Електронна черга в українських консульствах. Як швидко “зловити” час запису: корисний лайфхак!

Відкрити рахунок онлайн в українському банку, перебуваючи у Польщі

Наприкінці 2023 року Міністерством закордонних справ України було оновлено окремі механізми запису на прийом в консульських установах за кордоном. На початку 2024 року було уточнено як саме функціонуватиме електронна черга у цьому році, які способи авторизації обрати та який корисний сервіс став доступний українцям.

Актуальне питання: Блокування номера PESEL в Польщі: як і для чого закривати свої дані у 2024 році

МЗС України наголошують, що електронна черга та впровадження нових механізмів електронної ідентифікації українських громадян, які хочуть потрапити на прийом до консулів, стали вимушеними кроками через масову міграцію українців.

Електронна черга в консульство та електронна ідентифікація: як це працює

В роз’ясненні, оновленому на початку січня 2024 року, українське МЗС деталізувало окремі аспекти запису на прийом в консульські установи за межами України.

Електронна черга за кордоном, за інформацією МЗС, впроваджена саме задля покращення доступу до консульських послуг. Йдеться про нові механізми авторизації особи, яка планує здійснити візит в консульство, через сервіси електронної ідентифікації.

ВАЖЛИВО: Аби не пропустити жодної важливої новини підписуйтесь на канал UAPL.INFO у VIBER – за посиланням invite.viber.com

Наразі офіційно визначено та застосовуються наступні способи електронної ідентифікації особи:
  • е-підпис: електронний підпис – на файловому, хмарному чи іншому захищеному носію,
  • Дія.Підпис,
  • BankID Національного банку України.
Усі ці способи електронної ідентифікації, які дають змогу записатись в електронну чергу до консульств за кордоном, працюють через універсальну платформа для е-ідентифікації та автентифікації користувачів ID.GOV.UA.

Відтак електронна черга в консульських установах України за кордоном у 2024 році фактично доступна українським громадянам, які вже попередньо забезпечили собі один із зазначених вище способів електронної ідентифікації особи.

Без використання засобів електронної ідентифікації особи записатись в електронну чергу на прийом в консульство не можливо.

телеграм-канал UAPL.INFO

Як авторизуватись для запису в електронну чергу в консульство: що обрати

Для українських мігрантів, які перебувають за кордоном та не мають можливості відвідати Україну, електронна черга в консульські установи надає можливість залагодити чимало питань.

І йдеться не лише про оформлення чи відновлення документів, що посвідчують особу. А про цілу низку нотаріальних дій, які доступні українцям в консульських установах за кордоном.

На жаль навіть у 2024 році чимало українців за кордоном мають певні перестороги щодо складних термінів на кшталт "файловий носій", "хмарне сховище" чи "токен".
Ймовірно саме тому для значної кількості українських мігрантів за кордоном найпростішим способом авторизації для запису в електронну чергу до консульств є звичайна українська банківська картка.

Попри складну назву, система BankID НБУ насправді максимально проста для користувачів.

електронна черга
Адже для того аби пройти встановлення особи (перед записом в електронну чергу) достатньо лише натиснути кнопку “Авторизуватися”, графіка: колаж UAPL.INFO

Надалі за посиланням id.gov.ua/bankid-nbu-auth потрібно обрати український банк, у якому громадян України має відкритий рахунок.

Для прикладу, обираємо добре відомий українцям в Польщі український Кредобанк, після чого:
  • система переадресовує користувача на сторінку банку,
  • де фактично проводиться електронна ідентифікація особи,
  • і користувач надає згоду на передачу персональних даних від банку до системи МЗС України.
електронна черга
Слід зауважити, що згода на передачу даних надається не лише банку, а й окремо системі МЗС – для подальшого використання, графіка: колаж UAPL.INFO
Зокрема для того аби внести отримані від банку дані користувача в електронну чергу до обраної консульської установи за кордоном.

Зазначимо, що українці за кордоном, які не мають української банківської картки, можуть її зараз оформити віддалено і максимально швидко та просто.

Детальніше: Просто та швидко: як віддалено оформити українську банківську картку за кордоном через сервіс ДІЯ

Як “зловити” час запису на прийом в консульство: чим зручна електронна черга

Станом на початок 2024 року пошук вільних місць в електронній черзі доволі непросте завдання. Проте електронна черга має окремий сервіс, на який звертають увагу далеко не усі користувачі.
Йдеться про "чергу очікування" доступну усім користувачам, які пройшли електронну ідентифікацію. І хочуть "забронювати" собі час прийому через електронну чергу на порталі go.mfa.gov.ua
Пройшовши авторизацію, відтепер не потрібно щопівгодини заходити в сервіс та перевіряти чи доступні дати та час запису в електронну чергу.

Якщо час для запису в електронну чергу обраної консульської установи тимчасово відсутній, достатньо:

  • правильно заповнити усі поля з контактними даними – особливо адресу електронної пошти,
  • натиснути кнопку “Запис у чергу очікування”.

Після цього система додає користувача у перелік осіб, які очікують вільний слот.

електронна черга
Тобто час, коли електронна черга буде доступною в обраному консульстві, скриншот:  mfa.gov.ua
При появі в електронному календарі вільного часового слота, на електронну адресу користувача надійде повідомлення.

У вхідному повідомленні користувачу буде запропоновано підтвердити прийнятність запропонованого часу запису в електронну чергу.

Відтак у 2024 році навіть при наявності звичайної банківської картки українським мігрантам за кордоном більше не потрібно постійно моніторити календар електронної черги.
Адже сервіс "Запис у чергу очікування" це насправді корисний лайфхак, який дозволить самостійно "зловити" час для запису в електронну чергу в консульство.
І не платити кошти за реєстрацію в електронній черзі особам, які фактично лише знають про існування сервісу “черга очікування” та вміють ним скористатись.

Це важливо: Українцям пояснили як правильно використовувати банківські картки за кордоном

фото: колаж UAPL.INFO

Як правильно знімати кошти у Польщі

Ihor Kobryn

-- Головний редактор, адміністратор та автор порталу UAPL.INFO - Все про Польщу для Українців.- uapl.info - https://www.facebook.com/Uapl.info - https://t.me/uaplinfo

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *