Як вивчити польську мову безплатно та самостійно: навчальні матеріали для дорослих та дітей

Відкрити рахунок онлайн в українському банку, перебуваючи у Польщі

Знання польської мови, навіть на базовому рівні, відчутно спрощує життя українським мігрантам у Польщі. Завдяки навчальним матеріалам, які надаються польським урядом, вивчити польську мову можна не лише самостійно, а й абсолютно безплатно.

Актуальне питання: Як “зловити” електронну чергу для запису в консульство: корисний лайфхак

На початку 2024 року на офіційному порталі Управління з питань іноземців Польщі було розміщено оновлений перелік навчальних матеріалів. Доступні в електронному вигляді підручники, розмовники та аудіоматеріали допоможуть опанувати польську не лише дорослим, а й дітям.

Польська мова надважливий чинник успішного життя та адаптації в Польщі

Вивчення польської мови може бути корисним для людей з різними цілями та інтересами. Адже опанувавши польську, бодай на базових рівнях, українці в Польщі отримають набагато більші можливості.

Володіння польською мовою на базових рівнях A1 чи A2 відчутно підвищить шанси на працевлаштування в Польщі для українських мігрантів.

А для осіб, які відвідують Польщу з туристичною метою дозволить отримати більші повні та незабуті враження від подорожі.
Натомість вивчивши польську на рівнях B1 та B2, відчутно спростять собі у Польщі:
  • можливості вступу та навчання у різного роду освітніх закладах учні та студенти з України,
  • відносини із партнерами чи клієнтами представники українського бізнесу.
польську
Знання польської мови буде корисним не лише для налагодження бізнес-контактів у Польщі, а в інших країнах ЄС, фото freepik.com

Підручники, вправи, аудіоматеріали та методичні посібники, які допоможуть дорослим українцям на офіційному урядовому порталі розділені на декілька рівнів.

Вивчаємо польську самостійно: навчальний курс “Polski na dobry start” (рівень А1) для дорослих

Безплатно розпочати вивчення польської мови на рівні A1 можуть ті особи, які ніколи попередньо не її вивчали.
Саме для тих дорослих, хто “з нуля” хоче опанувати польську без вкладення коштів урядом Польщі надаються навчальні матеріали “Polski na dobry start”

ВАЖЛИВО: Аби не пропустити жодної важливої новини підписуйтесь на канал UAPL.INFO у VIBER – за посиланням invite.viber.com

Водночас не слід забувати, що особи, які вивчають польську,  можуть безплатно користуватись цими матеріалами лише для самоосвіти.

Адже авторські права на курс "Polski na dobry start" (рівень A1) належать Фонду вивчення іноземних мов "Linguae Mundi". Організації та особи, зацікавлені в їх використанні в навчальному процесі інших осіб, повинні звернутись до Фонду із відповідним запитом.
Самостійно та безплатно вивчити польську на рівні A1 українці можуть завантаживши:
До зазначених вище навчальних матеріалів з вивчення польської на рівні A1 додаються аудіоматеріали "Polski na dobry start Audio – poziom A1", які можна завантажити за цим посиланням.

В доданих аудіоматеріалах містяться звукові файли для роботи з:

  • підручником – файли від 001 до 088,
  • зошитом для вправ – файли від 089 до 116,
  • методичним посібником – файли від 117 до 126.

телеграм-канал UAPL.INFO

Безплатно вивчити польську на рівні A2 з елементами B1: навчальні матеріали для дорослих

Для тих осіб, які вже опанували польську на базовому рівні у Польщі доступні безплатні навчальні матеріали вищого рівня – A2.

Освітні матеріали для самостійного вивчення польської, доступ до яких надається урядом Польщі, на рівні A2 з елементами B1 відчутно допоможуть в адаптації іноземців. Особливо тим особам, які планують тривале перебування на території сусідньої країни.

Безплатний навчальний курс вивчення польської мови “Z językiem polskim każdego dnia” (рівень A2 з елементами B1) розроблявся насамперед для повнолітніх іноземців, які звертаються за міжнародним захистом у Польщі.
польську
Водночас завдяки цьому навчальному курсу, який було створено за підтримки польського Національного фонду притулку, міграції та інтеграції, вивчати самостійно польську на рівнях A2-B1 можуть абсолютно всі іноземці, фото freepik.com
Безплатно завантажити матеріали “Z językiem polskim każdego dnia” рівень A2 з елементами B1 можна за наступними посиланнями:

Вдосконалюємо польську до рівня B2: безплатні освітні матеріали для дорослих

Після опанування матеріалів попереднього навчального курсу, іноземці в Польщі можуть самостійно та безплатно відчутно вдосконалити рівень володіння польською мовою.
Для іноземців, які планують активне спілкування із бізнес-партнерами чи навчання було розроблено другу частину курсу “Z językiem polskim każdego dnia” (рівень B1 з елементами B2).

На урядовому порталі закликають іноземців, які мають намір вдосконалити польську самостійно, скористатись наступними навчальними матеріалами:

польську
Освітні матеріали, які допоможуть вивчити польську на рівні B2 підготовлено в рамках проекту “Покращення умов прийому іноземців у Польщі”, фото freepik.com

Безплатні матеріали з вивчення польської для дітей

Окрім освітніх курсів з вивчення польської мови для дорослих, на урядовому порталі надано відкритий доступ до матеріалів, які допоможуть вивчити польську й українським дітям.
Одразу зауважимо, що представлені матеріали для вивчення польської дітьми не містять аудіофайлів. А навчальний підручник та методичні матеріали призначено для дітей та молоді, які лише розпочинають вивчати польську мову.
Автори підручника зазначають, що матеріали курсу “Językowa podróż po Polsce” допоможуть освоїти базові вміння спілкування польською мовою насамперед дітям віком від 11 до 15 років.

У представлених матеріалах іноземним дітям також буде представлено багато цікавих для їх віку матеріалів, зокрема про:

  • свята, вихідні та канікули в Польщі,
  • календар шкільного року в Польщі,
  • те, що можна придбати у шкільному магазинчику,
  • те, які страви подають у польських шкільних їдальнях,
Безплатно завантажити навчальні матеріали курсу вивчення польської для дітей “Językowa podróż po Polsce” можна за наступними посиланнями:

Зверніть увагу: У Польщі більше не можна віддалено оформити електронний рецепт, лікарняні чи отримати скерування до лікаря

Як правильно знімати кошти у Польщі

Ihor Kobryn

-- Головний редактор, адміністратор та автор порталу UAPL.INFO - Все про Польщу для Українців.- uapl.info - https://www.facebook.com/Uapl.info - https://t.me/uaplinfo

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *