Барбоманію, яка охопила багато країн світу після виходу голлівудського блокбастера Barbie, використовують в шпигунських цілях. У Польщі офіційно підтвердили небезпеку використання додатків та сервісів, що перетворюють фото користувачів на селфі у стилі ляльок Барбі чи Кена.
До речі: У Польщі триває набір заявок на безплатні курси польської мови для українців
У польському міністерстві цифровізації застерігають, що популярні додатки-фотофільтри використовуються для збору даних користувачів.
Фото в стилі Barbie: популярні додатки шпигують та збирають дані користувачів
Представники Мінцифри Польщі наголосили, на тому, що загрозу для користувачів несуть щонайменше два популярні додатки-фотофільтри.
Йдеться про те, що збір даних щодо користувачів, їх даних та активності у мережі здійснюється за допомогою сервісів:
- BaiRBIE.me,
- Barbieselfie.ai.
Ця, на перший погляд, невинна гра насправді є операцією з масового збору даних інтернет-користувачів, – зазначили у Мінцифри Польщі.
За якими даними користувачів “полюють” додатки, що генерують Barbie-фото
Представники польського цифрового міністерства наголошують на тому, що сервіси фотофільтрів не є новинкою у мережі, але цього разу здійснюється глобальний збір даних.
Міністерство цифровізації Польщі навело перелік установчих даних та повноважень, які користувачі фактично передають у розпорядження розробників додатків.
Зокрема, приймаючи політику конфіденційності сервісу barbieselfie.ai, користувачі добровільно надають доступ до:
- камери смартфона,
- історії платежів,
- історії місцеперебування від системи GPS,
- реєстраційних даних облікового запису,
- даних про активність користувача в соціальних мережах,
- інформації про взаємодію з іншими сервісами,
- даних з опитувань та конкурсів.
Додаток BaiRBIE.me взагалі не відповідає Загальному регламенту захисту даних Європейського парламенту та Ради (ЄС) (RODO).
Зважаючи на це польське Мінцифри офіційно застерігає:
- точно не відомо, яка інформація збирається барбі-додатками,
- ким і для чого буде використано зібрані дані користувачів.
Лялькові селфі та російський слід у сервісі BaiRBIE.me
Інформація про те, що популярні додатки для фотомонтажу зображень у ляльковому форматі Барбі чи Кена, можуть мати російське “коріння” вже поширювалась у соцмережі Twitter.
Йдеться про те, що серед значимих працівників компанії Rvnway – розробник нейромережі BaiRBIE.me – є щонайменше одна співробітниця з Росії.
От ви всі зараз заливаєте свої фотки в https://t.co/QhaWgvOcIz, а там продакт-дизайнерка – русня 🤡 Живіть тепер з цим. pic.twitter.com/YuxOZ1blOl
— Dima Lazarchuk (@lazarchuk_dima) July 25, 2023
Росіянка Анна Старікова вже понад рік (за даними її профілю у LinkedIn) працює в американській компанії Rvnway як Product Designer та Brand Designer.
Російський слід у BaiRBIE.me та застереження польського Мінцифри щодо масового збору даних виглядають доволі взаємопов’язаними.
Особливо враховуючи те, що нейромережа BaiRBIE.me для генерації лялькового зображення вимагає від користувачів надати окрім вихідного фото ще й електронну пошту.
При цьому абсолютно незрозуміло, які зловмисні коди можуть бути інтегровані у згенеровані зображення, що відкривають користувачі мережі у власних електронних скриньках.
Barbie у Польщі: мільйон глядачів та промоакції польських міст
Голлівудський блокбастер “Barbie” із Марго Роббі та Раяном Гослінгом у головних ролях у липні 2023 року наробив галасу й у Польщі.
Ще до початку другого вікенду прокату "Барбі" у Польщі було зафіксовано перший мільйон глядачів, які подивились цей фільм у польських кінотеатрах.
Польські експерти зазначають, що останній вікенд липня для польських кінотеатрів один із найкращих не лише після часів пандемії, а й за останні 30 років.
Популярність лялькової тематики Барбі в Польщі використали не лише багато підприємців, а й навіть органи місцевого самоврядування.
Дотримуючись принципів маркетингу в реальному часі (Real Time Marketing, RTM) промоцію “візитних карток” провели, зокрема, піарники польських міст Лодзь, Ряшів та Гданськ.
У Гданську популярність Barbie-тренду використали для “запрошення Барбі” до Палацу абатів в Оливі (Pałac Opatów w Oliwie)
Зверніть увагу: Як правильно використовувати українську банківську картку за кордоном: відеопоради
фото: dev.ua