Виїзд студентів за кордон: перші рішення судів, результати наради фракції “Слуга народу”, петицію розгляне Президент

Відкрити рахунок онлайн в українському банку, перебуваючи у Польщі

Станом на початок жовтня питання виїзду студентів за кордон і надалі залишається невирішеним. Засідання нардепів правлячої партії та перші судові рішення, які визнають протиправність обмеження з боку контролюючих органів на виїзд студентів за кордон. Та що далі із відповідною петицією, яка набрала вже необхідну кількість голосів.

Зверніть увагу: Виїзд чоловіків за кордон за гроші можуть офіційно узаконити,– законопроект

Виїзд за кордон студентів українських вишів: суд скасував рішення про заборону виїзду

Наприкінці вересня 2022 року Львівський окружний адміністративний суд у повному обсязі задовольнив позов студента Національного університету “Одеська юридична академія” денної форми навчання.

У позові студента було вказано на те, що попри наявну відстрочку від призову до 13.06.2023 року йому не дозволили виїхати за межі України. При цьому на кордоні ним було представлено усі визначені законодавством документи, зокрема:

  • посвідчення про приписку до призовної дільниці та відміткою з військкомату про те, що йому надано відстрочку від призову до 13.06.2023;
  • студентський квиток;
  • довідку із закладу вищої освіти про те, що він дійсно здобуває освіту на денній формі навчання.
Відповідно до розміщеного у Єдиному державному реєстрі судових рішень рішенні суду визнано протиправним і скасовано винесене прикордонним відомством рішення про відмову в перетинанні державного кордону України.
Повне рішення суду складене та підписане 29.09.2022. Впродовж 30  днів представники Державної прикордонної служби України можуть подати апеляційну скаргу на рішення суду.

Виїзд студентів за кордон: що нового для тих, хто навчається в іноземному виші  

Петиція набрала 25 000 голосів
4 жовтня 2022 року, електронна петиція з проханням офіційно дозволити виїзд студентам-чоловікам, які навчаються закордоном набрала необхідну кількість голосів.

У петиції на сайті електронних звернень до Президента України йдеться про надання дозволу на виїзд за кордон усім студентам-чоловікам призовного віку, що навчаються в закордонних навчальних закладах.

виїзд студентів за кордон
Дозвіл на виїзд просять для тих, хто вступив на навчання за програмами бакалавра, магістратури або аспірантури до 24 лютого 2022 року та після цієї дати, фото pexels.com

Відповідно до формату електронних звернень тепер цю петицію повинен розглянути Президент України.

Нардепи фракції “Слуга Народу” обговорили проблему виїзду студентів іноземних вишів

5 жовтня 2022 року народний депутат фракції “Слуга Народу” Григорій Мазурашу повідомив, що нардепи провели онлайн-нараду, у якій обговорювали питання виїзду за кордон студентів іноземних навчальних закладів.

У дописі в соцмережі “Facebook” депутат, який також є автором законопроекту про виїзд чоловіків за межі України “за гроші” твердить, що українські парламентарії наразі не володіють інформацією про кількість студентів, які мають проблеми із виїздом.

Зважаючи на це нардеп запропонував студентам іноземних вузів направити на його електронну пошту інформацію щодо осіб, які не змогли виїхати за кордон на навчання.

Щоправда, народний депутат, висловлюючи прохання до студентів надати йому усі установчі дані про себе, не гарантує, що буде знайдено вихід із ситуації, що склалась.

Водночас визнає, що найближчим часом можуть початись масові відрахування українських студентів іноземних навчальних закладів.

До речі, “Паспортний сервіс” у Кракові та Гданську уже працює: де подати документи

фото: unsplash.com

Як правильно знімати кошти у Польщі

Ihor Kobryn

-- Головний редактор, адміністратор та автор порталу UAPL.INFO - Все про Польщу для Українців.- uapl.info - https://www.facebook.com/Uapl.info - https://t.me/uaplinfo

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *