Тимчасовий захист іноземців у Польщі продовжено до 2025 року: чи стосується це українців

Відкрити рахунок онлайн в українському банку, перебуваючи у Польщі

На офіційному урядовому порталі Польщі опубліковано повідомлення, щодо продовження терміну дії найпоширенішого інструменту підтримки вимушених іноземних мігрантів, яким є тимчасовий захист. Пролонговані терміни тимчасового захисту відповідно продовжують терміни легального перебування іноземних  мігрантів в Польщі до 2025 року.

До теми: Як “зловити” електронну чергу на оформлення документів: корисний лайфхак 

Механізм тимчасового захисту, активований рішенням Ради ЄС у березні 2022 року спочатку на один рік, в Польщі офіційно продовжено ще на один рік – до 4 березня 2025 року.

Тимчасовий захист іноземців в Польщі продовжено: що зміниться

За офіційними даними польського уряду, у зв’язку з продовженням терміну дії інструменту тимчасового захисту, в Польщі пролонгуються і відповідні документи.
Термін дії виданих до цього часу посвідчень тимчасового захисту також продовжено,
зазначається на урядовому порталі Польщі

Відтак усі іноземні громадяни, які в польському Управління з питань іноземців отримали документальне підтвердження про тимчасовий захист в Польщі з датою закінчення терміну до:

 • 4 березня 2023 року,
 • 4 вересня 2023 року,
 • або 4 березня 2024 року

не повинні подавати заяви на отримання нових документів.

Наявні в мігрантів документи автоматично пролонгуються та будуть чинними до 4 березня 2025 року.

телеграм-канал UAPL.INFO

Кому буде доступний тимчасовий захист в Польщі до березня 2025 року

Польський уряд запевняє, що чинне законодавство Польщі не передбачає правових підстав для заміни вже виданих документів, у зв’язку з продовженням строку дії тимчасового захисту.

Тобто, іноземці, які в Польщі до 18 січня 2024 року використовували тимчасовий захист та відповідні документи, можуть продовжувати використовувати їх як посвідки на тимчасове проживання.

Зазначені зміни наразі не стосуються українських вимушених мігрантів зі статусом PESEL UKR.

А лише іноземних громадян та осіб без громадянства, для яких Україна до початку повномасштабного вторгнення була місцем постійного проживання. І які саме через це:

 • вимушено мігрували до європейських країн,
 • не можуть повернутись до країни походження або в Україну через військові дії.

Чинні станом на січень 2024 документи, що підтверджують тимчасовий захист в Польщі будуть чинні до 4 березня 2025 року.

ВАЖЛИВО: Щоб не пропустити жодної важливої новини підписуйтесь на канал UAPL.INFO у VIBER – за посиланням invite.viber.com

Окрім того, 18 січня 2024 року польськими ЗМІ (із посиланням на МВСіА Польщі) оприлюднено інформацію про те, що польський уряд активно працює над оновленням спецзакону про захист втікачів від війни з України. Оновлений законопроект у найближчі тижні планують надати на розгляд польському Сейму.

Водночас мігранти в Польщі, які:

 • не підпадають під дію Закону про допомогу громадянам України у зв’язку зі збройним конфліктом на території цієї країни,
 • проте належать до категорії вимушено переміщених осіб, зазначеної у Виконавчому рішенні Ради ЄС, що підтверджує масовий наплив вимушених переселенців з України,

можуть скористатися тимчасовим захистом на території Польщі.

захист
У такому випадку підтвердженням отримання тимчасового захисту в Польщі слугуватиме посвідчення, видане польським Управлінням у справах іноземців, фото pexels.com

Як іноземцям отримати посвідчення про тимчасовий захист в Польщі

Іноземці, які відповідають певним вимогам, можуть безплатно отримати посвідчення, що підтверджує право на тимчасовий захист в Польщі.
Посвідчення видається Управлінням у справах іноземців на підставі звернення іноземця з відповідною заявою.
Взірець заявки на отримання посвідчення про тимчасовий захист можна завантажити з урядового порталу за цим посиланням.
Правильно заповнену заявку на отримання посвідчення про тимчасовий захист слід направити:
 • поштою на адресу: Управління у справах іноземців, вул. Таборова 33, 02-699 Варшава
 • електронною поштою на адресу: ochronaczasowa@udsc.gov.pl,
 • в електронному вигляді через платформу ePUAP.
захист
Або особисто доставити в Управління з питань іноземців у Варшаві за адресою вул. Таборова 33 (Taborowa 33, 02-699 Warszawa), фото: wikipedia.org
До заяви на отримання документа, що підтверджує тимчасовий захист в Польщі іноземець повинен додати:
 • копію проїзного документа, що підтверджує в’їзд на територію Польщі станом після 24.02.2022 року,
 • копію документа, який підтверджує право користуватися механізмом захисту в Україні до 24.02.2022 року або легальне перебування на підставі дійсного дозволу на постійне проживання,
 • заяву про неможливість повернення до країни або регіону походження,
 • копії документів про родинні стосунки з особами, які мають право на тимчасовий захист, якщо йдеться про дітей або інших близьких родичів, які проживали як одна сім’я.
Після позитивного розгляду заяви працівник Управління зв’яжеться з іноземцем і призначить дату особистого отримання посвідчення про тимчасовий захист.
ВАЖЛИВО: На отримання посвідчення потрібно прийти з оригіналами документів, доданих до заяви. Посвідчення про тимчасовий захист в Польщі буде видана іноземцю лише після того, як буде підтверджено їх відповідність оригіналам.

Якщо іноземний громадянин у Польщі не відповідає умовам надання тимчасового захисту, він отримає відповідне рішення поштою або через платформу ePUAP.

Актуальне питання: Чому українцям не приходять виплати від ZUS в Польщі: найбільш поширені причини

Як правильно знімати кошти у Польщі

Ihor Kobryn

-- Головний редактор, адміністратор та автор порталу UAPL.INFO - Все про Польщу для Українців.- uapl.info - https://www.facebook.com/Uapl.info - https://t.me/uaplinfo

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *