Сезонна робота в Польщі: де і скільки реально можуть заробити українські мігранти

Відкрити рахунок онлайн в українському банку, перебуваючи у Польщі

Весна-осінь “гаряча пора” на ринку праці у Польщі. Сезонна робота в Польщі користується великою популярністю серед українців, які не втрачають нагоди навіть без особливих навичок заробити доволі пристойні кошти.

 Зверніть увагу: Зарплата у Польщі 2022: брутто і нетто, – чому така велика різниця між сумою у договорі та “на руки”

Українці в Польщі завжди були активними учасниками польського ринку праці, а з початком військової агресії росії, кількість вимушених мігрантів з України зросла у рази.

Українці, які прибули до Польщі після 24 лютого, відповідно до польського спецзакону про допомогу українцям, отримали спрощені умови щодо перебування і працевлаштування в Польщі.

Скільки зараз українців працює в Польщі

Українці активно працевлаштовуються в Польщі про що свідчить і найнижчий за 32 роки рівень безробіття у Польщі. На зараз цей показник у Польщі становить 4,9% і є одним з найнижчих у Євросоюзі.

Це й не дивно, адже із  початком повномасштабної війни з України до Польщі мігрувало в пошуках прихистку понад 1,5 мільйона українців. Зі слів міністра сім’ї та соціальної політики Польщі Марлени Мальонг з цієї нової хвилі української вимушеної міграції у Польщі за спрощеною процедурою вже працевлаштувалися понад 370 тисяч українців.

 Сезонна робота в Польщі: скільки та де можна заробити

Слід зазначити, що доволі велика частина українців у Польщі працевлаштовуються на  сезонні роботи, що не потребують високої кваліфікації чи особливих навичок. При цьому оплата за працю доволі пристойна.

Польські рекрутингові компанії постійно оновлюють дані пропозицій сезонної праці: яка зараз актуальна сезонна робота у Польщі, де і скільки заплатять українцям.

Фермерські господарства та збір врожаю

На піку популярності та найзатребуванішими зараз є праця в фермерських господарствах та на полях. У цій сфері  “гарячий сезон” розпочався ще у травні та триватиме аж до середини осені.

сезонна робота в Польщі
Збір літнього врожаю традиційно шанс заробітку для українців, фото: pexels.com

За даними польських рекрутерів, працюючи у фермерських господарствах чи на полях, а також на зборі ягід українці у Польщі можуть в середньому заробити чистими 15-16 злотих за годину.

Туризм

Літо – розпал туристичного сезону, багато вакансій пропонує бізнес у сфері HoReCa, де зараз найбільш затребувані прибиральниці, покоївки, офіціанти, продавці, портьє готелю, бармени, баристи.

сезонна робота в Польщі
Влітку у Польщі попит на обслуговуючий персонал у сфері відпочинку традиційно зростає, фото: pexels.com

Середній дохід у цій сфері коливається залежно від посади з 13,5 до 16 злотих за годину.

Сезонний відпочинок та сімейний догляд

Відчутно більше українські мігранти у Польщі можуть заробити на сезонних роботах, які потребують певних навичок і кваліфікації працівників. Слід зазначити, що набути ці навички зазвичай не складно: отримати їх часто можна безпосередньо у майбутніх роботодавців – пройти спеціальне навчання чи тренінг.

Серед таких пропозицій є хостес, рятувальник чи інструктор кайтсерфінгу – за свої послуги українці у Польщі на цих роботах можуть отримати 18 – 20 злотих за годину праці.

сезонна робота в Польщі
На Балтійському морі та інших водоймах Польщі багато пропозицій сезонної роботи, фото: pexels.com

Приблизно стільки ж отримують за годину роботи няні по догляду за дитиною, котрі доглядають дітей під час сімейного відпочинку, їх середній дохід становить 20 злотих за годину.

Фестивалі – робота мрії для молоді

Найбільш оплачувана сезонна робота в Польщі без кваліфікаційних вимог, яка особливо популярна серед молоді та студентів – це робота на різноманітних молодіжних та музичних фестивалях.

сезонна робота в Польщі
Робота на фестивалях у Польщі для молоді це “робота мрії”, фото: pexels.com

Такі пропозиції часто називають “роботою мрії”. Адже попри пристойну і високу оплату праці – від 20 до 24 злотих на годину – можна безкоштовно відвідати концерти знаменитостей чи навіть безпосередньо поспілкуватись із відомими виконавцями.

На що звертати увагу при працевлаштуванні

Сезонна робота у Польщі зазвичай триває від 3 до 9 місяців на рік, тому перед працевлаштуванням важливо дізнатись та обговорити з потенційним роботодавцем:

 • тривалість робочих змін;
 • можливість та умови дострокового розірвання договору;
 • чистий дохід після сплати податків;
 • додаткові бонуси – наприклад харчування, доїзд корпоративним транспортом або забезпечення житлом.

Сезонна робота в Польщі: де шукати

Найнадійнішим варіантом пошуку роботи в Польщі є – повітові центри зайнятості (powiatowy urząd pracy), сервіс “Зелена лінія” (zielona linia) та агенції працевлаштування (agencja pracy).

Детальніше у матеріалі – Працевлаштування у Польщі: як легально знайти роботу і не потрапити у руки шахраїв

 Крім того, роботу можна знайти на спеціалізованих порталах, найпопулярніші з них:

 • olx.pl
 • praca.pl
 • gratka.pl
 • jobs.pl
 • ogloszenia.ngo.pl
 • praca-tymczasowa.pl
 • goldenline.pl
 • gumtree.pl
 • infopraca.pl
 • pracuj.pl
 • monsterpolska.pl

До речі, зароблені кошти українці у Польщі можуть безкоштовно та майже миттєво переказати в Україну

 

фото: biznes.interia.pl

Як правильно знімати кошти у Польщі

Ihor Kobryn

-- Головний редактор, адміністратор та автор порталу UAPL.INFO - Все про Польщу для Українців.- uapl.info - https://www.facebook.com/Uapl.info - https://t.me/uaplinfo

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *