Оплата за паркування в Польщі: мобільні додатки, що зекономлять ваш час і кошти

Відкрити рахунок онлайн в українському банку, перебуваючи у Польщі

Чимало українців вже встигли придбати автомобіль за кордоном чи виїхали з України власним авто. Оплата за паркування в Польщі: мобільні додатки, які вже фактично витіснили готівкову форму розрахунку – правильний вибір.

Читайте також, Зарплата у Польщі 2022: брутто і нетто, – чому така велика різниця між сумою у договорі та “на руки”

Українські мігранти у Польщі рано чи пізно змушені паркувати власне, чи орендоване авто на платному паркінгу. У Польщі це можна зробити шляхом внесення готівки в паркомат, а можна й безготівково – через мобільний додаток.

Безготівкова оплата економить час на пошук та чергу до паркомата, а ще й в більшості паркоматів оплату можна зробити лише монетами.

Натомість оплачуючи паркування через додаток не потрібно постійно носити з собою купу металевих монет. А коли на дворі лютує негода, то зручність швидкої оплати із мобільного додатку, сидячи в авто чи у кафе поруч, важко й переоцінити.

Мобільні додатки оплати за паркування у Польщі

moBILET

Сервіс moBILET – доступний у понад 100 містах Польщі та полегшує користування громадським транспортом і паркування. При використанні додатку, ви:
 • платите лише за фактичний час паркування;
 • контролюєте час простою;
 • застосовують мінімальні тарифи на паркування, встановлені місцевою владою;
 • платите карткою, кодом BLIK або оплачуєте з рахунку на телефоні.

mPay

mPay – це безкоштовний додаток, дозволяє придбати квиток на паркування в смартфоні. Серед його особливостей:
 • в додатку є сповіщення про початок та кінець паркування, про закінчення оплаченого часу паркування та про відсутність коштів на балансі;
 • кошти автоматично списуються за кожну наступну годину, додаток не блокує списання коштів після закінчення робочих годин паркування, тому варто за цим слідкувати (наприклад, паркінг платний лише до 18:00, якщо не завершити паркування, то автоматично спишуться кошти за наступну годину);
 • після закінчення паркування додаток знімає заставу і рахує фактичну вартість паркування
 • якщо ви обрали не лімітоване в часі паркування, але коштів на наступну годину не вистачає, оплату паркування буде припинено.

SkyCash

За допомогою додатку SkyCash можна здійснити оплату паркування у три способи:
 • похвилинна оплата – самостійно визначаєте скільки часу перебуватимете в зоні дії платної парковки, наприклад знаєте, що будете припарковані не довше ніж 30 хвилин;
 • сплачуєте певну суму –  автомобіль вважається законно припаркованим до моменту вичерпання оплаченого ліміту;
 • START-STOP – за допомогою цієї функції водій сам фіксує час заїзду та виїзду із зони платного паркування та оплачує конкретно його;

AnyPark

За допомогою мобільного додатку AnyPark також можна дистанційно оплачувати паркування в міських паркувальних зонах, крім цього:
 • додаток дозволяє автоматично продовжити час паркування одним дотиком;
 • самостійно обираєте зручний для вас спосіб оплати – оплата наперед чи в кінці місяця;
 • присутня функція “Старт/Стоп” – самостійно вирішуєте, коли почати та закінчити паркування;
 • на один обліковий запис можна додати декілька авто та одночасно їх усіх запаркувати.

Також існує преміум (платна) версія цього додатку – AnyPark+, яка має ряд додаткових функцій – “Знайти парковку”,  “Знайти паркомісце”,  “Знайдіть Авто” (додаток покаже вам, де саме ви залишили автомобіль) та інші корисні функції.

Оплата за паркування в Польщі у банківському додатку РКО Bank Polski

ІКО – мобільний додаток, за допомогою якого у Польщі можуть оплатити паркування клієнти РКО Bank Polski. У додаток можна додати декілька автомобілів та максимально прискорити подальші оплати за паркування.

Технологічно, оплата за парковку клієнтів РКО Bank Polski.банк здійснюється через згаданий вище сервіс moBilet, проте клієнтам РКО Bank Polski не потрібно встановлювати додаткові програми – все доступно у банківському додатку.

Для оплати потрібно вам достатньо у додатку вказати:

 • місто, в якому ви паркуєтесь
 • номер автомобіля
 • режим оплати: старт / стоп або до певного часу
Додатковою перевагою оплати паркування в додатку ІКО від РКО Bank Polski, є можливість уникнути зайвих витрат.

Для цього лише достатньо увімкнути службу визначення місцезнаходження в налаштуваннях телефону. І коли додаток встановить, що ваше авто більше не перебуває у місці паркування, буде одразу надіслано повідомлення про те, що слід припинити оплату паркомісця.

Важливі нюанси використання мобільних додатків для оплати за паркування у Польщі.

Детальна інформація про правила користування кожного сервісу розміщена на сайті відповідного оператора, проте при паркуванні важливо врахувати загальні вимоги:
 • При паркуванні обрати зону паркування (А, В, С) залежно від місця розташування паркування, ці зони визначає місцевий муніципалітет.
 • За паркомісця, що знаходяться у центрі міста або поруч з туристичними об’єктами доводиться платити більше
 • Для того аби контролери за паркування не вирішили, що ваше паркування не оплачено – потрібно залишити за лобовим склом автомобіля роздруківку чи власноруч написану листівку з назвою мобільного додатку, у якому ви проводили оплату паркування. Так контролер зможе перевірити факт оплати.

До речі, доступна українцям у Польщі послуга безкоштовних переказів злотих в Україну, стає все популярнішою

Відкрити рахунок онлайн в українському банку, перебуваючи у Польщі

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

eighteen − 14 =