Додатки для фото в стилі Barbie вкрай небезпечні для користувачів: Мінцифри Польщі

Відкрити рахунок онлайн в українському банку, перебуваючи у Польщі

Барбоманію, яка охопила багато країн світу після виходу голлівудського блокбастера Barbie, використовують в шпигунських цілях. У Польщі офіційно підтвердили небезпеку використання додатків та сервісів, що  перетворюють фото користувачів на селфі у стилі ляльок Барбі чи Кена.

До речі: У Польщі триває набір заявок на безплатні курси польської мови для українців

У польському міністерстві цифровізації застерігають, що популярні додатки-фотофільтри використовуються для збору даних користувачів.

Фото в стилі Barbie: популярні додатки шпигують та збирають дані користувачів

Представники Мінцифри Польщі наголосили, на тому, що загрозу для користувачів несуть щонайменше два популярні додатки-фотофільтри.
Йдеться про те, що збір даних щодо користувачів, їх даних та активності у мережі здійснюється за допомогою сервісів:
 • BaiRBIE.me,
 • Barbieselfie.ai.
Barbie
Нейромережі та додатки, що генерують фото користувачів у стилі ляльок Барбі чи Кена, насправді операція масового збору даних, фото pexels.com.
Ця, на перший погляд, невинна гра насправді є операцією з масового збору даних інтернет-користувачів,
– зазначили у Мінцифри Польщі.

За якими даними користувачів “полюють” додатки, що генерують Barbie-фото  

Представники польського цифрового міністерства наголошують на тому, що сервіси фотофільтрів не є новинкою у мережі, але цього разу здійснюється глобальний збір даних.
Міністерство цифровізації Польщі навело перелік установчих даних та повноважень, які користувачі фактично передають у розпорядження розробників додатків.

Зокрема, приймаючи політику конфіденційності сервісу barbieselfie.ai, користувачі добровільно надають доступ до:

 • камери смартфона,
 • історії платежів,
 • історії місцеперебування від системи GPS,
 • реєстраційних даних облікового запису,
 • даних про активність користувача в соціальних мережах,
 • інформації про взаємодію з іншими сервісами,
 • даних з опитувань та конкурсів.
Barbie
Крім цього сервіс barbieselfie.ai отримує точні технічні дані смартфона, на який встановлюється додаток, фото: скріншот barbieselfie.ai. 
Додаток BaiRBIE.me взагалі не відповідає Загальному регламенту захисту даних Європейського парламенту та Ради (ЄС) (RODO).

Зважаючи на це польське Мінцифри офіційно застерігає:

 • точно не відомо, яка інформація збирається барбі-додатками,
 • ким і для чого буде використано зібрані дані користувачів.

Лялькові селфі та російський слід у сервісі BaiRBIE.me

Інформація про те, що популярні додатки для фотомонтажу зображень у ляльковому форматі Барбі чи Кена, можуть мати російське “коріння” вже поширювалась у соцмережі Twitter.
Йдеться про те, що серед значимих працівників компанії Rvnway – розробник нейромережі BaiRBIE.me – є щонайменше одна співробітниця з Росії.

Росіянка Анна Старікова вже понад рік (за даними її профілю у LinkedIn) працює в американській компанії Rvnway як Product Designer та Brand Designer.

Російський слід у BaiRBIE.me та застереження польського Мінцифри щодо масового збору даних виглядають доволі взаємопов’язаними.

Особливо враховуючи те, що нейромережа BaiRBIE.me для генерації лялькового зображення вимагає від користувачів надати окрім вихідного фото ще й електронну пошту.

При цьому абсолютно незрозуміло, які зловмисні коди можуть бути інтегровані у згенеровані зображення, що відкривають користувачі мережі у власних електронних скриньках.

телеграм-канал UAPL.INFO

Barbie у Польщі: мільйон глядачів та промоакції польських міст

Голлівудський блокбастер “Barbie” із Марго Роббі та Раяном Гослінгом у головних ролях у липні 2023 року наробив галасу й у Польщі.
Ще до початку другого вікенду прокату "Барбі" у Польщі було зафіксовано перший мільйон глядачів, які подивились цей фільм у польських кінотеатрах.

Польські експерти зазначають, що останній вікенд липня для польських кінотеатрів один із найкращих не лише після часів пандемії, а й за останні 30 років.
Популярність лялькової тематики Барбі в Польщі використали не лише багато підприємців, а й навіть органи місцевого самоврядування.

Дотримуючись принципів маркетингу в реальному часі (Real Time Marketing, RTM) промоцію “візитних карток” провели, зокрема, піарники польських міст Лодзь, Ряшів та Гданськ.

У Гданську популярність Barbie-тренду використали для “запрошення Барбі” до Палацу абатів в Оливі  (Pałac Opatów w Oliwie)

Зверніть увагу: Як правильно використовувати українську банківську картку за кордоном: відеопоради

фото: dev.ua

Як правильно знімати кошти у Польщі

Ihor Kobryn

-- Головний редактор, адміністратор та автор порталу UAPL.INFO - Все про Польщу для Українців.- uapl.info - https://www.facebook.com/Uapl.info - https://t.me/uaplinfo

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *