Інтеграція українських дітей-біженців у Польщі – безкоштовні табори, мовні курси, майстер-класи

Відкрити рахунок онлайн в українському банку, перебуваючи у Польщі

Польща продовжує активно підтримувати вимушених українських переселенців та їх сім’ї, надаючи соціальну, фінансову та психологічну підтримку. За підтримки міжнародних організацій та органів місцевого самоврядування літо та осінь у Польщі для українських дітей-біженців будуть насправді активними – безкоштовні табори, мовні курси, майстер-класи та інтеграційні зустрічі.

Читайте також Вища освіта у Польщі: нюанси вступу і що робити, якщо провалив іспити, – поради українцям від польської експертки

Польська сторона та міжнародні організації для того, щоб полегшити адаптацію дітей-біженців з України організовують різноманітні освітні, розважальні заходи та майстер-класи.

Які нові соціальні програми та заходи для українців в містах Польщі передбачено на літо-осінь цього року.

Безкоштовний табір для підлітків у Вроцлаві

Відкрито реєстрацію на другий етап денного інтеграційного табору “Світ IT” для підлітків віком від 14 до 16 років.

Безкоштовний табір тривалістю у 5 днів – з 8 по 12 серпня 2022 року – дозволить українським дітям детальніше освоїти інформаційні технології.

Набуті знання програмування знадобляться також у мистецтві, наприклад, у створенні комп’ютерних ігор чи концептуального 3D мистецтва.

Навчання відбуватиметься в ігровому форматі та за сучасними програмами викладання.

Графік роботи безкоштовного табору для українських підлітків з 8:00 до 16:00. Під час навчання учасників забезпечують 2-х разовим харчуванням.

Для участі український підліток-біженець має мати PESEL або відмітку про перетин кордону після 24.02.2022,

Для реєстрації підлітка у цьому безкоштовному таборі слід заповнити форму доступну за посиланням docs.google.com/forms

Також зазначимо, що на організацію інтеграційних таборів для українських дітей Вроцлав отримав від UNICEF 2 млн злотих, тому вочевидь найближчим часом буде оголошено про нові безкоштовні табори для українських дітей.

Мовні курси та майстер-класи в Ополе для дітей біженців з України

Влада міста Ополе в рамках чергового етапу підтримки українських біженців прийняла рішення про виділення 300 тисяч злотих.

Зазначені кошти  будуть спрямовані на організацію та проведення майстер-класів, мовних курсів, розважальних заходів та Днів Україні для українських дітей та їхніх матерів. Попередньо повідомлено, що для відпочинку українських дітей заплановано організувати щонайменше два табори.

Курси польської мови для українців тривають в Ополе з березня цього року, а 11 липня стартував набір у нові навчальні групи. Безкоштовні курси польської для українських дітей проводяться в міській бібліотеці Ополе.

На сьогодні завершено набір на літні курси польської мови, проте вже відкрита реєстрація на новий курс із вересня цього року. 

Детальна інформація розміщена на сайті міської бібліотеки Ополе.

 Крім мовних курсів в бібліотеці для українських дітей постійно проводяться майстер-класи та інші освітньо-культурні події.
Майстер-класи із флористики для українських дітей в Ополе, фото: mbp.opole.pl
Майстер-класи із флористики для українських дітей в Ополе, фото: mbp.opole.pl

Інтеграційні зустрічі для українських дітей у Лодзі

UNICEF та влада міста Лодзь уклали угоду котра передбачає виділення майже 40 млн злотих для допомоги наймолодшим мешканцям міста, зокрема і біженцям з України.

Завдяки фінансовій підтримці UNICEF вже оголошено конкурс для організацій, які будуть проводити інтеграційні зустрічі українських та польських дітей. На ці зустрічі виділено 150 тисяч злотих у 2022 році та 100 тисяч у 2023 році.

Початок проведення інтеграційних зустрічей передбачено на вересень 2022 року.

Більш детальну інформацію про інтеграційні зустрічі, можна уточнити у

  • Patrycja Wilczyńska – Oddział ds. Integracji Społecznej Cudzoziemców, Biuro Aktywności Miejskiej, tel. 638-50-59

Водночас вже на зараз відомо, що невдовзі у місті розпочнеться набір на інтеграційні заходи для дітей з Польщі та України у Фабриці Міської Активності.

За деталями набору слідкуйте на сайті міста – uml.lodz.pl та на сторінці Fabryka Aktywności Miejskiej.

До речі, соціологи дослідили ТОП-5 страхів та потреб українських біженців у Польщі: і відсутність грошей не на першому місці

 

фото: mbp.opole.pl

Як правильно знімати кошти у Польщі

Ihor Kobryn

-- Головний редактор, адміністратор та автор порталу UAPL.INFO - Все про Польщу для Українців.- uapl.info - https://www.facebook.com/Uapl.info - https://t.me/uaplinfo

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *