Дипустанови відтепер організовують військовий облік за кордоном та займаються поверненням військовозобов’язаних в Україну під час мобілізації

Відкрити рахунок онлайн в українському банку, перебуваючи у Польщі

Питання обліку військовозобов’язаних та резервістів, які перебувають за межами України у 2023 році отримало законодавче оформлення. Відтепер відповідальними за військовий облік чоловіків призовного віку за межами України визначено дипломатичні установи.

Зверніть увагу: Як за кордоном відкрити рахунок в українському банку за допомогою сервісу Дія

30 грудня Кабінет міністрів затвердив Постанову № 1487 “Про затвердження Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів”.

Військовий облік в Україні впорядковують та цифровізують 

Затверджений новий порядок організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, не лише деталізує окремі напрямки, а цифровізує окремі процеси.

В опублікованій 3 січня постанові Кабміну додатково уточнено, що на військовий облік мають ставати призовники з 16 років (у рік досягнення 17-річного віку) до 27 років.

Щодо військового обліку жінок, то обов’язково обліковуватимуть тих, хто має медичну або фармацевтичну спеціальність. Жінки з іншими спеціальностями можуть ставати на військовий облік за власним бажанням.

Цифровим нововведенням у документі є можливість подання військовозобов’язаними інформації про себе дані військкоматам чи іншим контролюючим органам через застосунок “Дія”.

Документом передбачено, що військовозобов’язаний або резервіст може за власним бажанням подати відомості для включення його даних до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів під час формування декларації про місце проживання за допомогою Порталу Дія.

Для цього Міноборони повинно визначити механізм взаємодії між порталом Дія та Єдиним державним реєстром призовників, військовозобов’язаних та резервістів.

Військовий облік за кордоном: нові обов’язки та повноваження дипустанов у 2023 році

Відповідно до нової постанови Кабміну на закордонні дипломатичні установи України покладено цілу низку нових обов’язків. А також надано нові повноваження у питанні взяття на військовий облік осіб, які перебувають за кордоном.
Відтепер українські посольства та консульства в іноземних державах повинні:
  • вести військовий облік призовників, військовозобов’язаних та резервістів, які перебувають на тимчасовому консульському обліку, за списком (зберігається в закордонній дипломатичній установі України протягом п’яти років);
  • інформувати громадян, які перебувають на тимчасовому консульському обліку та досягли призовного віку і не мають відстрочки або не звільнені від призову на строкову військову службу, про початок чергового призову громадян України на строкову військову службу;
  • повідомляти у семиденний строк з дня взяття на консульський облік або зняття з нього про призовників, військовозобов’язаних та резервістів відповідним районним (міським) територіальним центрам комплектування та соціальної підтримки, органам СБУ, підрозділам Служби зовнішньої розвідки за місцем перебування їх на військовому обліку;
Окремо слід зазначити нове повноваження, яке отримали українські закордонні дипломатичні установи.
військовий облік
З 2023 року закордонні дипустанови України “сприяють поверненню військовозобов’язаних та резервістів в Україну в разі проведення мобілізації та у воєнний час (в особливий період)”, Фото: today.ua
Також, відтепер при перевірці закордонних дипломатичних установ України буде окремо перевірятись:
  • ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, які перебувають на тимчасовому консульському обліку,
  • своєчасність подання повідомлень до відповідних районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ, підрозділів Служби зовнішньої розвідки про взяття на консульський облік або зняття з нього призовників, військовозобов’язаних та резервістів.

Зняття з військового обліку осіб, які виїжджають за кордон, та їх взяття на облік дипломатичними установами

Новим порядком організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів визначено також часові рамки перебування осіб за кордоном, які потребують зняття з військового обліку.

Зокрема йдеться про те, що зняття з військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, які виїжджають за кордон на строк більш як три місяці, здійснюється після особистого прибуття їх до:

  • відповідного районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки,
  • органу СБУ,
  • підрозділу Служби зовнішньої розвідки,

з документами, що підтверджують виїзд за кордон.

Документом визначається, що призовники, військовозобов’язані та резервісти повинні перебувати на військовому обліку не залежно від місця перебування.

У разі вибуття за межі України на строк більш як три місяці вони повинні стати на військовий облік за місцем консульського обліку в закордонних дипломатичних установах України.

Законодавчо визначено, що зазначені категорії громадян України зобов’язані особисто в семиденний строк з дня прибуття до нового місця проживання прибути до закордонної дипломатичної установи України.

При собі потрібно мати паспорт громадянина України та відповідні військово-облікові документи.

До речі: Нова процедура перетину кордону заброньованими особами проходить останні погодження

фото: колаж UAPL.INFO

Як правильно знімати кошти у Польщі

Ihor Kobryn

-- Головний редактор, адміністратор та автор порталу UAPL.INFO - Все про Польщу для Українців.- uapl.info - https://www.facebook.com/Uapl.info - https://t.me/uaplinfo

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *