Українці із подвійним громадянством не зможуть виїхати з країни: Держприкордонслужба

Відкрити рахунок онлайн в українському банку, перебуваючи у Польщі

Багато з українських чоловіків мігрантів у Польщі отримали громадянство сусідньої країни. Проте згідно з українськими законами чоловіки із подвійним громадянством не зможуть виїхати з країни без відповідного Указу Президента.

Нагадаємо, що Кабінетом Міністрів України було законодавчо оформлено нові правила перетину кордону дітьми

Офіційне тлумачення питання щодо виїзду за межі України чоловіків, які мають подвійне громадянство, для прикладу Польщі та України, надала Державна прикордонна служба України.

Власники українського та іноземного паспорта визнаються громадянами України

Українські прикордонники пояснили, що відповідно до норм чинного законодавства України подвійне громадянство в Україні не допускається. Йдеться саме про наявність в особи громадянства України, а також громадянства ще однієї або декількох країн.

Діючі норми права визначають, що у відносинах з Україною особа, яка має декілька громадянств, одне з яких – України, вважається громадянином України.

Тобто для того, щоб мати право виїзду за межі України чоловікам не достатньо пред’явити на кордоні іноземний паспорт.

Як українцям із подвійним громадянством виїхати за межі України

У прикордонному відомстві пояснили, що для того аби виїхати з України українські чоловіки, які мають подвійне громадянство повинні припинити українське громадянство.

На сьогодні підстави втрати та припинення громадянства України визначені у статтях 18 та 19 Закону України “Про громадянство”.

Зокрема, підставою для втрати громадянства України є добровільне набуття громадянином України громадянства іншої держави, якщо на момент такого набуття він досяг повноліття.

Добровільним набуттям громадянства іншої держави вважаються всі випадки, коли громадянин України для набуття громадянства іншої держави повинен був звертатися із заявою чи клопотанням про таке набуття відповідно до порядку, встановленого національним законодавством держави, громадянство якої набуто.

 

У Державній прикордонній службі України нагадали, що у будь-якому випадку громадянство України офіційно припиняється для колишнього громадянина України в день видання відповідного указу Президента України.

Таким чином, українські чоловіки, які мають подвійне або множинне громадянство, одне з яких громадянство України, можуть використовувати для перетину державного кордону паспорт громадянина іншої країни виключно після видання Указу Президента України про втрату такими особами громадянства України.

До речі, українці у Польщі можуть безкоштовно переказати зароблені кошти рідним в Україну: ВІДЕО

Як правильно знімати кошти у Польщі

Ihor Kobryn

-- Головний редактор, адміністратор та автор порталу UAPL.INFO - Все про Польщу для Українців.- uapl.info - https://www.facebook.com/Uapl.info - https://t.me/uaplinfo

Читайте також

One thought on “Українці із подвійним громадянством не зможуть виїхати з країни: Держприкордонслужба

  1. виключно після видання Указу Президента України про втрату такими особами громадянства України. -》》а як отримати указ, якщо недо-президент забив на виконання своїх обов’язків?, підписавши одиниці указів з 2019 р. і до введення ВП? створив проблеми для багатьох людей.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *