Безплатні курси польської мови для українців в Польщі: літо-осінь 2023

Відкрити рахунок онлайн в українському банку, перебуваючи у Польщі

Наприкінці літа 2023 року для українців у Польщі відкрито набір на чергові безплатні курси польської мови.  Декілька безкоштовних курсів, де українські мігранти можуть вивчити чи вдосконалити польську, розпочне заняття вже у серпні, а з вересня їх кількість відчутно збільшиться.

Нагадаємо: У Польщі триває набір на безкоштовні курси польської мови для медичних працівників.

Безплатні курси польської мови для українських мігрантів вже анонсували благодійна організація “Карітас”, Центр громадськості в Гданську та Фундація “Краків разом”.

Безкоштовне вивчення польської мови від фонду “Карітас”: старт занять 7 серпня

Фонд “Карітас” пропонує безплатні курси для тих українців, які лише починають вивчати польську мову “з нуля”.
Окремі заняття заплановано також для тих, хто вже опанував польський алфавіт, отримав базові навички читання та прагне вдосконалити рівень володіння польською мовою.

Безкоштовна польська доступна для повнолітніх (старше 18 років) українських мігрантів зі статусом UKR, які проживають у Труймясті: Гданську, Гдині та Сопоті.

Для українців вивчення польської мови організовано у Гданську на двох рівнях із тривалістю занять 1,5 години:
  • група А0: двічі на тиждень, у понеділок та середу о 18:30.
  • група А1:  щопонеділка та щосереди із можливість обрати час початку о 17:00 або о 18:30.
польської
Безкоштовні курси польскої мови для українців в Польщі розраховані здебільшого на початківців, фото freepik.com

Організатори курсу наголошують на дотриманні правил участі в проекті:

  • заборонено без поважної причини пропускати заняття;
  • необхідно заздалегідь повідомляти організаторів про відсутність на занятті та підстави.
Зверніть увагу! У разі двох пропусків занять без поважної причини або без надання інформації про неможливість відвідати заняття, особу може бути позбавлено права безкоштовно вивчати польску. А на вільне місце прийнято іншого українського мігранта чи мігрантку.
Для того аби отримати доступ до безплатних курсів польської мови від фонду Caritas українцям достатньо:
  • зареєструватись в центрі Caritas;
  • заповнити заявку на участь в курсі.
Важливо! Заповнення форми лише підтверджує намір заявника безплатно вивчати польську мову на курсах від "Карітас". Факт зарахування особи зі статусом PESEL UKR на безкоштовні мовні курси буде підтверджено організаторами в телефонному режимі.

Заняття для українців будуть проводитись у місті Гданськ поблизу станції SKM Wrzeszcz. Точну адресу проведення занять організатори надають особі після підтвердження зарахування на мовний курс.

Перше із 15 занять, що передбачені безплатними мовними курсами для українців у Гданську, заплановано на 7 серпня 2023 року.

телеграм-канал UAPL.INFO

Безплатна польська в Центрі громадськості в Гданську: початок курсів 10 серпня

У серпні 2023 року в Центрі громадськості (Centrum Społeczności w Gdańsku) розпочався набір українців на курси польської мови рівня А1-А2. А вже у вересні планують розпочати новий набір на безплатні мовні курси для українських мігрантів у Польщі на рівні В1.

Окрім можливості безплатно вивчати польську мову, українці в Центрі громадськості у Гданську можуть відвідувати розмовний клуб польської мови.

Зустрічі у розмовному клубі, де українці у Гданську можуть вдосконалити польську, проводяться без попередньої реєстрації за адресою Karmelicka, 1, щовівторка о 16:30.

польської
Розмовні клуби допомагають українцям у Польщі подолати мовний бар’єр та розпочати використовувати набуті знання на практиці, фото freepik.com

Безплатна польська мова для школярів та студентів з України у Кракові

Влітку 2023 року також триває набір на безкоштовні курси польської мови для школярів та студентів з України, які живуть у Кракові.
Організатором мовних курсів є фонд Internationaler Bund Polska Foundation (Kraków Wspólnie), який реалізує проект допомоги українській молоді у співпраці з Департаментом освіти міста Кракова. Фінансова підтримка проекту здійснюється Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ).
Польську мову діти та молодь з України вивчатимуть у різних вікових групах (від 6 до 24 років) українських вимушених мігрантів у Польщі.

Навчання проходять у групах, які не лише розділені за віковим принципом, а й з урахуванням рівня володіння польською мовою. Кожен мовний курс складається зі 120 годин вивчення польської, та передбачає оффлайн та онлайн формат проведення занять.

Kraków Wspólnie – kursy języka polskiego dla uczniów

До участі у цьому масштабному проекті підтримки українців у Польщі залучено щонайменше 11 організацій та мовних шкіл у Кракові.

Для отримання інформації щодо груп, до яких наразі відкрито набір, слід зі сторінки фундації Kraków Wspólnie перейти за банером обраної організації чи школи.

Станом на початок серпня здійснюється набір:

  • українських дітей у групи віком 9-13 років у мовній школі Varia;
  • української молоді в групи 13-16 років, який проводить Фонд розвитку компетенцій та підприємництва ПРОАКТИВНІ (Fundacja Rozwoju Kompetencji i Przedsiębiorczości PROAKTYWNI);
  • до груп всіх вікових категорій у фонді Fundacja Wspierania Kultury i Języka Polskiego im. Mikołaja Reja (реєстрація за посиланням).

Курси польської мови для українців у Польщі: вересень 2023 

Для тих українців у Польщі, які не встигнуть записатись на літні мовні курси, восени 2023 року передбачено не меншу кількість варіантів безплатного вивчення польської мови.

Мовні курси у міській бібліотеці Гданська

Обласна міська публічна бібліотека ім. Джозефа Конрада в Гданську завершує безплатний курс польської мови для іноземців рівня А1, розпочатий ще в березні. Відтак вже найближчим часом відкриє реєстрацію на новий курс польської мови рівня А2.

польської
Курси польської мови, організовані при бібліотеках — поширена практика в Польщі, фото freepik.com

Безплатний мовний курс розрахований на іноземців, які перебувають в Польщі. Курс складається із 15 занять (раз на тиджень) тривалістю 1,5 години.

Зверніть увагу! Під час занять, які відбуваються в бібліотеці з 16:30 до 18:00, буде організоване дозвілля для дітей під наглядом вихователя. Саме тому, ці мовні курси ідеально підійдуть для осіб, які не мають можливості залишити дітей самих вдома.

Безкоштовно вивчати польську українці у Гданську можуть за адресою вул. Тарг Раковий 5/6 (ul. Targ Rakowy 5/6) в приміщенні Обласної бібліотеки.

Для участі у мовних курсах слід надіслати реєстраційну заявку на електронну адресу wojmaja00@gmail.com.

Безплатне вивчення польської для українців у Варшаві

Благодійний Фонд “Оцалєнє” (Fundacja Ocalenie) регулярно проводить набір на курси польської мови для іноземців, які проживають у Варшаві.

Українським мігрантам зі статусом PESEL UKR надається можливість вивчати польську мову на курсах від Fundacja Ocalenie безплатно.
Мовні курси від Фонду “Оцалене” розраховані на початківців у вивченні польської мови, максимальний рівень — А2.

Польську мову українці у Варшаві можуть безкоштовно вивчати двічі на тиждень, на заняттях тривалістю 1,5 години.

Набір на найближчий мовний курс буде проводитись із 18 вересня до 20 вересня 2023 року.  

Зверніть увагу!  Реєстраційна форма для запису на мовні курси буде розміщена на відповідній сторінці сайті Фонду лише впродовж зазначеного вище терміну.

До теми: Українцям поясили, як зароблені у Польщі гроші зняти в України із прибутком

фото: колаж UAPL.INFO

Як правильно знімати кошти у Польщі

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *