Туристичні місця Польщі: 5 локацій для відпочинку на вікенд

Відкрити рахунок онлайн в українському банку, перебуваючи у Польщі

Попри велику кількість цікавинок для туристів, окремі туристичні місця Польщі насправді ідеально пасують для коротких подорожей на вихідні. Куди вирушити на відпочинок після напруженого трудового тижня.

Читайте також: Відпочинок із дітьми у Польщі: відеодобірка 10 безпрограшних ідей

Гори й озера, міська архітектура і старий середньовічний замок, – обирати саме вам із наступних п’яти ідей для подорожей Польщею на вихідні.

 

 Столові гори (Góry Stołowe)

На південному заході Польщі, біля самого кордону із Чехією, посеред національного природного парку  розкинувся великий гірський масив із неймовірними краєвидами.

Якщо ви прагнете вирватись з міста, налаштовані на довгі піші прогулянки із виглядом на гори, від якого перехоплює подих, то вам сюди.

Оберіть зручну для вас туристичну стежку і вирушайте у подорож.

Якщо діти прагнуть розваг, то поруч у містечку Карлув є парк динозаврів. Рекомендуємо вибратись на гору Щелінєць Великий (Szczeliniec Wielki) – це місцева туристична атракція і звідси відкриваються особливо гарні краєвиди.

Szczeliniec Wielki
Захопливі краєвиди із вершин гір приваблюють тисячі туристів, фото: Marek Angiel /PAP
Тут добре розвинений зелений туризм, то ж можна без зусиль знайти, де переночувати й поїсти.

 

Тарнув (Tarnów)

Їдемо на південь, у західну Галичину до міста Тарнув. Так-так, саме Галичину, бо Галичина тягнетьсь аж від Тернопілля і до Кракова.

До речі, у Тарнуві впродовж 1920-1923 працював уряд Симона Петлюри. Готель “Брістоль”, який був резиденцією уряду, й досі стоїть у центрі Тарнува, а його інтер’єри старанно збережені для нащадків.

Що ще подивитись у цьому місті? Звичайно ж, ренесансну площу Ринок, яка є однією з найкрасивіших у всій Польщі.

Тарнув
Площа Ринок у Тарнуві переносить у минулі століття, фото: momondo.ua
CNN Travel у 2021 році обрав Тарнув одним із 15 найкрасивіших європейських міст.

 

Тикоцин (Tykocin)

Ми вже писали про містечка, які є музеями просто неба – Казімєж Дольни або Лянцкорона. Цього разу час на Тикоцин, що на сході Польщі, у Підляському воєводстві.

Місто створила традиційна для цих земель мішанка культур і релігій. То ж для поціновувачів історії Тикоцин є ідеальним містом.

Тикоцін
Змішання культур в Тікоціні відчувається дуже добре, фото: polskieszlaki.pl

Тут знайдете і середньовічну синагогу, Кляштор Бернардинів, чудовий замок, а чого варта тикоцинська площа Ринок із дбайливо відновленими одноповерховими будиночками?

З огляду на туристичну привабливість міста тут добре розвинулись відповідна інфраструктура, то ж без проблем знайдете нічліг у місті або околицях.

 

Замок Крижтопор (Zamek Krzyżtopór)

Середньовічний замок Крижтопор (Замок хреста й сокири), а якщо бути точним, то його руїни, розташований у Свентокшиському воєводстві.

Назвати замок руїною важко, бо оборонні мури, башти й будівлі замку добре збереглись і своїм монументальним виглядом й зараз здатні здивувати відвідувача.

Zamek Krzyżtopór
Крижтопор в минулому одна із найбільших аристократичних резиденцій Європи, фото: krzyztopor.org.pl
До побудови Версаля замок Крижтопор був найбільшою аристократичною резиденцією Європи. Він є чудовим взірцем palazzo in fortezzo тобто палацу у фортеці, якщо перекласти з італійської.

Для туристів тут є чотири тематичні шляхи. Деталі можна дізнатись на сайті замку.

 

Ґіжицько (Giżycko)

Хочете відпочити на воді: їдемо у місто Ґіжицько у Вармінсько-Мазурському воєводстві до чудових Мазурських озер.

Giżycko
Піщані пляжі Ґіжицько зручні для дорослих та дітей, фото: mojegizycko.pl

Туристична інфраструктура Мазурських озер надзвичайно розвинена – туристи мають тут до вибору нічліг і харчування на будь-який гаманець.

Місто є одним із найбільших портів у цьому регіонів. А це означає, що до послуг туристів тут весь асортимент відпочинку на воді – від прогулянок на яхтах, катерах або катамаранах і до лінивого пляжного відпочинку.

 

До речі, Безкоштовний роумінг для українських біженців у ЄС продовжено

Як правильно знімати кошти у Польщі

Ihor Kobryn

-- Головний редактор, адміністратор та автор порталу UAPL.INFO - Все про Польщу для Українців.- uapl.info - https://www.facebook.com/Uapl.info - https://t.me/uaplinfo

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *