День всіх святих: чому 1 листопада у Польщі вихідний день

Відкрити рахунок онлайн в українському банку, перебуваючи у Польщі

На початку листопада у Польщі цвинтарі запалають мільйонами свічок, а у костелах лунатиме Літанія Всім Святим. Чому 1 листопада у Польщі вихідний і які традиції на День всіх святих у Польщі?

Зверніть увагу: Соцвиплати у Польщі: ZUS масово скасовує українцям виплати 500+ і RKO

День усіх святих – польською: Uroczystość Wszystkich Świętych – у Польщі є офіційним державним вихідним днем. У 2022 році він припадає на вівторок, а відтак “довгий вікенд” із 28 жовтня по 2 листопада не буде офіційним.

1 листопада у Польщі: традиції на День всіх святих

Перед Днем всіх святих, під час нього та навіть 2 листопада у Польщі до цвинтарів добратись не легко. Більшість поляків або їдуть до могил рідних, або повертаються із цвинтарів.

Це релігійне свято має давнє дохристиянське походження, і знаменує віддання данини предкам. На могилах рідних традиційно запалюють свічки для того аби вказати душі померлого шлях до тепла вогню, який запалили для неї нащадки.

У минулому в деяких регіонах Польщі у цей день існували традиції щодо подання милостині жебракам, які збирались біля входів на цвинтарі та поблизу релігійних споруд.

До сьогодні в окремих воєводствах Польщі у цей день готують особливу хлібну страву: powałki (або peretyczki). Це не звичний хлібний виріб, а різновид книшів, які часто пекли із сирною начинкою. 

1 листопада у Польщі
Зазвичай кількість цих хлібних виробів відповідала кількості померлих родичів, яких поминають, колаж: UAPL.INFO

Поминання родичів також відбувається і під час богослужінь у костелі, де віряни подають  священникам поминальні записки, у яких просять пом’янути та помолитись за душі померлих рідних.

2 листопада у Польщі: День усіх померлих вірних (Dzień Zaduszny)

Наступного дня після Дня всіх святих у Польщі відзначають свято, яке польською відоме як Dzień Zaduszny або Zaduszki. День усіх померлих вірних доволі часто плутають із Днем усіх святих.

Згідно з церковними канонами 2 листопада віряни у Польщі моляться не лише за святих і тих, хто вже на небесах. Цього дня віряни у молитвах також просять у Бога про спасіння душ, які ще перебувають у Чистилищі.

Традиційно католицькі богослужіння у цей день проходять у формі “спокути”, заупокійної молитви за померлих, що полягає у зачитуванні їхніх імен та промовлянні молитов за їхнє спасіння.

На відміну від Дня всіх святих, 2 листопада у Польщі офіційно не вихідний день.
Тож магазини чи банківські установи Польщі повинні працювати у режимі робочого дня, на відміну від 1 листопада.

31 жовтня у Польщі вихідний, але не для всіх

Багато українських мігрантів у Польщі цікавиться для кого понеділок, 31 жовтня, буде вихідним днем. Чи підуть діти у школи, чи працюватимуть магазини та державні установи?

Цього року переддень поминальних свят у Польщі припадає на понеділок. 31 жовтня у Польщі не є вихідним днем, але для багатьох він є можливістю відпочити.

Офіційно у понеділок 31 жовтня – робочий день, тому усі торгові центри, банки чи державні установи у Польщі працюватимуть у звичному режимі.

Як працюватимуть школи у Польщі 31 жовтня 2022 року

Офіційно шкільні заклади у Польщі 31 жовтня 2022 року повинні працювати у звичному режимі.

Проте директори навчальних закладів мають пул вихідних, які вони можуть перерозподіляти. Багато з них вирішують використати один з них саме в останній день жовтня, щоб продовжити вихідні для учнів та викладачів.

Тому 31 жовтня у більшості шкільних установ Польщі – фактично вихідний день для учнів. Але попри те, що учні не матимуть у цей день уроків, школи офіційно працюватимуть.
1 листопада у Польщі
31 жовтня групи продовженого дня у польських школах забезпечуватимуть догляд за учнями, фото: wilamowice.pl

Батьки, які працюватимуть цього дня, заздалегідь інформують про перебування дитини у школі керівництво шкільного закладу.

У відповідній заяві батьки повідомляють про те, що їх дитина перебуватиме у школі впродовж 31 жовтня.

Зверніть увагу: Безкоштовні перекази коштів в Україну: українці можуть переслати злоті рідним без комісії

фото: колаж UAPL.INFO

Як правильно знімати кошти у Польщі

Ihor Kobryn

-- Головний редактор, адміністратор та автор порталу UAPL.INFO - Все про Польщу для Українців.- uapl.info - https://www.facebook.com/Uapl.info - https://t.me/uaplinfo

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *