Незвична кава українців підкорює Польщу: лаванда, імбир, кардамон та сміливі мрії

Поки одні українці нарікають та скаржаться на незвичний хід речей у Польщі, інші пристосовують під нього власний бізнес. Зокрема, відкривають заклади, у яких кава перетворюється на гастрономічний експеримент, та радіють відсутності конкуренції.

Відкрити рахунок онлайн в українському банку, перебуваючи у Польщі

До речі: Українцям у Польщі пропонують цікаві “бонуси” від українського банку

До прикладу, подружжя з України Юрій та Юлія Тарасюк привчили поляків у Плоцьку пити Лавандову каву, авторський рецепт якої створили ще в Україні. Відтворивши прибутковий бізнес практично “з нуля” у Польщі, подружжя шукає однодумців для створення мережі кав’ярень з якісною авторською кавою у сусідній країні.

Не подобається – не платіть: як народилась лавандова кава

Юрій та Юлія Тарасюк відомі в Україні як творці Лавандової кави, історія популярності якої розпочалась ще у 2015 році.
Саме тоді подружжя розробило та запатентувало напій, в основі якого кава преміумкласу, квіти лаванди та безлактозне молоко.
Авторський напій настільки припав до душі українцям, що за напоєм до невеликої кав’ярні на вулиці Мала Житомирська у центрі Києва приїжджали не лише кияни, а й гості столиці.

“Саме та Лавандова кава”. Такі наліпки можна було зустріти в більше, ніж на 20 кав’ярнях Києва, які готували каву за запатентованою рецептурою бренду. В столиці України розпочався кавово-лавандовий бум!

“Ідея поєднати каву з лавандою виникла випадково. Ми почали варити каву на одному з київських фестивалів і зрозуміли, що в столиці між тими, хто пропонує якісну каву – шалена конкуренція. І якщо ми не запропонуємо щось нове, нам не вижити як бізнесу”,
- згадує Юрій Тарасюк.

Саме в цей час творчих пошуків із Франції повернулась дружина Юрія.

Юлія є художником аматором. Надихнувшись лавандовими полями Провансу, Юлія написала історичну для бренду картину. На ній вона поєднала кавові та лавандові мотиви.

кава
Юрій одразу вирішив втілити це кавово-лавандове поєднання на практиці. А оцінивши смак, ризикнув запропонувати своє творіння гостям, фото Юрій Тарасюк
“Спочатку ми пропонували скуштувати лавандову каву зі словами: не сподобається – не платіть. Пізніше пропонували заплатити стільки, на скільки гість оцінював напій. І всі платили більше вартості, яку ми спочатку планували ставити”,
- ділиться Юрій спогадами про часи, коли тільки з'явилась Лавандова кава.

Згодом у кав’ярні “DeCoupaGe cafe” з’явились і інші смакові поєднання:

  • “Кава по-українськи”, з карамелізованою цедрою апельсина та червоним перцем;
  • “Марокканська кава”, з чорним кардамоном та корицею;
  • “Грибна кава”, з додаванням сушених грибів Шиїтаке, Їжовик та Трюфель.
Але Лавандова кава досі залишається лідером з продажу в Україні.

Крім кав’ярні Юрій активно розвиває й інші напрямки бізнесу.

Відкрив інтернет-магазин, де любителі кави можуть замовити авторські кавові напої в різному фасуванні. А із кави та смаколиків, запропонованих на сайті, можна сформувати подарунковий бокс або купити готовий.
Також Юрій проводив курси баристики та консультував клієнтів щодо відкриття власної кавової справи.

телеграм-канал UAPL.INFO

Лавандова кава у Польщі не зустріла жодної конкуренції 

З початком повномасштабного вторгнення Юлія разом з дітьми виїхала з Києва до Польщі. Водночас Лавандова кава продовжувала мати попит навіть після початку війни.
У Польщі Юлія Тарасюк зауважила, що гарних місць зі смачною кавою практично немає.

Юрій з перших днів повномасштабного вторгнення записався до лав Територіальної оборони. Але за станом здоров’я був звільнений від військової служби та переїхав до родичів на Західну Україну.

“Місяця не пройшло з початку повномасштабного вторгнення, а в нашому магазині вже почались перші замовлення. Люди виїхали з України в Німеччину, Польщу, Англію, але звичка пити гарну каву знову привела їх до нас. І я почав відправляти каву з України за кордон”,
- поділився Юрій Тарасюк спогадами.
Замовлення з-за кордону підтвердили й спостереження Юлії: гарна кава тут в дефіциті.

Коли Юрій вирішив переїхати до дружини й розпочати розвивати бізнес у Польщі, зрозумів, що на відміну від Києва тут в нього взагалі немає конкурентів.

Адже люди звикли пити каву класу мас-маркет. За словами ресторатора, вони не пили гарної кави не тому, що немає культури, а тому, що в них не було вибору.

кава
Подружжя відкрило невелику кав’ярню з кавою у форматі “to go” в місті Плоцьк, що розташоване неподалік Варшави, фото Юрій Тарасюк

З часом стало зрозуміло: саме такої кав’ярні не вистачало в Плоцьку.

Через кілька місяців після відкриття про авторську Лавандову каву, яку готують українці, почали говорити усі місцеві жителі.

У Польщі довелось розпочинати кавовий бізнес “з нуля”

Попри значний досвід і успішний бізнес в Україні, у Польщі Юрію та Юлі довелось розпочати все “з нуля”:
  • шукати польських постачальників комерційної кави та її обсмажувальників, постачальників локальних продуктів,
  • розробляти сайт, отримувати дозвільні документи на продукцію Європейського зразка
  • і, звісно, самостійно працювати на позиції бариста.
“На сьогодні маємо значну кількість постійних гостей, які дуже відрізняються один від одного. Наприклад, пані, яка сама 50 років тому працювала баристою в одній з перших кав’ярень у Плоцьку. Тепер вона вже на пенсії, але раз на місяць обов'язково приходить до мене на каву”, 
- розказує Юрій про своїх гостей.

Продовження гастрономічних експериментів у Польщі: кава з додатками

Юрій Тарасюк розповів, що польська назва бізнесу – Lawka do kawy – з’явилась не випадково.

Ще в Києві ресторатор почав експериментувати не лише з кавою, а й з додатками до неї. Тому ще в українському інтернет-магазині з’явився цілий розділ з додатками “Лавка до кави”.

Український бізнесмен часто порівнює каву з вишуканим вином, яке не можна зіпсувати правильними додатками, адже вони лише підкреслюють смак напою.

Так, до еспресо він додає шматочок пармезану. Адже готує напої на 100% арабіці, яка має своєрідну кислинку.

В поєднанні з витриманим італійським солодкуватим пармезаном створюється збалансований букет смаку і повноцінно відчувається весь смак еспресо.

Також, за словами Юрія, пармезан полегшує кислинку для тих гостей, які до неї ще не звикли. Натомість завжди пили каву з гірким присмаком, який зазвичай є показником того, що еспресо готується не з арабіки, а з робусти.

Лавандову каву київський ресторатор рекомендує готувати із додаванням безлактозного молока, яке має солодкуватий смак. До “Марокканської кави” - додавати карамелізований імбир, а до “Кави по-українськи” - мед.
В інтернет-магазині Lawka do kawy бажаючі можуть самостійно створити набір та сформувати гастробокс із кавових позицій та продуктів локальних виробників.

Подружжя українців планує ввести до асортименту подарункові бокси з відібраними позиціями вина. В Україні такі набори користувались неабиякою популярністю, особливо напередодні Різдвяних свят.

Смачна кава для усієї Польщі: в українців завжди сміливі мрії

Успішна кав’ярня та перевірена бізнес-модель: вкладення у кав’ярню повернулись за 5 місяців. А Лавандова кава знову стала флагманом бізнесу.

У подружжя Тарасюків сміливі плани розвитку власного бізнесу в Польщі. Вони планують масштабуватись, тому працюють над франшизою.

кава
Українці мріють, щоб міні-кав’ярень у Польщі з авторською Лавандовою кавою стало більше, фото Юрій Тарасюк
“Ми шукаємо людей, які не просто думають, яким бізнесом зайнятись. Ми шукаємо тих, у кого починає швидше битись серце при думці, що тепер вони будуть готувати каву. Роль особистості в цьому бізнесі - величезна, адже люди приходять не стільки по каву, скільки до людей!”, 
- робить акцент Юрій під час розповіді про власну справу.

Подружжя українців у Польщі готово навчити всього, що знає:

  • допомогти із закупівлею обладнання та пошуком приміщення;
  • отримати дозвільні документи;
  • підібрати персонал;
  • втілити маркетингові інструменти та рекламну кампанію.
Але подальша робота та успіх кав’ярні залежатиме від власника. Чим більше він буде “горіти” своєю справою, тим швидше вона почне давати результати.
“Ми впевнені й гарантуємо успіх роботи нашого продукту. Та значну роль відіграє той, хто з ним працюватиме. Бо навіть найдорожчу каву можна зіпсувати неправильним приготуванням”, 
- попереджає Юрій Тарасюк, розповідаючи про вимоги для людей, які захочуть відкрити кав'ярню за франшизою у Польщі.

Коротко про родину:

  • Юрій Тарасюк, закінчив Рівненський кооперативний економіко-правовий коледж, бармен, технолог, кондитер. Розробник запатентованої Лавандової кави та авторського курсу з баристики. Суперсила: продати пачку кави, яка випадково опинилась у кишені, незнайомій людині в супермаркеті.
  • Юлія Тарасюк, закінчила Національний технічний університет України КПІ за спеціальністю інженер-механік нафтопереробної промисловості. Суперсила: писати картини, які стають реальністю.
  • Юрій та Юлія виховують двох дітей, які, попри свій вік, вже знають, що таке управління сімейним бізнесом та відіграють важливу роль – двигунів процесу.

На тему: 4 історії успіху: як український бізнес у Польщі допомагає Україні та втікачам від війни

фото: Юрій Тарасюк

Як правильно знімати кошти у Польщі

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *