Весна-осінь “гаряча пора” на ринку праці у Польщі. Сезонна робота в Польщі користується великою популярністю серед українців, які не втрачають нагоди навіть без особливих навичок заробити доволі пристойні кошти.
Зверніть увагу: Зарплата у Польщі 2022: брутто і нетто, – чому така велика різниця між сумою у договорі та “на руки”
Українці в Польщі завжди були активними учасниками польського ринку праці, а з початком військової агресії росії, кількість вимушених мігрантів з України зросла у рази.
Українці, які прибули до Польщі після 24 лютого, відповідно до польського спецзакону про допомогу українцям, отримали спрощені умови щодо перебування і працевлаштування в Польщі.
Скільки зараз українців працює в Польщі
Українці активно працевлаштовуються в Польщі про що свідчить і найнижчий за 32 роки рівень безробіття у Польщі. На зараз цей показник у Польщі становить 4,9% і є одним з найнижчих у Євросоюзі.
Це й не дивно, адже із початком повномасштабної війни з України до Польщі мігрувало в пошуках прихистку понад 1,5 мільйона українців. Зі слів міністра сім’ї та соціальної політики Польщі Марлени Мальонг з цієї нової хвилі української вимушеної міграції у Польщі за спрощеною процедурою вже працевлаштувалися понад 370 тисяч українців.
Сезонна робота в Польщі: скільки та де можна заробити
Слід зазначити, що доволі велика частина українців у Польщі працевлаштовуються на сезонні роботи, що не потребують високої кваліфікації чи особливих навичок. При цьому оплата за працю доволі пристойна.
Польські рекрутингові компанії постійно оновлюють дані пропозицій сезонної праці: яка зараз актуальна сезонна робота у Польщі, де і скільки заплатять українцям.
Фермерські господарства та збір врожаю
На піку популярності та найзатребуванішими зараз є праця в фермерських господарствах та на полях. У цій сфері “гарячий сезон” розпочався ще у травні та триватиме аж до середини осені.
За даними польських рекрутерів, працюючи у фермерських господарствах чи на полях, а також на зборі ягід українці у Польщі можуть в середньому заробити чистими 15-16 злотих за годину.
Туризм
Літо – розпал туристичного сезону, багато вакансій пропонує бізнес у сфері HoReCa, де зараз найбільш затребувані прибиральниці, покоївки, офіціанти, продавці, портьє готелю, бармени, баристи.
Середній дохід у цій сфері коливається залежно від посади з 13,5 до 16 злотих за годину.
Сезонний відпочинок та сімейний догляд
Відчутно більше українські мігранти у Польщі можуть заробити на сезонних роботах, які потребують певних навичок і кваліфікації працівників. Слід зазначити, що набути ці навички зазвичай не складно: отримати їх часто можна безпосередньо у майбутніх роботодавців – пройти спеціальне навчання чи тренінг.
Серед таких пропозицій є хостес, рятувальник чи інструктор кайтсерфінгу – за свої послуги українці у Польщі на цих роботах можуть отримати 18 – 20 злотих за годину праці.
Приблизно стільки ж отримують за годину роботи няні по догляду за дитиною, котрі доглядають дітей під час сімейного відпочинку, їх середній дохід становить 20 злотих за годину.
Фестивалі – робота мрії для молоді
Найбільш оплачувана сезонна робота в Польщі без кваліфікаційних вимог, яка особливо популярна серед молоді та студентів – це робота на різноманітних молодіжних та музичних фестивалях.
Такі пропозиції часто називають “роботою мрії”. Адже попри пристойну і високу оплату праці – від 20 до 24 злотих на годину – можна безкоштовно відвідати концерти знаменитостей чи навіть безпосередньо поспілкуватись із відомими виконавцями.
На що звертати увагу при працевлаштуванні
Сезонна робота у Польщі зазвичай триває від 3 до 9 місяців на рік, тому перед працевлаштуванням важливо дізнатись та обговорити з потенційним роботодавцем:
- тривалість робочих змін;
- можливість та умови дострокового розірвання договору;
- чистий дохід після сплати податків;
- додаткові бонуси – наприклад харчування, доїзд корпоративним транспортом або забезпечення житлом.
Сезонна робота в Польщі: де шукати
Найнадійнішим варіантом пошуку роботи в Польщі є – повітові центри зайнятості (powiatowy urząd pracy), сервіс “Зелена лінія” (zielona linia) та агенції працевлаштування (agencja pracy).
Детальніше у матеріалі – Працевлаштування у Польщі: як легально знайти роботу і не потрапити у руки шахраїв
Крім того, роботу можна знайти на спеціалізованих порталах, найпопулярніші з них:
- olx.pl
- praca.pl
- gratka.pl
- jobs.pl
- ogloszenia.ngo.pl
- praca-tymczasowa.pl
- goldenline.pl
- gumtree.pl
- infopraca.pl
- pracuj.pl
- monsterpolska.pl
До речі, зароблені кошти українці у Польщі можуть безкоштовно та майже миттєво переказати в Україну
фото: biznes.interia.pl