Дешевше і не гірше ніж у Закопане: п’ять локацій, де зимовий відпочинок в Польщі вартий уваги

Відкрити рахунок онлайн в українському банку, перебуваючи у Польщі

Найбільш відомий зимовий курорт у Польщі — Закопане, місто розташоване неподалік від словацького кордону. Проте окрім Закопаного у польських горах чимало місць для вдалого зимового відпочинку, які не поступаються за рівнем послуг. Натомість відпочинок там зазвичай коштує дешевше.

До речі: Який банк у Польщі дає можливість зняти кошти без комісії або зробити безплатний переказ?

Гірські масиви Татр та Судет, що простягаються вздовж південних кордонів Польщі, щедро всіяні гірськолижними курортами різного ґатунку. На гірських схилах у Польщі створені умови для активного відпочинку не лише для досвідчених поціновувачів лиж, а й новачків.

Найближчий конкурент Закопане — польський Щирк

За 120 кілометрів на захід від Закопане, поблизу кордону з Чехією, розташований найбільший у Польщі гірськолижний курорт біля польського містечка Щирк (Szczyrk).
До 2014 року цей курорт був мало відомий і активно не розвивався. Проте після масштабного оновлення зимовий відпочинок у польському Щирку стає все популярнішим.
У сезоні 2023-2024 гірськолижний курорт Щирк у Польщі вже пропонує відвідувачам:
  • майже 30 кілометрів лижних трас різної складності;
  • 11 витягів;
  • найдовшу у Польщі лижну трасу довжиною майже 3 кілометри;
  • чудово розвинуту інфраструктуру;
  • понад 4 кілометри лижних трас з освітленням, що дозволяє насолоджуватись відпочинком навіть у темну пору доби;
  • неповторні гірські краєвиди.
Найдовша лижна траса у польському Щирку сягає 2800 метрів. Саме на цій трасі у Польщі проходять міжнародні змагання з лижного спорту.
Проте найдовша гірськолижна траса у Польщі має довжину 5270 метрів і є частиною гірськолижного курорту Каспрів Верх (Kasprowy Wierch) поблизу Закопане.

Беззаперечною перевагою гірськолижного курорту поблизу Щирку є відсутність натовпів та великих черг на канатні підіймачі в сезон. Адже попри чудовий сервіс цей курорт наразі не такий популярний, як у Закопане.

Неподалік містечка Щирку розташоване місто, де народилось популярне польське пиво Живець (Żywiec). Тут усі охочі можуть відвідати пивний музей – Muzeum Browaru Żywiec.

Гірська Вісла — найспокійніший зимовий курорт у Польщі

Зовсім поруч із Щирком, так само на захід від Закопане, можна знайти ще один гірськолижний курорт поблизу містечка Вісла (Wisla).

Саме з цього місця бере початок головна польська річка Вісла.

Курорт біля гірського містечка Вісла стане до вподоби поціновувачам розмірених прогулянок у горах, а також лижникам та сноубордистам початківцям.

На гірському курорті у місті Вісла немає довгих та карколомних гірськолижних трас. Загальна їх довжина всього 3 кілометри, а висота підйому не більше 200 метрів.

Натомість туристів потішать декілька невеличких лижних спусків простого та середнього рівня складності, які ідеально підходять для навчання лижному спорту.

Гірське містечко Вісла – ідеальне місце для сімейного відпочинку. Адже тут, окрім великої кількості лижних баз є аквапарк. Відтак зняти втому від зимових розваг в аквапарку посеред гір зможуть як дорослі, так і діти.

телеграм-канал UAPL.INFO

До речі, мало хто знає, що місто Вісла на кордоні із Чехією – не лише популярний гірськолижний курорт, а й польський центр лютеранства.

Дві долини — перлина зимового відпочинку у Польщі на схід від Закопане

Натомість на схід від Закопане, на відстані всього 100 кілометрів, розташований найоригінальніший гірськолижний курорт Польщі Дві долини (Dwie Doliny).

Річ у тім, що курорт одночасно розвивали два сусідніх польських міста: Верхомля (Wierchomla) та Мушина (Muszyna).

Саме між цими польськими містами Верхомля та Мушина були побудовані гірськолижні траси та підіймачі. Які й стали основою для гірськолижного курорту Дві долини.

Лижних трас тут небагато – всі разом вони завдовжки не більше 10 кілометрів та обслуговуються 4 витягами.

Проте тут є окремий крісельний витяг з боку міста Мушина, який більше екскурсійний, ніж спрямований на обслуговування лижників та сноубордистів. Адже дозволяє туристам отримати максимум насолоди від панорамних гірських краєвидів.
Курорті Дві долини у Польщі — це ідеальне місце, де туристи можуть спробувати іншу зимову розвагу — бігові лижи.

У 2023 році курорт Дві долини пропонує туристам у Польщі розвинену інфраструктуру та гарний сервіс у комфортабельному готелі у Верхомлі та СПА-відпочинок у Мушині.

Найближча залізнична станція до курорту Дві долини — місто Новий Сонч (Nowy Sącz).

Зимовий відпочинок у місті Зеленець — дикі гори у польських Судетах

Зеленець (Zieleniec) — гірськолижний курорт, розташований на кордоні Польщі та Чехії в Судетах. І він стане чудовою альтернативою Закопане для поціновувачів зимового відпочинку з Вроцлава.
Адже до курорту у Зеленці від Вроцлава лише 120 кілометрів. У той час як до Закопане доведеться подолати понад 400 кілометрів шляху.

Цей гірськолижний курорт просто обожнюють любителі насправді диких гір, адже він розташований доволі глибоко всередину гірського масиву.

Тому саме гірськолижний курорт у Зеленці — про справжні дикі гори та лижі. Любителів гірського активного відпочинку в Зеленці чекає 26 кілометрів лижних трас та 31 витяг.

У польському Зеленці найдовший лижний сезон, який розпочинається вже наприкінці жовтня і триває аж до квітня.

На лижі у Карпач: зимовий відпочинок не гірше, ніж у Закопане

Карпач (Karpacz) – другий за своєю популярністю гірськолижний курорт у Польщі серед туристів. Місто розташоване у південно-західній частині Польщі на кордоні із Чехією під найвищою горою Судет Сніжкою.

Це водночас і найзахідніший гірськолижний курорт Польщі, тому має попит не лише у поляків. Сюди залюбки приїжджають чехи та німці, адже Карпач розташований на відстані:

  • 190 кілометрів від німецького Дрездена;
  • 200 кілометрів від Праги, столиці Чехії.
Для порівняння: від польського Вроцлава до Карпача 130 кілометрів автомобілем. Найближча залізнична станція — Єленя Гура (Jelenia Góra).

Лижні бази у Карпачі пропонують лижникам та сноубордистам випробувати свої сили на понад 10 лижних трас різної складності.

Найдовша лижна траса у Карпачі Копа (Kopa), її довжина 2229 метрів. Доволі складна і більше підходить для туристів, які досить впевнено стоять на лижах.

Решта трас у польському Карпачі досить короткі, завдовжки до 1 кілометра, та підійдуть для початківців.

Враховуючи, що Карпач полюбляють відвідувати громадяни інших європейських країн, на цьому курорті дуже високий рівень обслуговування.
У місті Карпач також повно різних цікавинок та пам’яток культури. Є тут ковзанка, лижні школи, місця для занять біговими лижами та з’їздів на санчатах.

В самому містечку Карпач вирує бурхливе життя. На курорті пропонуються різноманітні розваги для туристів. Серед яких: критий басейн, сауни, ресторани та колиби зі смачною їжею. Любителі кінного спорту можуть повправлятись у їзді верхи. 

Який гірськолижний курорт у Польщі обрати: ціни та траси

Любителям гірськолижних розваг слід врахувати особливості кожного із зимових курортів Польщі при плануванні відпочинку.
Найбільш очевидна відмінність гірськолижних курортів — це їх географічне розташування. Відстань до гірського курорту може стати значною перевагою при виборі міста відпочинку для жителів різних міст.

Головні відмінності гірськолижних курортів Польщі, крім географічного розташування:

  • тривалість сезону (в Судетах кататись на лижах та сноуборді можна з кінця жовтня до початку квітня);
  • складність трас (найпростіші траси: Дві долини та Вісла, високої складності траси є у Карпачі, Закопаному та Щирку);
  • любителям аскетичних диких гір варто вибрати Зеленець;
  • професіоналам та любителям лиж та сноубордів з рівнем володіння цими видами зимового спорту на рівні майстер підійде Закопане, Щирк та Карпач.
  • а ось для відпочинку з дітьми краще все ж таки обрати Віслу, Дві долини або Карпач.
Ціни на житло, витяги та прокат лиж нижчі на курортах Судет, ніж на курортах Західних Татр, таких як Щирк чи Закопане.

Ціни на одноденний абонемент на польських гірськолижних курортах у 2023 році

(для обрахунку взято абонемент skipass на одного дорослого у низький сезон, аналіз цін проведений UAPL.INFO):

  • Закопане – 150 злотих;
  • Щирк – 159 злотих;
  • Зеленець – 115 злотих;
  • Дві долини – 116 злотих;
  • Карпач – 100 злотих.
Варто врахувати, що ціни на витяги, оренду спорядження та житло у високий сезон на гірськолижних курортах Польщі вищі на 10-20%.

Водночас ціна на зимовий відпочинок у Польщі може бути вищою у вихідні та свята. А також якщо оплачувати вхід на витяги погодинно.

Високий сезон на більшості гірськолижних курортах у Польщі розпочнеться у 2023 році з 21- 25 грудня і триватиме до 3-11 березня 2024 року.

На тему: Чому всі їдуть в Закопане і що так вабить сюди туристів: короткий путівник для українців

фото: колаж UAPL.INFO

Як правильно знімати кошти у Польщі

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *