Ліки у Польщі можуть подорожчати удвічі: кого найбільше зачепить зростання

Відкрити рахунок онлайн в українському банку, перебуваючи у Польщі

Потенційні зміни у питанні відшкодування видатків на ліки можуть призвести до значного здорожчання соціальних лікарських засобів у Польщі. Наскільки реальним є підняття цін більш ніж удвічі на соціальні ліки у Польщі в наступному році?

Зверніть увагу: у Польщі відновлено прийом заявок на участь у програмі грошової підтримки Health4Ukraine

За інформацією польського видання Money.pl Міністерство охорони здоров’я Польщі представило зміни у, так звану, “рефундаційну уставу”, яка регламентує відшкодування частини вартості ліків.

Проектом даного закону, передбачається зміна фіксованої вартості для окремих лікарських препаратів у Польщі.

Ліки у Польщі: що може удвічі зрости в ціні у 2023 році

Йдеться саме про лікарські засоби для осіб, які мають хронічні захворювання. Здебільшого такі ліки, які у Польщі мають фіксовану ставку можуть здорожчати навіть більше, ніж на 100 відсотків.

За інформацією польських ЗМІ велика кількість лікарських препаратів, які на сьогодні доступні у Польщі за соціальною ціною у 3,2 злотих може із нового року піднятись в ціні навіть до 7 злотих.

У цю групу лікарських препаратів у Польщі входять дешеві ліки, які зокрема застосовуються у лікуванні хронічних захворювань таких як діабет, хвороби серця, астми та сильні знеболювані препарати. Також згідно із планованими змінами, відчують здорожчання й особи, що лікують виразкові хвороби такими поширеними ліками як омепразол.

Голова Польської спілки роботодавців фармацевтичної галузі Кшитштоф Копец стверджує, що запропоновані зміни призведуть до зростання ціни на близько 2 тисячі найдешевших ліків у Польщі.

А саме ці дешеві лікарські препарати становлять 60 відсотків від усіх лікарських препаратів, які у Польщі підпадають під програму відшкодування.

Одна четверта  частини з цих ліків коштує 3,20 злотих. Решта дорожчі або значно дорожчі. Серед тих, що коштують 3,20 злотих, є антидіабетичні, кардіологічні, астматичні та сильні знеболювальні препарати,
- пояснює очільник спілки роботодавців фармацевтичної галузі Польщі.
ліки у Польщі
Потенційне здорожчання ліків у Польщі найбільше відчують літні особи із хронічними захворюваннями, фото: pexels.com

Потенційне зростання вартості ліків: фармацевти звернулись до прем’єр-міністра Польщі

Організація, яка об’єднує польських виробників ліків та фармацевтів звернулася до прем’єр-міністра Матеуша Моравецького припинити роботу над проектом поправок до закону про відшкодування у тому вигляді, в якому він був запропонований Міністерством охорони здоров’я Польщі.

Польські виробників ліків наголошують на тому, що у зв’язку із напливом українських втікачів від війни потреба у кількості ліків в Польщі значно зросла. Особливо у сегменті дешевих соціальних препаратів.

Фармацевти та виробники ліків просять польську владу терміново розпочати роботу над законодавчими актами, які забезпечать стабільність у торгівлі лікарськими препаратами та виробами, що підпадають під програму державного відшкодування.

Це лише проект закону, – депутат Сейму Польщі

Представлені у законопроекті зміни цін на ліки можуть бути особливо помітними для людей похилого віку. Зростання вартості може стати наслідком запровадженням залежності сум відшкодування ліків від мінімальної зарплати у Польщі.

У 2023 році мінімальна заробітна плата у Польщі становитиме приблизно 3500 злотих.

Також законопроектом передбачається введення цінових коридорів. А це може призвести до того, що ряд дотаційних лікарських засобів у Польщі стануть доступні лише за повну вартість.

Водночас представники польської влади наголошують на тому, що наразі це лише законопроект, а не кінцеве законодавче рішення.

Зокрема депутат Сейму Польщі від правлячої партії Болеслав П’єха запевнив, що наразі проводяться відповідні роботи у законодавчій площині.

З його слів, польська влада має намір максимально компенсувати потенційне інфляційне зростання вартості базових ліків, які застосовуються у лікуванні хвороб осіб похилого віку.

Читайте також, детальна інструкція як викликати “швидку допомогу” у Польщі та які дозволені причини виклику невідкладної допомоги

 

фото: pexels.com

 

Як правильно знімати кошти у Польщі

Ihor Kobryn

-- Головний редактор, адміністратор та автор порталу UAPL.INFO - Все про Польщу для Українців.- uapl.info - https://www.facebook.com/Uapl.info - https://t.me/uaplinfo

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *