Ще більше обмежень від ДП “Документ” за кордоном: що змінилось після скасування “живої” черги

Відкрити рахунок онлайн в українському банку, перебуваючи у Польщі

Закордонні підрозділи ДП “Документ”, після скасування можливості надання послуг в порядку “живої” черги шокували українців черговими обмеженнями. З 16 квітня 2024 року не лише запроваджено візуальну ідентифікацію під час запису до електронної черги, а й припинено обмін та відновлення водійських документів.

Актуальна тема: Українцям за кордоном стали доступні швидкі та безплатні перекази

На офіційному порталі ДП “Документ” підтверджено припинення прийому громадян, які хочуть обміняти або відновити українські права або техпаспорти на авто. А також запроваджено спеціальну процедуру ідентифікації за обличчям під час запису в електронну чергу.

Ідентифікація особи за обличчям при записі в електронну чергу ДП “Документ” за кордоном

Після скасування прийому громадян у форматі “живої” черги в закордонних підрозділах ДП “Документ” запроваджено додаткову верифікацію осіб.
Йдеться про верифікацію та ідентифікацію громадян України, які намагаються записатись в електронну чергу в закордонні підрозділи ДП “Документ”.
документ
Нові обмеження, які було запроваджено у квітні 2024 року в ДП “Документ” обгрунтовують “унеможливленням вчинення неправомірних дій з боку шахраїв”, фото: pasport.org.ua

Як твердять у Паспортному сервісі, з метою захисту прав клієнтів, введено:

 • верифікацію особу за образом обличчя,
 • під час здійснення запису до електронної черги на подання документів для отримання послуг у підрозділах ДП “Документ” за кордоном.
Водночас ДП “Документ” наголошує, що наразі запис до електронної черги здійснюється заявником (законним представником) особисто.

Проте в разі відсутності технічної можливості, запис у закордонні підрозділи ДП “Документ” може здійснюватись членами сім’ї:

 • чоловіком,
 • дружиною,
 • сином,
 • донькою.

Окрім цього запис в електронну чергу на отримання послуг Паспортного сервісу за кордоном може і законний представник особи.

УВАГА: Аби не пропустити жодної важливої новини для українців у Польщі підписуйтесь на канал UAPL.INFO у VIBER – за посиланням invite.viber.com

Проте у цьому випадку встановлюється додаткова вимога подання (під час отримання послуги) відповідних підтверджуючих документів. Йдеться про документи, які містять фотозображення та підтверджують родинні зв'язки із заявником під час оформлення паспортних документів.
Після введення телефонного номера на сторінці запису в електронну чергу клієнтам ДП “Документ” пропонується:
 • надати доступ до камери,
 • пройти верифікацію обличчя.
документ
У Паспортному сервісі наголошують, що особу ідентифікуватимуть саме за цим фото, тому вимагається крупний план, без сторонніх предметів та людей у кадрі, фото: pasport.org.ua

ДП “Документ” за кордоном припиняє обмін/відновлення посвідчень водія та техпаспортів

З 16 квітня 2024 року закордонні підрозділи ДП “Документ” припинили прийом осіб, які хочуть скористатись послугами відновлення або обміну водійських документів.

Йдеться про громадян України, які за кордоном планують провести:

 • відновлення або обмін українського посвідчення водія,
 • обмін свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу.
Згідно з офіційним поясненням представників Паспортного сервісу, чергові обмеження у наданні послуг з оформленням/відновленням українських документів за кордоном зумовлено технічними причинами.

Саме тому у ДП “Документ” називають ці обмеження тимчасовими. Та твердять, що спільно із МВС України вже проводяться заходи щодо найшвидшого відновлення у наданні відповідних послуг.

телеграм-канал UAPL.INFO

У Паспортному сервісі за кордоном обіцяють одразу після відновлення можливості оформлення водійських документів повідомити клієнтів.

Особливості роботи Паспортного сервісу в Польщі у травні 2024 року

Окрім зазначених вище обмежень та скасування “живої” черги, українцям в Польщі слід врахувати й дні, коли у травні ДП “Документ” не працювати.

За офіційними даними закордонні підрозділи Паспортного сервісу у Польщі (Варшава, Гданськ, Вроцлав, Краків) не будуть здійснювати обслуговування громадян впродовж трьох додаткових вихідних.

Відтак подати заявку на оформлення документів або отримати оформлені документи українці в Польщі не зможуть в підрозділах ДП “Документ”:

 • 1 травня (Święto Pracy),
 • 3 травня (Święto Konstytucji),
 • 30 травня (Boże Ciało).
документ
Всі інші дні у травні 2024 року Паспортний сервіс у Польщі працювати згідно з робочим графіком, фото МВС України

Тому українцям слід заздалегідь врахувати зміни у травневому графіку роботи усіх закордонних підрозділів ДП “Документ” в Польщі.

Зверніть увагу: Як вберегтись від ризиків під час тимчасового повернення в Україну з-за кордону

фото: МВС України

Як правильно знімати кошти у Польщі

Ihor Kobryn

-- Головний редактор, адміністратор та автор порталу UAPL.INFO - Все про Польщу для Українців.- uapl.info - https://www.facebook.com/Uapl.info - https://t.me/uaplinfo

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *