Курси польської мови безкоштовно для українців: триває набір заявок

Відкрити рахунок онлайн в українському банку, перебуваючи у Польщі

Можливість спілкування польською мовою вкрай необхідна для швидкої адаптації українських мігрантів у Польщі та їх успішного працевлаштування. У Варшаві відкрито набір на три безплатні курси польської мови для вимушених мігрантів з України.

Це важливо: Як правильно використовувати українську банківську картку за кордон: відеоінструкція

Безплатне вивчення польської передбачено в рамках 2 етапу проекту “Підтримка біженців з України в Польщі, через надання курсів вивчення польської мови та кар’єрного консультування під час пошуків роботи”.

Безплатні курси польської для біженців з України: рівень А2 та А1

Новий набір на безкоштовні стаціонарні курси польської мови було профінансовано Американським Червоним Хрестом через організацію Mercy Corps. Безпосередньо у Польщі проект реалізує Фонд Edu & More.
За інформацією організаторів новий етап проекту, як і попередній, спрямований саме на покращення економічної та соціальної ситуації українців, які прибули до Польщі, у зв’язку з воєнними діями на території України.
Для вимушених мігрантів з України, які прибули у Польщу після 24.02.22 року, передбачено 2 рівні безплатного вивчення польської мови:
 • рівень А1 – фактично це вивчення польської “з нуля” – курс призначений для осіб, які навіть не знають польської абетки;
 • рівень А2 – базовий рівень, який оптимізовано для українців, що вже пройшли рівень А1 – фактично після 60 уроків (по 45 хвилин) польської “з нуля”.
польської
Організатори одразу наголошують на тому, що безплатні курси передбачають дуже інтенсивне вивчення польської мови, фото: pexels.com
Саме тому вони призначені для дорослих осіб, які впродовж серпня 2023 року готові 5 разів на тиждень очно відвідувати тривалі заняття польської мови у центрі Варшави.
Навчання на обидвох рівнях безкоштовного вивчення польської для українців у Польщі стартує із 31 липня та триватиме до 29 серпня 2023 року.
У цей час, щотижня із понеділка по п'ятницю, для учасників курсів передбачено 5 уроків польської, із 10.30 до 13.45, за адресою Warszawa ul. Nowogrodzka 44/7.

Безкоштовна польська на рівні А2 для українських працівників медичної сфери у Польщі

У рамках проекту адаптації на польському ринку праці триває набір на інтенсивні курси вивчення польської й для українських працівників медичної сфери у Польщі.
Заявки на безкоштовне вивчення польської можуть подати лікарі та медичні працівники (медсестра, медбрат, фізіотерапевт) з України, які прибули до Польщі після 24.02.22 року.
польської
Для медичного складу передбачено безплатне вивчення польської мови одразу на рівні А2, фото: pexels.com
Проте курси медичної польської триватимуть значно довше, адже медична термінологія вимагатиме більше часу для її опанування.

Саме тому тривалість курсів медичної польської для українців збільшено до 14 тижнів.

Починаючи із 7 серпня для учасників проекту медичної польської щотижнево із понеділка по п'ятницю передбачено 4 заняття.

Вивчення медичної польської на рівні А2 для українських медпрацівників проходитиме також у центрі Варшави з 8.30 до 11.15, за адресою ul. Nowogrodzka 44/7.

телеграм-канал UAPL.INFO

Кого з українців у Польщі першочергово зарахують на безплатні курси польської мови

Організатори усіх трьох зазначених вище рівнів безплатного вивчення польської мови встановили певну пріоритетність прийому заявок від бажаючих.
Насамперед першочергове зарахування на курси передбачено для осіб, які попередньо не навчались на безплатних мовних курсах від Фонду Edu & More.
Також перевагу в зарахуванні на курси надають українцям у Польщі, які мають обмежені можливості щодо вивчення польської мови, зокрема такі як:
 • дитина (діти) віком до 3-ьох років,
 • інвалідність,
 • утримання більш як 3 осіб,
 • відсутність мовних шкіл у місцевості, де вони проживають у Польщі.
польської
Зверніть увагу: одна особа може обрати лише один з курсів польської для безкоштовного вивчення, фото: pexels.com

Польська для українців безкоштовно: як зареєструватись на курси

Українські вимушені мігранти у Польщі можуть записатись на відповідний рівень безплатних курсів польської до кінця липня 2023 року.
Для цього потрібно перейти за цим посиланням – https://forms.gle/sMg869LvtCc2wb9E9 – та заповнити онлайн-форму.
Для успішної реєстрації на безкоштовних курсах вивчення польської українцям потрібно буде:
 • обрати рівень вивчення польської мови;
 • вказати установчі дані: ім’я, прізвище, по батькові та дату в’їзду на територію Польщі;
 • подати вік та місце проживання у Польщі;
 • вказати електронну пошту та контактний номер телефону (польський).
Українських працівників медичної сфери у Польщі також просять вказати специфіку професії.
Окремо зазначити обставини, які уможливлюють першочергове зарахування на безплатні курси польської (кількість осіб на утриманні, інвалідність тощо).

Для усіх кандидатів на курси з безкоштовного вивчення польської додатково передбачено можливість скористатись безплатними послугами кар’єрного консультанта, який надасть:

 • допомогу у написанні у резюме,
 • кар’єрні консультації,
 • допомогу із пошуком роботи.

Для завершення реєстрації на безкоштовні курси польської українцям у Польщі потрібно:

 • підтвердити, що вся надана ними інформація є правдивою,
 • надати згоду на обробку їх персональних даних.

Зверніть увагу:  Правда і міфи про статус УКР у польському номері PESEL

фото: колаж UAPL.INFO

Як правильно знімати кошти у Польщі

Ihor Kobryn

-- Головний редактор, адміністратор та автор порталу UAPL.INFO - Все про Польщу для Українців.- uapl.info - https://www.facebook.com/Uapl.info - https://t.me/uaplinfo

Читайте також

3 thoughts on “Курси польської мови безкоштовно для українців: триває набір заявок

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *