Питання продовження терміну дії паспорта громадянина України для виїзду за кордон актуальне щонайменше для десятків тисяч українських мігрантів. Українські дипломати пояснити чому відтепер продовжити термін дії закордонного паспорта у Польщі стало неможливим.
До теми: Українське посвідчення водія у Польщі: лише обмін, відновлення неможливе
Зміни у законодавстві щодо проведення операцій з українськими паспортними документами за межами України відбулись у зв’язку із набуттям чинності постановою Кабінету Міністрів України від 18.10.2022 року №1185.
Консульства більше не можуть продовжити термін дії закордонного паспорта у Польщі
За інформацією, поширеною на офіційних сторінках у соціальній мережі Facebook Посольства України в Польщі та консульських установ у Кракові, Вроцлаві та Гданську запроваджено зміни до Тимчасового порядку внесення інформації до паспорта громадянина України для виїзду за кордон.
Тому українські консульські установи на території Польщі припиняють вчинення такої дії як продовження терміну дії паспорта громадянина України для виїзду за кордон.
Щобільше українські дипломати також повідомили, що дипломатичними установами України у Польщі припиняється і внесення інформації про дітей до закордонного паспорта батьків.
Запроваджені постановою Кабміну зміни передбачають, що продовжити термін дії закордонного паспорта та внести інформацію про дитину можна у територіальних органах/територіальних підрозділах Державної міграційної служби України.
У Посольстві України в Польщі також наголосили на тому, що навіть у нагальних випадках слід звертатись до територіальних підрозділів ДМС України. Йдеться, зокрема, про випадки термінового виїзду за кордон, пов’язані з:
- нагальною потребою в лікуванні від’їжджаючого,
- від’їздом особи, яка супроводжує тяжкохворого,
- смертю родича, який проживав за кордоном.
Де можна продовжити закордонний паспорт чи внести інформацію про дитину
Цю інформацію підтвердили у Державній міграційної служби України. Тому відтепер вклеїти фотокартки дітей до закордонного паспорта батьків або продовжити закордонний паспорт можливо:
- якщо у територіальних органів/підрозділів міграційної служби, посольств або консульських установ відсутня технічна можливість (відсутнє підключення до Єдиного державного демографічного реєстру) оформити новий закордонний паспорт;
- у зв’язку з необхідністю термінового виїзду за кордон, пов’язаною з нагальною потребою в лікуванні від’їжджаючого, від’їздом особи, яка супроводжує тяжкохворого, чи смертю родича, який проживав за кордоном.
Зміни у процедурі продовження терміну дії закордонного паспорта
Також представники Державної міграційної служби України наголосили на тому, що зазначеною вище постановою Кабміну також внесено низку змін у процедури продовження строку дії закордонного паспорта, а саме:
- термін дії українського закордонного паспорта продовжується на п’ять років з дати подання заяви про продовження строку його дії;
- заява про продовження дії паспорта може бути подана до закінчення строку його дії, але не раніше ніж за два місяці до дати його закінчення;
- строк дії закордонного паспорта, виданого до запровадження оформлення паспорта для виїзду за кордон, зразок бланка якого затверджено постановою КМУ від 23 грудня 2004 року № 1725, не продовжується;
- у разі продовження строку дії закордонного паспорта дитині, яка не досягла 16 років, за бажанням її законного представника, у такий документ вклеюється фотокартка із зображенням дитини, яке відповідає віку, досягнутому нею на момент звернення;
- якщо йдеться про продовження строку дії закордонного паспорта для виїзду за кордон дитини віком від 16 до 18 років – вклеювання фотокартки здійснюється за бажанням дитини.
Зверніть увагу: Українців у Польщі масово позбавляють соціальних виплат
фото: Генеральне консульство України у Вроцлаві