Як зберегти зароблені у Польщі злоті та з прибутком зняти їх в Україні

Відкрити рахунок онлайн в українському банку, перебуваючи у Польщі

Проблема збереження зароблених коштів є однієї із тих, яка постійно “переслідує” українських мігрантів у Польщі. А обговорення варіантів, як безпечно доставити в Україну злоті, щоб не втратити ані гроша відсотків та не ризикувати викраденням коштів по дорозі додому, часто стають предметом палких дискусій серед мігрантів.

Читайте також: Оформити українську пенсію стало можливо і за кордоном: детальна інструкція для мігрантів 

Як українцям у 2023 році зберегти кошти від викрадення у Польщі, безпечно перевезти в Україну, та гарантовано і навіть з прибутком зняти їх з рахунку в Україні без послуг "посередників" чи "диких" відсотків? 

Чому зберігати злоті готівкою для українців у Польщі не найкраща ідея

Історії про те, як українці у Польщі втрачали зароблені кошти під час спільного проживання з іншими заробітчанами, відомі багатьом українським мігрантам.
Погодьтесь, зароблені кошти постійно із собою не можливо носити. А про місце їх зберігання можуть дізнатись недобросовісні “колеги” по роботі чи співмешканці.

Навіть спільне проживання не зупинило двох українців, які працювали у польському містечку Равіч, після чарки вирішили не лише побити, а пограбувати ще одного співмешканця з України.

Причини, з яких двоє 27-річних хлопців побили старшого сусіда по кімнаті складно встановити. Але потерпілий був так сильно наляканий побиттям, що навіть не повідомив поліцію.
Вранці наступного дня 46-річний українець прокинувся не лише із поламаними ребрами, а й без телефону вартістю 1000 злотих, та без усієї готівки, яку він встиг заробити.

телеграм-канал UAPL.INFO

Далеко не всі українці у Польщі, навіть при втраті коштів, хочуть “світитись” перед польськими правоохоронними органами.

На щастя у цьому випадку в поліцію зателефонував працедавець, в якого працювали усі троє українців, та повідомив про злочин.

Викрадачів зароблених коштів у Польщі вдалось затримати не одразу:
  • один вже встиг дістатись Вроцлава, де його виявили в районі вокзалу;
  • іншого нападника затримали аж на кордоні України та Польщі в пункті пропуску “Корчова”, під час спроби виїхати в Україну.
У цьому випадку зловмисники отримали покарання, але скільки таких випадків пограбувань не повідомили в поліцію складно порахувати.

Втратити злоті по дорозі до України чи на кордоні дуже легко 

Чимало проблем чекає українців у Польщі й при поверненні додому та переміщення зароблених коштів до України.
Наприкінці минулого року багато українців у Польщі були шоковані випадком, коли в української жінки із двома дітьми, було викрадено значну суму коштів перед самим виїздом в Україну. 
Тоді у 38-річної українки, яка разом зі своїми синами віком 10 та 11 років поверталась в Україну із Польщі, зухвало викрали не лише гроші, а й паспорти й медичні документи онкохворої дитини.
злоті
Українка замовила таксі для того аби доїхати з дітьми на залізничний вокзал у польському місті Лєшно, фото ілюстративне: pexels.com
Коли жінка виносила свої речі перед будинком, де вона раніше жила, до її сина підбіг незнайомець і спробував вирвати у нього рюкзак.

Пограбувати дитину йому не вдалось, але злочинець викрав сумку, що стояла поруч на землі.

У сумці знаходилися гроші в сумі 2 200 доларів США, 200 євро, паспорти, залізничні квитки, їжа, приготована в дорогу, і всі медичні документи одного з хлопчиків, який проходив онкологічне лікування у Польщі.

На жаль до моменту затримання поліцією зловмиснику вдалось знищити паспорти потерпілих українців та медичні документи, які довелось відновлювати для продовження лікування онкохворої дитини.
Чимало українців отримують штрафи на кордоні за переміщення злотих з Польщі в Україну  

Як для прикладу українець, який повертався з Польщі в Україну через пункт пропуску “Хребенне – Рава-Руська”.

Громадянин України вирішив, що перевезти у бардачку автомобіля та в речах 95 тисяч злотих через кордон, це “хороша ідея”.
злоті
Натомість співробітники польської митниці на кордоні визнали переміщення такої суми злотих готівкою порушенням митних правил, фото elblag.pl
Таким чином "на рівному місці" українець на кордоні втратив 5 тисяч злотих у вигляді накладеного штрафу.

Як злоті “губляться” на кордоні: сумний досвід передачі коштів через посередників

А про те, як часто довірливі українські заробітчани, користуються “неофіційними” способами переказу коштів з-за кордону через посередників, годі й казати.

Складно перелічити бодай малу частину із тих випадків, коли українці, які намагаються доправити зароблені кошти з-за кордону в Україну:

  • запаковують готівку у подарунки для близьких, іграшки чи в особисті речі;
  • передають через малознайомих осіб, які лише на словах “гарантують” передачу коштів. 
Здавалось би, в епоху технологій та доступності інформації, цілком зрозуміло, що у таких "неофіційних" варіантах переміщення готівки в України реально немає і не може бути жодних гарантій.
Але попри це, в українських та іноземних ЗМІ все частіше з’являються новини про “горе-перевізників”, яким українці за кордоном бездумно довірили усі зароблені заощадження.

В Україні бум цифрового банкінгу: чому українські мігранти за кордоном “пасуть задніх”

Багатьох насправді дивує такий потяг українців за кордоном до “народних способів” передачі готівки. Особливо на фоні того, що в Україні більш ніж половина українців віддають перевагу саме цифровому банкінгу, а не готівці.
Нагадаємо, за останніми дослідженнями серед українців, власників банківських карток в Україні:
  • 94% держателів карток в Україні користуються цифровим банкінгом,
  • 75% тих, хто використовує цифрові банківські сервіси надають перевагу саме мобільному банкінгу (мобільним застосункам).
А понад половина опитаних українців (51%) стверджує, що в найближчі два роки планують взагалі перестати відвідувати фізичні банківські відділення. І повністю перейти на використання цифрових банківських послуг.
злоті
Причини, з яких українські мігранти, малоактивно користуються цифровими можливостями, які надають українські банки за кордоном, наразі мало досліджені, фото: hexaware.com

Українці в Польщі: який польський банк найбільш відомий серед мігрантів 

Якщо говорити про українців у Польщі, бо безумовним топом впізнаваності серед українських мігрантів залишається лідер польського ринку банківських послуг – PKO Bank Polski.
Проведене на початку 2023 року опитування засвідчило, що PKO Bank Polski залишається:
  • найбільш впізнаваним банком серед українців у Польщі: відсоток впізнаваності становить 84,0% (величезний відрив від інших польських банків),
  • банком, послугами якого користують 40,8% українських мігрантів у Польщі.
злоті
На початку 2023 року у Польщі було опитано насправді значну кількість українських мігрантів, графіка prnews.pl
Адже, за інформацією дослідницької агенції Openfield, було перевірено вподобання понад мільйона українських користувачів банківських послуг у Польщі.

Також було встановлено, що мобільний додатком для отримання банківських послуг  у Польщі користуються 93,6% опитаних українських мігрантів.

Оптимальний варіант для українців у Польщі: як надійно убезпечити та легко зняти зароблені злоті з рахунку в Україні

Певна частина українців у Польщі наразі не планує класти “вільні” злоті у польські банки, навіть попри наявність відкритого рахунку та активного використання банківського мобільного застосунку.

Передумови такої поведінки українських мігрантів у Польщі, деколи доволі банальні:

  • хтось переживає, що доведеться терміново виїхати з Польщі в Україну, і тоді (можливо) доведеться знімати кошти із відсотками в українських банкоматах із рахунку польського банку;
  • а когось турбує питання віддаленого закриття рахунку у польському банку у випадку термінового повернення в Україну,
  • ще певна частина українців все далі перебуває в полоні стереотипів, що гроші мають бути лише “у готівці та в кишені”.
Проте у квітні 2023 року, в українців у Польщі з’явилась нова унікальна можливість не лише безкоштовно переказати злоті на рахунок в українському банку.
А й навіть віддалено покласти їх на перший в Україні депозит, який можна відкрити у польських злотих в українському банку із польським капіталом – АТ “Кредобанк”.
Нагадаємо, що єдиним власником українського Кредобанку є найбільший польський банк – PKO Bank Polski.

телеграм-канал UAPL.INFO

Найприбутковіший валютний депозит в Україні можна відкрити саме у злотих, і лише в Кредобанку

Як було зазначено, ледь не половина українців у Польщі користаються з послуг найбільшого польського банку PKO Bank Polski.

Тому насамперед цій категорії українських мігрантів у сусідній країні слід врахувати, що для них існує спосіб, з яким можна:

  • не лише абсолютно безплатно переказати злоті на рахунок в Україні,
  • а й за три місяці віддалено отримати прибуток у злотих.

Детальну інструкцію, про те легко покласти злоті на рахунок у Польщі та переказати в Україну читайте у матеріалі: Обсяги переказу коштів з Польщі в Україну б’ють рекорди: як безкоштовно переказати злоті

Не лише безкоштовно переказати, а й зняти злоті в Україні з прибутком можливо!

Йдеться про найприбутковіший в Україні депозит в іноземній валюті, що вже доступний для відкриття у Кредобанку.
А саме про банківський вклад “Прибутковий”, який українці можуть віддалено відкрити з Польщі на наступних умовах:  
  • процентна ставка 2% річних; 
  • виплата відсотків щомісячно; 
  • мінімальна сума вкладу 100 злотих; 
  • термін розміщення 3 місяці; 

Отримати прибуток у польських злотих можна відкривши депозит у злотих: 

  • особисто у відділенні Кредобанку в Україні; 
  • в онлайн-банкінгу або за допомогою мобільного додатку з будь-якої країни світу. 

Про те, як дистанційно у кілька кліків відкрити через сервіс ДІЯ рахунок в українському Кредобанку читайте у матеріалі Сервіс Дія уможливив онлайн-відкриття рахунку в українському банку

Як дистанційно відкрити депозит “Прибутковий” у польських злотих  

Відкриття депозиту через онлайн сервіси, робить його доступним для українців, які перебувають за кордоном. А унікальна можливість, яку надає лише Кредобанк  — абсолютно безплатно переказати злоті з Польщі, робить його ще привабливішим для українських мігрантів.
Вклад у злотих в Украхні можна швидко і легко відкрити з мобільного телефона 

Розмістити депозит “Прибутковий” у злотих з телефону можна через мобільний додаток Kredobank, який доступний для завантаження в App Store або Google Play. Якщо застосунок встановлено, потрібно здійснити кілька простих операцій: 

  • на головній сторінці у правому нижньому кутку натиснути на піктограму “+” та вибрати “Відкрити депозит“; 
  • ввести параметри та обрати “Підібрати депозит“; 
  • у наступному вікні натиснути “Відкрити“; 

депозит

  • далі потрібно вибрати рахунок для списання коштів та нарахування відсотків і клікнути “Продовжити“; 
  • в наступному вікні з’явиться довідка про систему гарантування вкладів фізичних осіб, яку слід прочитати та натиснути “Ознайомлений“; 
  • після цього потрібно безпосередньо розмістити вклад, натиснувши “Продовжити“.  

 

депозит

Відкриття депозиту з комп’ютера через онлайн-банкінг 

Щоб оформити вклад з комп’ютера потрібно, увійти в online banking Кредобанку та виконати декілька легких кроків:

Для входу у систему набрати власний логін та пароль, після чого ввести код, який надійде в SMS-повідомленні.
депозит

Далі після входу на головну сторінку, її слід прокрутити вниз
депозит

Перейти у розділ депозити та натиснути “Відкрити” 

депозит

Далі з’явиться вікно, у якому потрібно вибрати параметри вкладу, а саме:
  • валюту,
  • суму вкладу,
  • термін розміщення
  • період виплати відсотків.

Після чого праворуч з’явиться пропозиція, де потрібно натиснути “Відкрити“.

депозит

 

До теми: Кредобанк пропонує швидкі перекази в Україну у євро з країн ЄС

фото: колаж UAPL.INFO

Як правильно знімати кошти у Польщі

Ihor Kobryn

-- Головний редактор, адміністратор та автор порталу UAPL.INFO - Все про Польщу для Українців.- uapl.info - https://www.facebook.com/Uapl.info - https://t.me/uaplinfo

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *