення із цього питання.

У коментарі МВСіА Польщі йдеться, що положення спеціального закону про захист українських біженців мають пріоритет над іншими нормативними документами, що врегульовують перебування українців у сусідній країні.

 

Відтак, Ханна Гілл-Пьонтек радить українським вимушеним мігрантам, які отримали відмову у повторному в’їзді в Польщу, оскаржувати таке рішення польських прикордонних органів.

А також надала низку рекомендацій для українських біженців у Польщі як правильно підготуватись до виїзду в Україну та повернення.

Як українському біженцю підготуватись до виїзду в Україну та повторному в’їзду в Польщу.

Візьміть із собою все, що підтверджує ваше осідання у Польщі

Насамперед українські вимушені мігранти у Польщі повинні при тимчасовому виїзді з Польщі взяти із собою максимальну кількість документів, що підтверджують їх статус та процедуру осідання на території Польщі, зокрема:

  • довідку про отримання номера PESEL
  • трудовий договір,
  • договір оренди квартири,
  • довідку з дитячої садочка, школи,
  • рахунки за телефон/електрику на ваше ім’я тощо.
Погано володієте польською – підготуйте пояснення польською на папері

Польська політикиня наголошує на тому, що представники Прикордонної охорони Польщі (Страж Гранічна) можуть попросити українських мігрантів пояснити причини та обставини виїзду з Польщі в Україну, і відповідно пояснити мету повернення до Польщі.

Для осіб, які погано володіють польською мовою, та усвідомлюють, що не зможуть пояснити польським прикордонникам ці нюанси, рекомендується звернутись до знайомих осіб, які можуть це оформити у письмовому вигляді.

Йдеться про те, аби хтось грамотною польською на листку паперу детально описав потребу вашого виїзду в Україну, мету вашого повернення в Польщу як особи, що отримала тимчасовий прихисток та деталі осідання у Польщі.

Отримали відмову у в’їзді в Польщу: як правильно оскаржити рішення

Якщо попри надані документи та пояснення, українському вимушеному мігранту у Польщі,  відмовили у повторному в’їзді до Польщі, йому буде видано рішення про відмову (decyzja Komendanta Placówki Straży Granicznej).

Саме це рішення українським біженцям може бути оскаржене.

До кого звертатись та кому подавати оскарження рішення відмови у в’їзді в Польщу:

Безпосередньо рішення про відмову у в’їзді українського громадянина на територію Польщі видає комендант прикордонного підрозділу (пункт пропуску на кордоні або в аеропорту на території Польщі).

Для того, аби оскаржити це рішення українським мігрантам слід підготувати відповідне звернення до Головного Коменданта Прикордонної охорони Республіки Польщі – очільника прикордонного відомства Польщі.

Важливо, що такого роду оскарження передається Головному Коменданту Прикордонної охорони Республіки Польщі безпосередньо через керівника територіального прикордонного підрозділу.

Зверніть увагу, українці, в тому числі й ті, що виїхали за межами України, зможуть оформити дозвіл на виїзд дітей за кордон в “Дії”

Скільки часу є на подання оскарження на відмову у в’їзді в Польщу

На пункті пропуску, де вам видали рішення про відмову у в’їзді в Польщу, ви можете впродовж 14 діб подати оскарження. Цей документ прикордонники із територіального підрозділу мають направити  вищому керівництву прикордонного відомства Польщі у Варшаву.

Для спрощення процедури подання оскарження  польський депутат поширила для українських громадян шаблон оскарження рішення про відмову в’їзду в Польщу та довіреності на юридичне представлення інтересів.

Для чого потрібна довіреність на представлення інтересів

Потреба видачі особою, якій відмовлено у в’їзді в Польщу, довіреності іншій особі на представлення її інтересів доволі проста. Причина у тому, що керівництво Прикордонної охорони Польщі власне рішення щодо результатів розгляду оскарження направляє виключно адресатам у Польщі.

Відповідно, особа, яка не змогла виїхати в Польщу, не зможе отримати результати розгляду її оскарження, адже в Україну ці документи польські прикордонники не надсилають.

Представником українців, яким відмовили у в’їзді в Польщу, може бути будь-яка особа, що легально проживає в Польщі. Єдиною вимогою є повідомити особу про факт представлення нею ваших інтересів та надіслати цій особі у Польщу власноруч підписану довіреність.

Як підтвердити факт подання оскарження на відмову в’їзду

Заповнений польською мовою варіант шаблону оскарження рішення про відмову в’їзду в Польщу слід виконати у двох ідентичних примірниках.

  • Один із примірників передається представнику територіального підрозділу Прикордонної охорони Польщі, керівник якого виніс рішення про відмову у в’їзді в Польщу.
  • На іншому примірнику, що залишається в особи, яка подає оскарження, польськими прикордонниками проставляється штамп, що підтверджує отримання ними такого оскарження.

Також польський депутат у разі виникнення труднощів при перетині повідомила українським мігрантам про можливість безпосереднього контакту із її офісом електронною поштою hanna@gillpiatek.pl.

До речі, українці у Польщі вже понад пів року можуть безкоштовно переказувати злоті в Україну

 

фото: strazgraniczna.pl

Як правильно знімати кошти у Польщі

Ihor Kobryn

-- Головний редактор, адміністратор та автор порталу UAPL.INFO - Все про Польщу для Українців.- uapl.info - https://www.facebook.com/Uapl.info - https://t.me/uaplinfo

Читайте також

One thought on “Відмова у в’їзді в Польщу: польський депутат пояснила українським вимушеним мігрантам як оскаржити це рішення

  1. Доброго вечора,підскажіть будь ласка,на даний момент проживаю в Чехії і маю статус біженця.віза закінчується 11.03якщо маю онлайн реєстрацію, наклейку отримаю 15.05.2023( віза закінчується 11.03)чи можу їхати на Україну, перетинати кордон,і повернутись назад, через кордон в Польщі в термін до отримання візової наклейки

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *