Коли та як подавати декларації PIT 2024 в Польщі: особливості та нюанси PIT-11 та PIT-37

Відкрити рахунок онлайн в українському банку, перебуваючи у Польщі

Ледь не з початку 2024 року чимало платників податків у Польщі вже намагаються знайти дані, які працедавець подав у декларації PIT-11. Проте для різних категорій платників податків PIT у Польщі встановлені не лише різні терміни подання документів, а й навіть формат внесення даних у податкові декларації.

Це важливо: Як гривні у Польщі з української картки зняти без комісії чи з мінімальним відсотком: відео

До якого числа підприємець у Польщі повинен надати PIT-11 своїм працівникам? Коли у 2024 році спливає термін подання найпоширенішої в Польщі податкової декларації PIT-37 та який варіант подання даних обрати?

Порядок подання даних від працедавця: декларація PIT-11 у 2024 році

У 2024 році в Польщі подати дані в декларацію PIT-11 повинні не лише юридичні та фізичні особи в Польщі, які наймали працівників у 2023 році.

А й усі суб’єкти господарювання, які у 2023 році сплачували авансові платежі PIT:

 • за договором доручення (umowa zlecenie),
 • чи договором підряду (umowa o dzieło).
Працедавці у Польщі мають подати до податкової інспекції електронну версію PIT-11 за 2023 рік до кінця січня 2024 року.
Нагадаємо, що з 2019 року усі працедавці подають у польську податкову дані про PIT-11 виключно в електронному вигляді.

телеграм-канал UAPL.INFO

На підставі внесених працедавцями даних, інформаційна система Державної податкової адміністрації Польщі, автоматично генерує попередньо заповнені податкові декларації PIT-37. У державному сервісі Twój e-PIT згенеровані декларації повинні з’явитись до середини лютого 2024 року.

Працедавцям польське законодавство дозволяє направити дані з декларацій PIT працівникам до 29 лютого 2024 року.

Тобто ті ж дані PIT-11, які були подані працедавцем в електронну систему податкової служби Польщі, повинен отримати й відповідний працівник:

 • у паперовій формі – поштою чи особисто,
 • в електронній формі:
  • електронний файл направлений на електронну пошту працівника,
  • посилання на завантаження файлу – для прикладу, з офіційного сайту компанії чи іншої вебплатформи.
Якщо у лютому 2024 року працівники не отримають дані про декларації PIT-11 слід врахувати певні нюанси направлення даних працедавцем.
PIT
Для прикладу, у випадку надсилання даних PIT-11 у паперовій формі рекомендованим листом, фото: freepik.com

Адже юридично працедавець не порушує закон, якщо відправить такий лист навіть в останні години роботи поштових операторів 29 лютого 2024 року.

Доволі очевидно, що такий лист із направленою декларацією PIT-11 не зможуть доставити працівнику в лютому, а лише у березні 2024 року.

При цьому, враховуючи, що 1 березня 2024 року – п’ятниця, отримати рекомендовані листи із деклараціями PIT, які були подані в останній день визначеного законом терміну, працівники зможуть аж з 4 березня 2024 року.

Коли подавати декларацію PIT-37 у 2024 році: терміни для працівників

Базовим терміном, з якого платники податків у Польщі можуть подавати податкову декларацію PIT-37, визначено 15 лютого 2024 року.
Безумовно, що більшість працівників до цього часу можуть не отримати дані від працедавців. Саме тому для подання даних щодо PIT використовуються в такому випадку дані автоматично сформовані у згаданому вище сервісі міністерства фінансів Польщі Twój e-PIT.
Офіційним терміном подання даних про доходи за 2023 рік для податкової декларації PIT-37 визначено часовий проміжок від 15 лютого до 30 квітня 2024 року.
PIT
До кінця квітня 2024 року в Польщі також подаються податкові декларації за 2023 рік PIT-28, PIT 36, PIT 36L, PIT 38 та PIT 39, фото: frepik.com
У 2024 році не відбулось значних нововведень у системі заповнення податкових декларацій PIT.

Відтак податкові декларації за 2023 рік у Польщі у 2024 році можна буде:

 • подати особисто під час візиту до податкового органу,
 • та онлайн на сервісі Twój e-PIT (лише для PIT-28, PIT-36, PIT-37 та PIT-38).

Важливі аспекти подання декларації PIT-37 в Польщі у 2024 році

У 2024 році в Польщі податкову декларацію щодо податку на прибуток фізичних осіб повинні подати усі особи, які у 2023 році отримав будь-який дохід, що оподатковується відповідно до польського закону про PIT.
Слід врахувати, що розмір доходу та витрати на його отримання у Польщі не мають значення. Істотно важливим вважається саме факт отримання доходу минулого року.
Фактичною передумовою заповнення декларації PIT-37 для громадян України в Польщі є отримання від працедавця PIT-11.

При цьому слід розуміти, що такий документ (PIT-11) отримають лише українські мігранти, які:

 • офіційно були працевлаштовані на території Польщі у 2023 році,
 • мали у 2023 році фактичний статус податкового резидента Польщі.
Для осіб, які не є податковими резидентами Польщі (легально перебувають і працюють у Польщі не більше 183 днів на рік) визначена інша форма податкової звітності IFT-1/IFT-1R.

Натомість українці, які, окрім найманої праці, здійснювали паралельно і власну підприємницьку діяльність у Польщі, повинні подавати дані за формою PIT-36.

До теми: Як відкрити бізнес у Польщі та не сплачувати внески в ZUS: три легальні способи

PIT
Для подання річної декларації PIT-37 у 2024 році можна обрати один із двох зазначених вище варіантів: офлайн чи онлайн, фото: freepik.com

Українські мігранти, які віддають перевагу особистому спілкуванню із представниками податкової служби Польщі та паперовій формі оформлення документів, можуть завантажити пустий бланк PIT-37 за цим посиланням.

Надалі доведеться заповнити видрукований бланк відповідними даним, які було отримано від працедавця, або із системи Twój e-PIT.
Проте доволі очевидно, що якщо платник податків вирішить взяти дані із системи Twój e-PIT, то і подати онлайн декларацію PIT-37 для такої особи не складе значних зусиль.

Система Twój e-PIT у 2024 році

Для входу до сервісу Twój e-PIT та отримання інформації про згенеровані системою декларації PIT-28, PIT-37 та PIT-38, передбачено три способи авторизації.
 • за допомогою даних платника податків,
 • через додаток mObywatel,
 • державну систему login.gov.pl:
  • довірений профіль – Profil zaufany,
  • банківський профіль – Bankowość elektroniczna,
  • e-Dowód.

Можливість повноцінної роботи в системі Twój e-PIT надається лише після авторизації через mObywatel або систему login.gov.pl (відео: podatki.gov.pl)

 

Особи, які авторизуються за допомогою даних платника податків (номер PESEL або NIP, дата народження та сума доходу минулого року) отримають доступ лише до своїх даних та сервісу Twój e-PIT.

Інші послуги електронної системи податкової інспекції Польщі для них не будуть доступні.

Детальніша інформація щодо авторизації в системі e-Urzęd Skarbowy Міністерства фінансів Польщі доступна за цим посиланням.

Актуальне питання: Зарплата в Польщі у 2024 році: зміни відчутні, хто гарантовано отримає більше “на руки”

Як правильно знімати кошти у Польщі

Ihor Kobryn

-- Головний редактор, адміністратор та автор порталу UAPL.INFO - Все про Польщу для Українців.- uapl.info - https://www.facebook.com/Uapl.info - https://t.me/uaplinfo

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *