Виїзд студентів за кордон: у воєнний час з України випустять не всіх здобувачів освіти

Відкрити рахунок онлайн в українському банку, перебуваючи у Польщі

Вступна компанія в українські та іноземні ВНЗ у розпалі, і дедалі більше питань виникає про виїзд студентів за кордон України у воєнний час. І чому прикордонники не випускають з України здобувачів освіти з українських вишів?

До речі, Українці із подвійним громадянством не зможуть виїхати з країни: Держприкордонслужба

У Державній прикордонній службі України наголосили на хибності поширеної точки зору про те, що усі особи, які не підлягають мобілізації можуть виїхати з України.

Ухилянти на кордоні видають себе за студентів

Ледь не щоденно на кордонах України прикордонним відомством фіксуються випадки коли особи призовного віку намагаються виїхати за кордон без відповідних документів.

При цьому все частіше фіксуються спроби ухилянтів видати себе за студентів іноземних вишів.

Документи, які чоловіки надають при перетині кордону здебільшого підроблені. А після виявлення  спроби фальсифікації цих осіб передають співробітникам поліції для подальшого встановлення обставин правопорушення  та притягнення до відповідальності.

Виїзд студентів за кордон
“Липових” студентів на кордоні виявляють все більше, фото: ДПСУ

Виїзд студентів за кордон у воєнний час

У Державній прикордонній службі України детально пояснили, що до студентів українських та закордонних вищих навчальних закладів застосовуються різні правові норми.

Вчергове звертається увага на те, що лише факт звільнення від призову не надає права виїзду за межі України.

Виїзд за кордон України студентів-чоловіків, які навчаються в українських ВНЗ

У ДПСУ підтвердили, що відповідно до положень Закону України “Про мобілізаційну  підготовку та мобілізацію” не підлягають призову на військову службу під час мобілізації громадяни України чоловічої статі віком від 18 до 60 років, які є:

  • здобувачами передвищої та вищої освіти,
  • асистентами–стажистами, аспірантами та докторантами, що навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти в Україні
Водночас під час встановлення права на виїзд за межі України, прикордонники керуються також Правилами перетинання державного кордону громадянами України, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.1995 № 57.

Відповідно до пункту 2-6 цих Правил у разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану право на перетин державного кордону, крім осіб, зазначених у пунктах 2-1 та 2-2 цих Правил, також мають інші військовозобов’язані особи, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації.

Проте ця правова норма не поширюється на осіб, визначених в абзацах другому-восьмому частини третьої статті 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”.

Таким чином, студенти: здобувачі фахової передвищої та вищої освіти, асистенти-стажисти, аспіранти та докторанти, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти не мають права виїзду за межі України.

Виїзд за кордон України студентів-чоловіків, які навчаються в іноземних ВНЗ

У Державній прикордонній службі України пояснили, що право на виїзд з території України мають

  • здобувачі фахової передвищої та вищої освіти,
  • асистенти-стажисти, аспіранти та докторанти,

які, навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти (студенти, слухачі)  у закладах освіти за кордоном.

Йдеться саме громадян України чоловічої статі  віком від 18 до 60 років, які час оголошення мобілізації перебували на території України та не змогли виїхати за межі України для продовження навчання у закордонному виші

Проте, для того аби виїхати за межі України їм потрібно представити на кордоні:

  • студентський квиток або студентську візу;
  • перекладені та нотаріально завірені документи, що підтверджують навчання особи у закордонному вузі;
  • військово-облікові документи з записом щодо надання особі відстрочки від призову (призову за мобілізацією);
  • довідку, як була видана територіальним центром комплектування та соціальної підтримки – колишні “військкомати” – для виїзду за кордон (для здобувачів фахової передвищої та вищої освіти, асистентів-стажистів, аспірантів та докторантів, які навчаються за кордоном за денною або дуальною формами здобуття освіти).

Шахрайські схеми та відповідальність за використання підроблених документів

На жаль, багато українців вдаються до послуг шахраїв, які “виготовляють” підроблені студентські квитки чи довідки про зарахування на навчання в іноземний ВНЗ.

Слід нагадати, що окрім ризику втрати коштів українці, які користаються послугами таких “посередників” можуть отримати й проблеми із законом.

Адже відповідно до статті 358 Кримінального кодексу України використання завідомо підробленого документа карається штрафом до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до двох років.

Лише з початку дії воєнного стану прикордонники виявили на кордонах з ЄС вже понад 2200 підроблених документів

До речі, українці в ЄС нарешті можуть реально швидко переказати кошти у євро в Україну із мінімальними комісіями

 

фото: dpsu.gov.ua

Як правильно знімати кошти у Польщі

Ihor Kobryn

-- Головний редактор, адміністратор та автор порталу UAPL.INFO - Все про Польщу для Українців.- uapl.info - https://www.facebook.com/Uapl.info - https://t.me/uaplinfo

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *