Поїзд Варшава – Рава-Руська призупиняє перевезення: відома причина

Відкрити рахунок онлайн в українському банку, перебуваючи у Польщі

Один із найбільш затребуваних залізничних рейсів на польсько-українському напрямку сполученням Варшава – Рава-Руська наприкінці січня 2024 року тимчасово припиняє перевезення пасажирів. Коли та чому припиняється рух поїздів, які сполучають Львів зі столицею Польщі?

Актуальна тема: Як швидко “зловити” електронну чергу на виготовлення документів за кордоном

Проблема із якістю перевезень на залізничному маршруті Варшава – Рава-Руська обговорюється не перший місяць. Ледь не з перших тижнів після запуску комбінованого сполучення з 15 жовтня 2023 року.

Поїзд Варшава – Рава-Руська не курсуватиме: яка причина

Комерційні залізничні перевезення за маршрутом Варшава – Рава-Руська мають чималу популярність серед українців.
Проте до якості перевезень за три місяці курсування потягів польською залізницею виникало чимало зауважень.

За даними польських профільних джерел польський оператор залізничних перевезень SKPL:

  • має п’ять поїздів, здатних працювати на маршруті Варшава – Рава-Руська,
  • проте два з них наразі виведені з ладу через зіткнення та поломки,
  • щобільше такого типу потягу залучаються для перевезень пасажирів в інтересах PKP Intercity на півдні Польщі.

Нагадаємо, що через поломку поїзда SN84, який використовує польський перевізник SKPL на маршруті сполучення Варшава – Рава-Руська, попередньо вже виникала коротка (дводенна) потреба заміни поїзду на автобус.

Для того аби забезпечити переміщення пасажирів до місця призначення на території Польщі.

телеграм-канал UAPL.INFO

Експерт з комунікацій та член правління ГО “Лінія102.Юа” Віктор Гальчинський зазначає, що насправді залізничне сполучення Варшава – Рава-Руська опинилося під загрозою саме через стан польського рухомого складу.

І справа не тільки в некомфортності не пристосованого до дальніх поїздок старого приміського дизель-поїзда SN84, на яку постійно скаржаться пасажири - в екстремальних умовах експлуатації рухомий склад почав дуже швидко зношуватись,
- наголошує Віктор Гальчинський як експерт у сфері залізниці.

Коли не курсуватиме поїзд Варшава – Рава-Руська: дати та напрямки

За наявними даними саме через відсутність підмінного рухомого складу наприкінці січня 2024 року поїзди Варшава – Рава-Руська та у зворотному напрямку не курсуватимуть щонайменше три дні.
У зв’язку з необхідністю проведення технічного обслуговування рейс Варшава – Рава-Руська
  • не відправлятиметься з Варшави 22 та 23 січня 2024 року,
  • а з України – 23 та 24 січня року відповідно.
Очікується, що ці дні планового технічного обслуговування наприкінці зимового піка перевезень дозволять польському перевізнику забезпечити гарантовану якість та безпеку власних вагонів.

ВАЖЛИВО: Аби не пропустити жодної важливої новини підписуйтесь на канал UAPL.INFO у VIBER – за посиланням invite.viber.com

Залізничне сполучення Варшава – Львів: коли чекати змін

Польський перевізник SKPL насправді має змогу забезпечити маршрут Варшава – Рава-Руська відчутно зручнішим потягом моделі DM90.
Проте вже кілька місяців поспіль очікує згоди на використання нового поїзду на лінії міжнародного сполучення з Україною від польського регулятора залізничних перевезень.
Нагадаємо, що польський залізничний перевізник SKPL наразі залишається єдиним іноземним пасажирським перевізником, що здійсню залізничні перевезення з/до охопленої війною України.

Відтак питання оновлення рухомого складу на найшвидшому залізничному сполученні від столиці Польщі до Львова, як головного транспортного хабу на заході України, потребує певних владних рішень.

17 січня 2024 року під час зустрічі у форматі відеоконференції заступник міністра інфраструктури Польщі з питань залізниці Пйотра Малепшак з українським колегою Сергієм Васьковим, залізничне сполучення Львів – Варшава – Львів було однією з головних тем.

Варшава - Рава-Руська
“Найголовніше – це безпека подорожуючих. Люди, які обирають той чи інший вид транспорту, вірять, що він безпечний”, – Пьотр Малепшак, фото gov.pl

Польський віцепрем’єр-міністр підтвердив українській стороні, що перевізник SKPL через аварію рухомого складу вже звернувся до PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., як до компанії, що керує національною залізничною мережею Польщі.

SKPL просить дозволити тимчасово експлуатувати на маршруті Варшава – Рава-Руська залізничні транспортні засоби типу DM90.

Заступник міністра інфраструктури Пйотр. Малєпшак пояснив, що будь-який тип залізничного транспорту, який використовується в Польщі, повинен мати дозвіл від:

  • Залізничного агентства Європейського Союзу (ERA),
  • або президента UTK (Urząd Transportu Kolejowego).
Перед отримання дозволу на використання нового типу потягів оператор в Польщі повинен провести тестові поїздки рухомого складу без пасажирів, фото: kolejnajaslo.pl

Натомість остаточне рішення про дозвіл на експлуатацію нових залізничних транспортних засобів на маршруті Варшава – Рава-Руська повинен видати саме очільник польського Управління залізничного транспорту.

Це важливо: Тимчасовий захист іноземців у Польщі продовжено до 2025 року: чи стосується це українців

Як правильно знімати кошти у Польщі

Ihor Kobryn

-- Головний редактор, адміністратор та автор порталу UAPL.INFO - Все про Польщу для Українців.- uapl.info - https://www.facebook.com/Uapl.info - https://t.me/uaplinfo

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *