Головні проблеми українців у Польщі, які хочуть заробляти більше у 2024 році

Відкрити рахунок онлайн в українському банку, перебуваючи у Польщі

У Польщі назвали головні чинники, що відчутно ускладнюють життя десятків тисяч українців, які намагаються у 2024 році покращити своє фінансове становище. Йдеться на лише про українських мігрантів, які відкривають власні бізнеси у Польщі, а й осіб із відповідними професійними навичками.

До теми: У Польщі знизять податки на окремі види діяльності: хороші новини для українських мігрантів

Перший віце-президент Польсько-української господарської палати (ПУГП) Даріуш Шимчиха під час конференції у Жешуві “Місто – простір для бізнесу. Синергія для відбудови України” детально пояснив проблемні питання, які турбують українців у Польщі.

Відсутність кредитної історії – головна проблема українців, які відкривають бізнес у Польщі

Перший віце-президент ПУГП зазначає, що наразі у Польщі, з понад мільйона українців, більшість це жінки з освітою вище середнього рівня, фактично з вищою освітою.
Проте навіть зараз у Польщі, після двох років з початку повномасштабного російського вторгнення в Україну, й надалі є низка адаптаційних проблем для українців.

Йдеться, зокрема, про адаптацію до польського середовища, культурну та бізнес-адаптацію нових українських мігрантів у Польщі.

За даними ПУГП у Польщі “новими” мігрантами з України, вже зареєстровано:
 • понад 40 000 фізичних осіб-підприємців, які здебільшого є жінками,
 • близько 6 000 компаній:
  • з українським капіталом,
  • за участю української фізичної особи або української компанії.
Щонайменше для половини українців, із зазначеної групи мігрантів, головною проблемою є відсутність кредитної історії в Польщі, 
– наголошує Даріуш Шимчиха.
Зі слів першого віце-президента Польсько-української господарської палати, для розв’язання проблемного питання потрібно насамперед покращити системну співпрацю між Польщею та Україною.

Адже банки в Україні, принаймні провідні, дуже добре ведуть облік операцій, у тому числі й кредитних. Відтак чимало українців, які зараз перебувають у Польщі, мають непогану кредитну історію в Україні.

українців
Експерт переконаний, що в даному напрямку потрібно лише узгодити питання обміну економічною інформацією між Україною та Польщею, фото: Grzegorz Bukała/Urząd Miasta Rzeszowa
Проте для цього потрібна відповідна координація діяльності з обох сторін.

Занадто “зарегульовані” професії для українців у Польщі: що слід змінити у 2024 році

Окремим проблемним напрямком професійної адаптації українців у Польщі у 2024 році залишається сфера, так званих, “регульованих професій”.

У Польщі низка напрямків професійної діяльності аж занадто “зарегульовані” відповідними нормативними документами.

Окремі професійні сфери у Польщі виставили дуже складні формальні вимоги, я б сказав, процедурного характеру,
– пояснює проблему Даріуш Шимчиха.

Йдеться про українців, які фактично мають ідентичні компетенції, як їх польські колеги за професією. Проте обмежені, для прикладу, вимогою нострифікації українського диплома в Польщі.

Експерт стверджує, що спрощення у питання нострифікації дипломів потрібні не лише українським мігрантам, а й польським працедавцям.

українців
 А нострифікація диплома у Польщі для українців це не лише втрачений час, а й додаткові витрати, колаж UAPL.INFO
За даними польської Медичної Палати (Izby Lekarskiej) працедавці у цій галузі насправді хочуть працевлаштовувати та потребують українських лікарів у лікарнях Польщі.
Саме тому польські бізнес-кола наголошують на тому, що необхідні відповідні спрощення для українців, які прагнуть працювати у Польщі за фахом.

Вже зараз у Польщі зазначають, що блокування доступу до ринку праці для окремих українських мігрантів, із відповідними вміннями та навичками фактично:

 • унеможливлює зниження цін на низку сервісів та послуги,
 • ускладнює професійний розвиток окремих галузей.

УВАГА: Аби не пропустити жодної важливої новини підписуйтесь на канал UAPL.INFO у VIBER – за посиланням invite.viber.com

Наразі найбільший попит на кваліфікованих працівників з України у Польщі відчувається з боку медичної галузі, яка потребує:

 • лікарів медичної допомоги,
 • доглядальників загального профілю,
 • спеціалістів, які можуть здійснювати опіку над людьми з інвалідністю.
Окрім цього у Польщі у 2024 році стабільно високий попит на українців, які мають відповідні навички у всіх професійних напрямках пов’язаних з освітою.

Блокування кордону шкодить не лише українцям, а й польському бізнесу

Чимало польських підприємців у 2024 році мають відчутні проблеми з експортом польської продукції до України.
Тому, безумовно, блокування кордону негативно впливає на ведення бізнесу в обидва боки.

За даними ПУГП, окремі польські виробники вже втратили клієнтів в Україні через протести на кордоні. Окремі замовлення польської продукції в Україні скасовують через довгий час очікування.

У 2023 році Польща експортувала в Україну агропродовольчих виробів на майже 7 мільярдів доларів. І значна частина з цього експорту це польська молочна продукція,
– зазначає перший віце-президент Польсько-української господарської палати.
Щобільше українська та польська бізнес-спільноти вже поширили відкрите звернення до владних інституцій.

У якому крім втрат фінансово-економічного характеру наголошують на потенційні ризики, в контексті:

 • поступового погіршення бізнес-клімату,
 • втрати довіри між сторонами,
 • підриву зусиль України на шляху вступу до ЄС.
українців
Фактично росія – країна-агресор – єдина сторона, яка отримує вигоду від такого розвитку подій: заява українського та польського бізнесу, джерело: PUIG

Рух на кордоні з Польщею надалі ускладнено: ДПСУ

З 9 березня 2024 року тимчасового припинено блокування пункту пропуску “Краківець-Корчова” на українсько-польському кордоні.

Проте вже з 13 березня протестувальники планують поновити блокування вантажівок у напрямку пункту пропуску “Корчова-Краківець”.

телеграм-канал UAPL.INFO

Окрім того, з 11 березня 2024 року за даними Державної прикордонної служби України протестувальники на польській стороні планують не пропускати вантажівки через пункт пропуску “Угринів” в напрямку Польщі.

На виїзд з Польщі через пункт пропуску “Угринів- Долгобичув” пропускатимуть лише по 4 вантажні автомобілі щогодини.

Перед пунктом пропуску “Зосін-Устилуг” на виїзд з України до Польщі протестувальники перестали пропускати вантажівки.

На в’їзд в Україну обіцяють пропускати по 6 вантажних автомобілів щогодини.

Водночас попри попередні заяви, рух легкових транспортних засобів та автобусів поблизу українсько-польського кордону все ж таки обмежено.

Як повідомив міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков, протестувальники та поліція зупиняють автобуси, що прямують до Польщі та з Польщі.

Пасажирів затримують без будь-яких пояснень. Наголошуємо, що такі дії є неприпустимими стосовно громадян України під час війни на її території,
– прокоментував ситуацію Олександр Кубраков.

Актуальне питання: Як швидко “зловити” електронну чергу в консульстві: корисний лайфхак

фото: freepik.com

Як правильно знімати кошти у Польщі

Ihor Kobryn

-- Головний редактор, адміністратор та автор порталу UAPL.INFO - Все про Польщу для Українців.- uapl.info - https://www.facebook.com/Uapl.info - https://t.me/uaplinfo

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *