Робота в Польщі зимою: які пропозиції сезонної праці та скільки можна заробити

Відкрити рахунок онлайн в українському банку, перебуваючи у Польщі

“Гаряча пора” на ринку праці у Польщі триває з весни до осені, проте сезонна робота в Польщі доступна і в зимовий період. Пропозиції тимчасового підробітку особливо популярні перед Різдвом та Новим роком. 

Зверніть увагу: Сервіс Дія дає можливість відкрити рахунок в українському банку навіть з-за кордону

Яка сезонна робота в Польщі доступна зимою

Хоча пік сезонної роботи вже позаду, проте заробити кошти у Польщі можна й зимою. Цьому сприяють традиційні святкові розпродажі наприкінці року та сплеск попиту споживачів.  Адже чи не всі купують подарунки близьким, відправляють посилки та купують товари, що популярні лише взимку.

У різдвяно-новорічний період у Польщі, зазвичай купують ялинки та прикраси до них, відвідують різдвяні ярмарки, а також доставляють подарунки поштовими сервісами. 

Зимова сезонна робота в Польщі, це вакансії пов’язані з торгівлею, виробництвом та сферою послуг, тому працедавці зазвичай шукають:
 • кур’єрів,
 • водіїв,
 • продавців ялинок,
 • аніматорів (Миколай та святкові персонажі),
 • пакувальників подарунків,
 • кухарів та офіціантів,
 • спеціалістів з виробництва новорічних прикрас.

Скільки можна підзаробити на у зимовий сезон у Польщі

Польські експерти з працевлаштування твердять, що під час зимових заробітків наприкінці 2022 року можна заробляти навіть 200 злотих за годину.

Водночас шукачам сезонних підробітків слід пам’ятати, що хоч сезонна робота, зазвичай не вимагає високої кваліфікації, проте дуже часто потребує витримки та фізичної витривалості.

Робота в Польщі
Одні з найвищих доходів за годину сезонної зимової роботи у Польщі отримують аніматори, яких можна побачити на вулицях в костюмах Миколая або Санта Клауса. Їх дохід стартує становить від 25 до 200 злотих за годину. Фото: unsplash.com
Аналітики із польських агенцій працевлаштування переконують, що всього за три дні, тобто за 24 робочі години можна заробити понад 700 злотих.

Зрозуміло, що такі високі заробітки у Польщі є лише сезонними, адже йдеться про роботу на декілька днів перед Різдвом. 

Найоплачуваніші вакансії у Польщі для працевлаштування на декілька останніх днів року:

 • продавці – консультанти: за окремими вакансіями вони можуть отримати за 1 день роботи близько 216 злотих.
  Такі вакансії доступні в магазинах одягу, побутової техніки, книгарнях. Для цієї вакансії знадобляться комунікаційні навички
 • касир або працівник торгової зали – в обов’язки входить робота у торговій залі (викладання товарів чи робота на касі магазину), а заробити на за три дні можна навіть 624 злотих. Проте ця посада для людей з витримкою та фізичною витривалістю.
 • логіст – у передсвятковий період важливо швидко доставляти замовлення, для цього потрібно вміти якісно планувати маршрути польськими містами.
  Вакансії зазвичай доступні в магазинах з технікою та книгарнях, за три дні роботи на посаді пропонують близько 576 злотих
 • працівник у відділ повернення товарів онлайн – магазину: безумовно тут знадобляться базові навички роботи за комп’ютером. Проте на цій вакансії лише за три дні можна отримати близько 648 злотих.

телеграм-канал UAPL.INFO

Сезонна робота в Польщі взимку: рекомендації щодо працевлаштування 

Польські дослідники ринку праці повідомляють, що за даними ZUS (Управління соціального страхування), на сьогодні в Польщі офіційно працевлаштовано понад 740 тисяч українців. Велика кількість іноземців що шукають роботу, на жаль, створює умови для шахраїв, котрі можуть спробувати збагатитись користуючись з необізнаності мігрантів.

Сезонна робота в Польщі як і будь-яка інша, перш за все має бути легально оформленою. Це буде гарантією безпеки, страхування та пільг, визначених польським законодавством в разі виникнення непередбачуваних обставин.

Що потрібно врахувати при працевлаштуванні у Польщі: 
 • трудовий договір – легальна праця, майже на 100% унеможливлює потрапляння в шахрайські схеми;
 • зрозумілі умови праці – слід вивчити умови договорів на предмет “підводних каменів”, це може стосуватись:
  • тривалості робочих змін,
  • тривалості терміну дії договору,
  • умов дострокового розірвання договору.
 • пошук праці на перевірених та надійних ресурсах, зокрема:
  • Центральна база пропозицій роботи – oferty.praca.gov.pl,
  • онлайн сервіс ZIELONA LINIA,
  • повітові служби зайнятості.

Сезонна робота в Польщі може стати вдалим стартом кар’єри 

Сезонна робота в Польщі не лише чудова нагода підзаробити та здобути новий досвід, а й шанс отримати постійне робоче місце.

Компанії котрі наймають на працівників на сезонну роботу доволі часто продовжують з ними співпрацю одразу, при наявності вакансій, чи в майбутньому.

Для прикладу, поштовий сервіс Poczta Polska ще з початку листопада шукає для сезонної роботи кілька сотень працівників по всій Польщі.

А деякі вакансії в провідного польського оператора поштових послуг передбачали продовження співпраці. Poczta Polska і зараз пропонує понад 600 пропозицій праці.

Нагадаємо, що у Польщі згідно з чинним законодавством сезонна робота це праця на період, що не перевищує 9 місяців, яка може залежати від пори року чи погодніх умов. 

Читайте також: Працевлаштування у Польщі: як легально знайти роботу і не потрапити у руки шахраїв

фото: колаж UAPL.INFO

Як правильно знімати кошти у Польщі

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *