Продовжити закордонний паспорт у дипустановах знову можливо: офіційне пояснення Уряду

Відкрити рахунок онлайн в українському банку, перебуваючи у Польщі

Лише чотири доби тривало обмеження введене Кабміном на можливість продовжити закордонний паспорт за межами України. Йдеться не лише про можливість продовження строку дії закордонного паспорта, а й внесення до них даних про дітей у закордонних дипломатичних установах України.

Зверніть увагу: Нові поїзди до Польщі та пришвидшення руху існуючих рейсів: Укрзалізниця анонсує зміни на польському напрямку

Нагадаємо, що 27 жовтня на офіційних сторінках українського посольства та консульських установ у Польщі було розміщено інформацію про припинення дипустановами продовження строку дії закордонного паспорта та внесення даних про дітей.

Інформацію також було підтверджено й Державною міграційною службою України, яка наголошувала на тому, що навіть у нагальних випадках (хвороба, виїзд на лікування чи смерть рідного) продовження паспортів буде проводитись у територіальних підрозділах ДМСУ.

Продовжити закордонний паспорт у Польщі знову можна у дипломатичних установах України

Проте вже 1 листопада 2022 року на урядовому порталі було опубліковано інформацію, про те, що українським дипустановам у Польщі відновили право на вчинення відповідних дій із паспортними документами громадян України для виїзду за кордон.

Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України офіційно підтвердило, що “громадяни України за кордоном і надалі зможуть продовжувати в консульських установах термін дії паспортів та вносити в них дані про дітей“.

В Мінреінтеграції нагадали, що минулого тижня консульські установи України припинили розгляд заяв на продовження термін дії закордонного паспорта та внесення даних про дітей.
Водночас визнали, що прийняті напередодні Урядом зміни ускладнили становище українських громадян за кордоном.  В результаті чого було створено ризик залишення українців та їхніх дітей за кордоном без необхідних паспортних документів.
продовжити закордонний паспорт
Обмеження могли спричинити проблему легалізації українських дітей за кордоном, фото te.20minut.ua

Не всі українці закордоном можуть заплатити за новий закордонний паспорт 120 євро

Міністерство реінтеграції визнало, що сума оплати за виготовлення нового паспорта,  яка становить 120 євро є доволі значною. А для українців за кордоном, які здебільшого вимушено евакуювалися з України це непосильна сума.

Проблема потенційного залишення українських мігрантів за кордоном без належних паспортних документів була обговорена на засіданні Координаційного штабу з питань повернення в Україну громадян з ТОТ та третіх країн.

У п’ятницю, 28 жовтня Мінреінтеграції разом з МЗС та ДМС ініціювали невідкладне внесення на розгляд Уряду змін до законодавства. Йдеться про поновлення можливості для українців за кордоном на час воєнного стану та рік після його припинення безкоштовно продовжувати термін дії паспортів та вписувати до них своїх дітей.

1 листопада МЗС України була розроблена відповідна постанова, яку цього ж дня було схвалено на засіданні Кабміну України.

Як тепер продовжити закордонний паспорт за кордоном

Згідно з поясненням урядового порталу, законодавчі зміни, були внесені до пункту 2 постанови КМУ від 28 лютого 2022 р. № 170 “Деякі питання внесення інформації до паспорта громадянина України для виїзду за кордон”.

Внесені Урядом правки у документ виключають посольства та консульські установи України з переліку органів, які мають право надавати вищезазначені послуги лише у випадках відсутності у них технічної можливості оформити новий документ.

Відтак, українські дипломатичні установи за кордоном із 1 листопада можуть і надалі приймати заяви на продовження терміну дії закордонних паспортів та внесення до них інформації про дітей.

Як повідомляють в Кабміні, і продовження терміну дії закордонного паспорта і внесення даних про дитини у закордонний український паспорт є для українців закордоном абсолютно безкоштовним.

Також зазначається, ці послуги українські мігранти зможуть отримати в українських посольських та консульських установах впродовж одного робочого дня.

До речі: Припинення виплат 500+ у Польщі та прив’язка до рівня доходів: нові дані від польської влади

фото: Imago/ZUMA Press/A.Widak

Як правильно знімати кошти у Польщі

Ihor Kobryn

-- Головний редактор, адміністратор та автор порталу UAPL.INFO - Все про Польщу для Українців.- uapl.info - https://www.facebook.com/Uapl.info - https://t.me/uaplinfo

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *