Заборона виїзду студентів іноземних вишів за кордон: подано перші судові позови на дії контролюючих органів

Відкрити рахунок онлайн в українському банку, перебуваючи у Польщі

Обмеження виїзду українських студентів, які навчаються закордоном, за межі України набуває все більшого резонансу. Наскільки легітимною у правовому полі є заборона виїзду студентів іноземних вишів під час воєнного стану?

До теми: Виїзд студентів за кордон: постанова про зняття обмежень вже в уряді

У середині вересня із новою силою розгорілись дебати щодо не пропуску за межі України, осіб призивного віку, які навчаються в іноземних навчальних закладах.

У багатьох ЗМІ почали масово з’являтись дані про те, що українські прикордонники, зокрема на кордоні із Польщею, відмовляють у виїзді за кордон українським студентам іноземних вишів.

Обмеження введено з 14 вересня через численні підробки документів, – речник Держприкордонслужби

Зі слів речника Державної прикордонної служби України Андрія Демченко, у коментарі для видання Факти ICTV, українські прикордонники отримали вказівку від вищого військового керівництва про запровадження обмежень.

– На даний момент така категорія, як "студенти", не може перетнути кордон на виїзд з України, допоки це не буде внормовано окремо рішенням уряду і не будуть внесені зміни в постанову №57,
прокоментував введення заборони виїзду студентів за межі України речник ДПСУ.
Постанова №57, про яку згадують у Держприкордонслужбі, це нормативно-правовий документ від 27.01.1995 року, яким затверджено “Правила перетинання державного кордону громадянами України“.

Також речник ДПСУ наголосив на тому, що такі обмеження для виїзду студентів за межі України зумовлено численними спробами перетину кордону на підставі підроблених документів про навчання за кордоном.

– Щоденно виявлялися особи, які намагалися використати підробні документи, зазначаючи, що вони є студентами, і в такий спосіб намагалися незаконно покинути межі України. За такі дії передбачена карна відповідальність, протягом місяця таких підробок могло бути виявлено сотні, 
– стверджує у коментарі виданню Факти ICTV Андрій Демченко.

Щобільше речник Державної прикордонної служби підтвердив, що  “за рішенням вищого військового керівництва, також прийнято рішення про відмову в перетині кордону і тим, хто навчався до 24 лютого“.

При цьому представник ДПСУ посилається на те, що “навчання вже розпочалося, ті, кому це було вкрай необхідно, вже мали можливість залишити межі України“.

Заборона виїзду студентів
Багато з українських студентів будуть вимушені пропустити перший семестр в іноземних навчальних закладах, фото: pexels.com

Заборона виїзду студентів іноземних за межі України: оскарження дій контролюючих органів уже проводиться в судовому порядку

Такого роду обмеження вже отримали на лише соціальний розголос, а й правову реакцію осіб, яким було обмежено або заборонено виїзд за межі України.

За інформацією, яку було оприлюднено адвокатом Ростиславом Кравцем в Україні вже відбулось перше судове засідання щодо оскарження незаконної відмови виїзду за кордон під час дії воєнного стану.

У відеокоментарі Ростислав Кравець твердить, що відповідно до діючих норм права в Україні, дії контрольних органів на кордоні абсолютно протиправні.
Адже обмеження на виїзд за кордон осіб з-поміж студентів іноземних вишів мають бути врегульовані на рівні закону, а не на рівні “вказівок” чи “листів”

Адвокат зазначає, що судові органи, які розпочали розгляд судового позову, вважають цю справу “резонансною”, а слухання по ній заплановано на кінець жовтня.
Щобільше Ростислав Кравець стверджує, що юридичне управління Верховної Ради України, також дотримується позиції того, що не можна встановити обмеження на виїзд осіб за кордон навіть під час воєнного стану.

Адвокат Ігор Ясько, коментуючи заборону виїзду студентів іноземних вишів на підставі “неформальної вказівки”, також вважає, що єдиним шляхом є оскарження дій правоохоронних органів України у судовому порядку.

А враховуючи тривалість судових процесів в Україні, український студент іноземного вишу, щонайменше на один семестр “випадає” із навчального процесу.

До речі: Обсяги переказу коштів з Польщі в Україну б’ють рекорди: як безкоштовно переказати злоті

 

фото: колаж UAPL.INFO

Як правильно знімати кошти у Польщі

Ihor Kobryn

-- Головний редактор, адміністратор та автор порталу UAPL.INFO - Все про Польщу для Українців.- uapl.info - https://www.facebook.com/Uapl.info - https://t.me/uaplinfo

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *