Як святкують День Святого Миколая в Польщі у 2023 році: особливості та відмінності традицій

Відкрити рахунок онлайн в українському банку, перебуваючи у Польщі

День Святого Миколая святкують по всій Європі. Адже прототип персонажа, який приносить подарунки дітлахам перед Різдвом – канонізований католицький священник. 

До речі: Як правильно обрати банк у Польщі та отримати безплатні перекази та зняття готівки. 

В Європі, зокрема у Польщі, Свято Миколая вважають стартом підготовки до Різдва (Bożego narodzenia), яке католики святкують 25 грудня.

Коли святкують день Святого Миколая в Польщі та в Україні

Українці, які живуть у Польщі, у 2023 році можуть зітхнути з полегшенням. Адже в цьому році, на відміну від минулого, свято Миколая можна святкувати лише один раз.
У 2023 році в Україні відбулись суттєві зміни, які вплинули на дату свята Миколая.
Православна церква українського патріархату перейшла на новоюліанський календар, й тепер День Миколая святкують в один день з поляками, тобто 6 грудня.

Отже, українці в цьому році можуть брати активну участь в усіх урочистостях та святкових заходах для дітей з нагоди Дня Миколая у Польщі без зайвих пояснень дітям.

Миколая
Також готувати подарунки дітям на Миколая українці тепер можуть один раз. Адже торік деяким мамам довелось готувати подарунки дітям ще й на 19 грудня, коли Миколая святкували в Україні, фото freepik.com

Як святкують Миколая у Польщі та хто приносить подарунки на Різдво

Хоча Святий Миколай вважається історичною постаттю та канонізованим святим, День Миколая у Польщі – дитяче свято.
Напередодні 5 грудня у Польщі заведено розвішувати шкарпетки по дому для подарунків, які Миколай принесе вночі.
В деяких регіонах Польщі замість шкарпеток використовують черевики, які ставлять на підвіконня.

Цікаво, що в Україні традиція розвішувати шкарпетки прижилась не в усіх регіонах. Частіше за все в Україні Святий Миколай “залишає” подарунки для дитинчат під подушкою.

Зазвичай на Миколая дітям не дарують великих та дорогих подарунків. Частіше за все у шкарпетках зранку дітлахи знаходять солодощі, фрукти та дрібні монети.
Миколая
Саме такою була початкова традиція, яку Польща перейняла у Німеччини, фото pexels
За легендою, святий Миколай, покровитель всіх нужденних, врятував від голоду родину з трьома доньками, у яких не було приданого, щоб видати їх заміж. Коли святий підійшов до будинку, щоб залишити три мішечки з монетами, виявилось, що всі вікна та двері зачинені, тому довелось кинути гроші в димар.

Звідси й походить легенда про те, що Миколай приходить саме уночі, а подарунки закидує у димар або у вікно.

В деяких регіонах Польщі заведено 5 грудня залишати для Миколая на підвіконні печиво, яке напередодні випікають всією сім’єю. Частіше за все це імбирне печиво або імбирні пряники.

Попри те, що День Миколая – дитяче свято, воно не виключає можливості отримати подарунки для дорослих.

Але найголовніші та найбажаніші подарунки діти у Польщі отримують все ж таки на Різдво.
Врахуйте, що залежно від регіону Польщі, подарунки на Різдво дітям приносять янголи, гноми або Зірка в ніч з 24 на 25 грудня.

телеграм-канал UAPL.INFO

Як написати листа Святому Миколаю в Польщі

Задовго до свята діти в Польщі пишуть лист Святому Миколаю, в якому обов’язково вказують не лише, який подарунок вони хочуть отримати, а й звітують про свою поведінку.
Зазвичай, зацікавленість до написання листа Миколаю починають проявляти діти у віці від 5 років.
Наразі вже готовий до заповнення лист до Святого Миколая можна купити в магазині або навіть отримати безплатно в магазинах іграшок або книгарнях.

Але зазвичай діти в Польщі самі малюють і прикрашають лист за власним бажанням.

Адже лист до Святого Миколая, - це перша спроба дитини навчитись аналізувати свій рік, підбивати підсумки та ставити цілі на майбутнє.
В листі до Миколая діти в Польщі зазвичай вказують:
  • ім’я та вік дитини;
  • інтереси та хобі;
  • чому дитина навчилась;
  • чого б вона хотіла;
  • подяка та побажання для Миколая.
Миколая
Навичка писати такі листи принесе користь дитині, а самі листи стануть цікавим родинним спогадом у майбутньому, фото UAPL.INFO

Чи Святий Миколай дійсно існує? Що відповідати дітям

Чи дійсно існує Святий Миколай? Таке запитання часто ставлять маленькі “чомусики” батькам в усіх країнах, де святкують цей день.
Вважається, що прототипом доброго старця є католицький священник, який жив на території сучасної Туреччини ще у 3 столітті.

Він був знаменитий своєю добротою та любов’ю до людей. А свої добрі вчинки чинив саме вночі, щоб люди не бачили, хто їм допомагає.

Звісно, що святий не живе в наш час, але саме тим і відрізняються святі від звичайних людей: їх добрі вчинки живуть ще довго по їх смерті.

Отже, дітям можна пояснити, що зараз роль Миколая для них виконує хтось із дорослих, продовжуючи добру традицію. А коли вони виростуть – вони самі стануть Миколаями для своїх малюків.

Миколая
Таким чином добра традиція, яку започаткувала гарна людина багато років потому, залишається живою до сьогодні, фото pexels

Заходи на Миколая в Польщі у 2023 році

Майже в кожному польському місті на різдвяних ярмарках проводять заходи присвячені Дню святого Миколая.
Зустрітись і сфотографуватись зі Святим Миколаєм діти в Польщі можуть у спеціально побудованих будиночках – тимчасових резиденціях Святого Миколая, які є на кожному різдвяному ярмарку.

На тему: Ярмарки на Різдво у містах Польщі здивують кожного: що дійсно варто побачити у 2023 році

Святий Миколай обов’язково бере участь у відкритті головної ялинки кожного польського міста. Без нього фактично не обходиться жодна урочистість в період підготовки до Різдва в Польщі.

Наприклад, у Кракові у 2023 році на честь 148-річниці міського транспорту 6 грудня 148 Святих Миколаїв пройдуть ходою Старим містом.

А у Тримісті традиційною грудневою розвагою є мотопарад Святих Миколаїв, які вирушають на мототранспорті з Гдині через Сопот у Гданськ.

В минулому 2022 році у мотопараді взяли участь понад 100 одиниць мототранспорту. Миколаї залюбки зупинялись для фотосесії з дітьми або дати їм “п’ять”.
Вірними супутниками Святого Миколая у Польщі є Олень Рудольф, Ельф та Зірка.

Цікаво, що в сучасній інтерпретації Святий Миколай – це смішний бородань у червоній шапці та червоному халаті. Але мало хто знає, що саме цей образ придумав бренд Coca-Cola у 1930 році.

Миколая
Некомерційний вигляд Миколая – біло-золотий одяг католицького монаха, в якому він зображений на іконах, колаж UAPL.INFO
А нещодавно вчені відтворили фоторобот за всіма даними, які вдалось віднайти про цього святого.

Миколай Чудотворець вважається не лише другом всіх дітей, а й покровителем мандрівників, моряків, військових, сиріт та бідних.

На тему: Куди поїхати на Новий рік у Польщі: ТОП-5 місць для святкової подорожі та відпочинку

фото: колаж UAPL.INFO

Як правильно знімати кошти у Польщі

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *