Black Friday 2023 у Польщі: на які знижки дійсно варто звернути увагу

Відкрити рахунок онлайн в українському банку, перебуваючи у Польщі

Чорна п’ятниця (Czarny Piątek, Black Friday) у Польщі – день, якого з нетерпінням чекають, аби придбати потрібні товари зі знижкою. Проте на відміну від Америки, звідки походить традиція чорної п’ятниці, у Польщі навряд чи варто чекати тотального розпродажу.

До речі: Корисні поради на тему, який банк пропонує безплатні перекази та зняття коштів без комісії у Польщі.

В більшості європейських країн, зокрема у Польщі, акція “чорна п’ятниця” не обмежується одним днем. Знижки можуть тривати тиждень або навіть місяць. 

Походження Black Friday: звідки родом традиція знижок

У назви Чорна п’ятниця (Black Friday) декілька версій походження, але правдоподібність кожної з них доволі сумнівна.

За однією версію black friday придумали розлючені поліціянти з Філадельфії у 50-х роках, яких змусили працювати у п’ятницю ввечері після Дня подяки, коли велика кількість людей виїхала на закупи.

Через натовпи в магазинах та затори на дорогах американським поліціянтам довелось працювати понаднормово, тому вони назвали цей день black friday.

За іншою версією п’ятниця стала чорною через колір чорнил, якими заповнювали графу доходів в бухгалтерських книгах.

black friday
Напередодні свят закупів було стільки, що сторінки книги обліку стали чорними від записів, фото freepik.com
Яка б версія не була більш схожою на правду, але очевидно, що традиція скуповуватись після Дня подяки перед різдвяними та новорічними святами існувала до того, як з’явилась назва.

Через роки традиція знижкопаду через тиждень після Дня подяки з Америки “прийшла” і в Європу. Але на відміну від країни походження, а європейських країнах рідко можна зустріти дійсно великі знижки.

Знижки від європейських ритейлерів під кінець року здебільшого мають доволі прагматичну мету.
Зокрема, тотальний розпродаж в магазинах влаштовують, щоб позбутися застарілих моделей товару та очистити склади для нових, більш актуальних, які вийдуть в наступному році.

Саме цей принцип “очищення складів” допоможе зрозуміти, на які товари реально можна отримати знижки. І не купити “під шумок” товар за звичайною ціною, навіть із вказаною знижкою на ціннику.

телеграм-канал UAPL.INFO

День, який перетворився на тиждень: коли Black Friday у 2023 році у Польщі

Black Friday оголошують наступної п’ятниці після Дня подяки. У 2023 році цей день випадає на 24 листопада.
Але вже давно ритейлери не обмежуються одним днем, і влаштовують чорні тижні (Czarny Tydzień) і чорні вікенди (Czarny Weekend), пропонуючи покупцям все більш привабливі ціни.

Щоб виділитись серед інших магазинів і привернути увагу покупців, деякі ритейлери у Польщі навіть встановлюють “свої” дати, коли буде тривати “чорний” розпродаж.

Інформацію про період знижок в конкретному магазині варто шукати на його сторінці в інтернеті.

В понеділок після Black Friday більшість інтернет-магазинів, аби спонукати купляти товари онлайн, оголошують Cyber Monday. В цей день також можна отримати привабливі ціни на товар при його купівлі через інтернет.

Cyber Monday у Польщі у 2023 році припадає на 27 листопада.
Отже, у 2023 році у Польщі варто чекати знижок у період з 24 по 27 листопада, а деякі магазини можуть продовжувати акцію до кінця місяця.
black friday
Знижки у Black Friday в інтернет-магазинах починають діяти в ніч з четверга на п’ятницю з 00:00, фото freepik.com

Що варто купити в чорну п’ятницю у Польщі: реальні та удавані знижки

Традиційно попит на товари наприкінці листопада пов’язаний із масовими закупками подарунків на Різдво та Новий рік. Але саме на ці товари у Black Friday навряд чи варто чекати знижок.

Пам’ятаючи про необхідність “очищення складів”, заради якого магазини головним чином і влаштовують розпродаж, у чорну п’ятницю варто звернути увагу на:

  • побутову техніку та електроніку (пральні машини, сушарки, блендери, міксери, фени тощо);
  • цифрову техніку (смартфони, планшети, ноутбуки);
  • меблі;
  • зимовий одяг та взуття;
  • спортивні товари та тренажери;
  • товари для дітей та іграшки.
Саме магазини з дорогими товарами в першу чергу будуть прагнути “оновити асортимент” і будуть пропонувати реальні знижки, а не “намальовані”.
У Польщі товари у Black Friday можна купити зі знижкою 20-50%. Така знижка допоможе значною мірою знизити навантаження на сімейний бюджет при купівлі дорогих товарів.
Також реальні, а не фіктивні знижки пропонують перевізники та туристичні оператори.
Придбавши тур або квиток в цей період можна не лише спланувати подорож під час канікул, а й витратити менше грошей.

На Чорну п’ятницю у Польщі меншою популярністю користуються магазини із сезонним одягом та взуттям, супермаркети та дискаунтери. Адже в цих магазинах і так постійно діють акції та знижки, а асортимент регулярно оновлюється.

Також не варто чекати великих знижок в автомобільних салонах. Хоча навіть знижка у 5%, яку можуть там запропонувати, теж може бути приємним бонусом при купівлі нового авто.

Як економити гроші на Black Friday, замість купляти зайве

Величезна кількість знижок, яскравих реклам та привабливих обіцянок на Black Friday здатні викликати справжню лихоманку у шопоголіка.
Зробити закупи на Black Friday без “важких” наслідків для сімейного бюджету допоможуть декілька правил:
  • встановити чіткий бюджет, який буде витрачено у період знижок;
  • скласти перелік необхідних речей та подарунків;
  • перевірити ціни на потрібні товари до початку сезону знижок, щоб порівняти й оцінити наскільки вигідно їх купляти.
“Червоними прапорцями” для покупців, як у чорну п'ятницю, так і в будь-який інший день на закупах, мають бути цінники зі знижками у 90% - реально таких знижок у Польщі насправді ніхто не робить.
black friday
У Чорну п’ятницю треба бути більш обачними та не вірити всім запропонованим знижкам, адже більшість з них 2 фіктивні, фото freepik.com
Також насторожувати мають “гарячі пропозиції”, на купівлю яких дають “лише один день” або спонукають скористатись “останнім шансом” придбати саме цей товар.

На тему: Кількість фальшивих онлайн магазинів у Польщі зростає: як безпечно робити покупки в інтернеті

фото: колаж UAPL.INFO

Як правильно знімати кошти у Польщі

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *