Блокада на кордоні з Польщею посилюється, польські волонтери “рятують” українців, інформація про черги зникла: деталі

Відкрити рахунок онлайн в українському банку, перебуваючи у Польщі

Блокада на кордоні набирає обертів, не зважаючи на трагічні наслідки у вигляді смертей українських водіїв вантажівок поблизу українсько-польських пунктів пропуску. Благодійні організації у Польщі вчергове розпочали акції допомоги українцям на кордоні: цього разу водіям.

Зверніть увагу: Українських жінок за кордоном чекає неприємний сюрприз після повернення в Україну

Цілодобове блокування вже четвертого пункту пропуску на польському кордоні значно ускладнить ситуацію. Дані про черги на кордоні перестали оновлювати, тож заздалегідь обрати місце перетину стало складніше.

На польському кордоні заблокують цілодобово 4 пункти пропуску: деталі

27 листопада 2023 року Державна прикордонна служба підтвердила інформацію щодо початку цілодобового блокування руху великовантажних автомобілів на напрямку “Медика – Шегині”.

Надані польською стороною дані свідчать про те, що з цього дня громадська акція блокування українських вантажних автомобілів на під’їзних дорогах до кордону поблизу населеного пункту Медика може відбуватись цілодобово.

Нагадаємо, що 23 листопада 2023 року проводились акції тимчасового блокування руху автомобілів з польської сторони пункту пропуску "Шегині – Медика" з 10:00 по 21:00 за київським часом.
За інформацією українських прикордонників, вже з понеділка 27 листопада польські протестувальники планують розширити географію цілодобових протестів на 4 пункти пропуску.

Відтак цілодобові ускладнення у русі транспортних засобів на кордоні України та Польщі очікуються на напрямках:

  • Дорогуськ – Ягодин (Волинська область),
  • Гребенне – Рава-Руська (Львівська область),
  • Корчова – Краківець (Львівська область),
  • Медика – Шегині (Львівська область).
Зазначені пункти пропуску мають можливість оформляти та пропускати автомобілі вагою понад 7,5 тонн. Тому з 27 листопада усі напрямки великовантажного сполучення на українсько-польському кордоні будуть фактично заблоковані.
на кордоні
За даними системи єЧерга станом кінець 26 листопада 2023 року на кордоні у чергах перебували понад 22 тисячі транспортних засобів, скриншот з єЧерга 
Довідка: 6 листопада 2023 року польські перевізники розпочали довгострокову акцію протесту на польсько-українському кордоні. Проте вимоги щодо повернення дозволів для українських перевізників насамперед суперечать "транспортному безвізу", який діятиме між Україною та ЄС щонайменше до липня 2024 року.

Детальніше про це та інші нововведення: Важливі зміни на кордоні у листопаді: блокада та закриття пунктів пропуску, не всі документи у Дії беруть до уваги

Поляки вчергове почали рятувати українців на кордоні: закликають долучитись

Станом на кінець листопада 2023 року акції протесту на кордоні з Польщею фактично призвели до того, що на територію України може виїхати до 32 вантажних автомобілів впродовж доби.
За даним польською громадської організації Fundacja Humanitarna Folkowisko українські водії вантажівок вже кілька тижнів перебувають у чергах на польському кордоні.

Зважаючи на складні погодні та побутові умови представники Fundacja Humanitarna Folkowisko у неділю 26 листопада 2023 року розпочали “рятувальну” акцію.

Організувавши забезпечення водою та теплою їжею українських водіїв на польській стороні поблизу кордону.

За інформацією польських волонтерів наразі на території Польщі "застрягло" від 3000 до 4000 тисяч українських водіїв,
Зважаючи на це представники польської благодійної організації просять небайдужих людей у Польщі за можливості підтримати українців на кордоні.

Яка ситуація на кордоні в останні дні осені 2023 року: інформування про черги припинилось

Починаючи з 20 листопада 2023 року українцям стало складніше обирати місця перетину державного кордону із країнами Європейського союзу та Молдовою.
Адже з 21:00 19 листопада 2023 року Державна прикордонна служба України припинила щоденне інформування щодо черг на кордоні на західному та південно-західному напрямках.

телеграм-канал UAPL.INFO

Нагадаємо, що з 09 вересня 2023 року Держприкордонслужба запровадила в офіційному Телеграм-каналі https://t.me/DPSUkr щоденне кількаразове інформування про черги на кордоні з:

  • Республікою Польща,
  • Словацькою Республікою,
  • Угорщиною,
  • Румунією,
  • Республікою Молдова.
на кордоні
Проте вже фактично тиждень (станом на 27 листопада 2023 року) українські прикордонники не оновлюють інформацію в офіційному Telegram-каналі, скриншот: t.me/DPSUkr/

А саме дані щодо кількості осіб та транспортних засобів, які очікують в чергах на кордоні.

Що відчутно ускладнює вибір місця перетину кордону для пересічних громадян, які планують виїхати за межі чи повернутись до України.

Це важливо: Як правильно використовувати українські банківські картки за кордоном – відеоінструкція

 фото: колаж UAPL.INFO

Як правильно знімати кошти у Польщі

Ihor Kobryn

-- Головний редактор, адміністратор та автор порталу UAPL.INFO - Все про Польщу для Українців.- uapl.info - https://www.facebook.com/Uapl.info - https://t.me/uaplinfo

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *