Заяви українців на виплату коштів у Польщі з 16 січня не розглядатимуть: про кого йдеться

Відкрити рахунок онлайн в українському банку, перебуваючи у Польщі

Міністерство внутрішніх справ та адміністрації Польщі підтвердило припинення розгляду заяв окремих груп українців у Польщі на отримання виплат. Наразі йдеться про призупинення окремих процедур через відсутність коштів у польському бюджеті.

Це важливо: Тимчасовий захист в Польщі не для всіх українців і не до 2025 року?

На офіційному порталі МВСіА Польщі деталізовано окремі аспекти припинення розгляду заяв від українців, які планують оселитись у сусідній країні на підставі Карти Поляка.

Розгляд заяв окремих українців на фінансову підтримку в Польщі припиняють

15 січня 2024 року офіційно підтверджено, що міністр внутрішніх справ та адміністрації Польщі припиняє розгляд справ про надання грошової допомоги для окремої категорії іноземних громадян
Йдеться про іноземців, у тому числі й громадян України, які:
  • мають намір переїхати на постійне проживання у Польщі,
  • є законними власниками Карти Поляка.

УВАГА: Аби не пропустити жодної важливої новини підписуйтесь на канал UAPL.INFO у VIBER – за посиланням invite.viber.com

Зважаючи на відповідні законодавчі обмеження воєводські органи призупиняють розгляд звернень на отримання фінансової допомоги, які були подані з 16 січня 2024 року.
Законом про Карту поляка визначено, що саме МВСіА Польщі контролює використання ліміту коштів на виплати. Йдеться про передбачені в польському бюджеті на відповідний рік виплати грошових допомог власникам Карти Поляка, які оселилися на території Польщі.

Виплата цієї грошової допомоги, на яку можуть претендувати й громадяни України, фінансується з цільового резерву держбюджету Польщі.

українців
18 січня Польський Сейм офіційно прийняв закон про державний бюджет Польщі на 2024 рік, фото: polityka.pl
Станом на 30 листопада 2023 року торік у Польщі було задіяно для відповідних виплат іноземцям майже 37,4 мільйона злотих.

Чому не розглядають заяви на виплати коштів для власників Карти Поляка

Офіційне повідомлення МВСіА про припинення розгляду заяв власників Карти Поляка, які планують оселитись в Польщі, є підставою для відповідних дій воєводських управлінь.
Відтак з 16 січня 2024 року у Польщі офіційно призупиняється розгляд, усіх заяв від іноземців, у тому числі й українців, на отримання окремих фінансових допомог.

телеграм-канал UAPL.INFO

У Польщі законодавчо обмежено розмір таких виплат від загальної суми запланованої у бюджеті на поточний рік. Видатки на подані заяви не можуть перевищувати 75% від закладеної в держбюджет суми.

На 2024 рік у спеціальному резерві "Кошти на реалізацію завдань, передбачених Законом про Карту Поляка" закладено 40 828 000 злотих. Таким чином, еквівалент 75% цієї суми становить 30 621 000 злотих.
На початок січня 2024 року загальна сума, необхідна для забезпечення виплати відповідних грошових допомог іноземцям з Картою Поляка вже досягла рівня, зазначеного в законі.
українців
Про це свідчить інформація, що була подана воєводськими управліннями до Міністерства внутрішніх справ і адміністрації, фото gov.pl
Водночас після збільшення цільового резерву заяви, подані після 16 січня 2024 року, будуть додатково розглянуті.

Хто з українців може отримати додаткову фінансову допомогу при переїзді до Польщі

З 1 січня 2017 року особа, яка подає заяву на отримання дозволу на постійне перебування в Польщі на підставі Карти Поляка може отримати чималу грошову допомогу.
Відповідне право іноземцям, у тому числі й українцям, в Польщі гарантує саме закон про Карту Поляка.
Після подання відповідної заяви власники Карти Поляка, які оселяються у Польщі, можуть отримати кошти:
  • для часткового покриття витрат, пов’язаних з облаштуванням і поточним утриманням,
  • на період до 9 місяців перебування.

Фінансова порада: Українцям в Польщі пояснили як правильно користуватись банківськими картками

Заява на отримання зазначеної грошової допомоги у Польщі подається територіальному воєводі.

Саме тому, до якого особою було попередньо подано клопотання щодо надання дозволу на постійне перебування в Польщі.

Важливо: заяву про надання грошової допомоги в Польщі потрібно подати впродовж 3 місяців з дня подання звернення про надання дозволу на постійне проживання.
Станом на початок 2024 року відповідна грошова допомога, яка також доступна й для окремих українців у Польщі, становить:
  1. у перші три місяці:
    1. 50% від мінімальної заробітної плати на заявника та його/її дружину/чоловіка,
    2. а також 50% мінімальної заробітної плати на кожну неповнолітню дитину, яка перебуває під опікою заявника або його/її дружини/чоловіка;
  2. з 4-го по 9-й місяць перебування сума збільшується та становитиме на 50%, а 60% від зазначених у пункті 1 сум виплат.
Враховуючи розміри мінімальної заробітної плати у Польщі на 2024 рік, виплати на родину із трьох осіб, за цією програмою можуть перевищити навіть 6000 злотих на місяць.

Детальніше: Зарплата в Польщі у 2024 році: зміни відчутні, хто гарантовано отримає більше “на руки”

фото: колаж UAPL.INFO

Як правильно знімати кошти у Польщі

Ihor Kobryn

-- Головний редактор, адміністратор та автор порталу UAPL.INFO - Все про Польщу для Українців.- uapl.info - https://www.facebook.com/Uapl.info - https://t.me/uaplinfo

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *