Отримана за кордоном допомога більше не потребує обов’язкового декларування в Україні

Відкрити рахунок онлайн в українському банку, перебуваючи у Польщі

Проблема обов’язкового декларування доходів отриманих українськими біженцями за кордоном довший час залишалась відкритою. 11 квітня 2023 року Верховна Рада України прийняла законопроект 7632, згідно з яким фінансова допомога, отримана українцями за кордоном більше не декларується в українській податковій.

До теми: Як зберегти зароблені у Польщі злоті та з прибутком переказати їх в Україну

Зазначена норма міститься в прийнятому за основу Законі України “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо звільнення від сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за знищене чи пошкоджене нерухоме майно” (реєстраційний номер 7632).

Допомога від іноземних держав чи міжнародних організацій підлягала обов’язковому декларуванню

Нагадаємо, що у лютому 2023 року, після початку в України кампанії з декларування доходів отриманих у 2022 році, на офіційному рівні було підтверджено необхідність декларування отриманої українцями фінансової допомоги за кордоном.

Тоді Омбудсман України Дмитро Лубінець офіційно надав роз’яснення щодо обов’язковості декларування в Україні допомоги від іноземних держав та організацій.

Йшлось про грошову та матеріальну допомогу отриману українцями від:
 • іноземних держав,
 • державних фондів іноземних країн,
 • іноземних кампаній та організацій.
У Державній податковій службі України також вказували, що українські біженці, які скористалися правом на тимчасовий захист за кордоном, повинні декларувати таку допомогу як іноземні доходи.

телеграм-канал UAPL.INFO

Зазначалось, що такі види допомоги не оподатковуються, проте обов’язок повідомлення українських фіскальних органів про отримані за кордоном доходи не скасовувався.

Фактично на задекларовану допомогу (отриману за кордоном) не нараховувався податок на доходи фізичних осіб та військовий збір. А  у декларації слід було зазначити лише отримання таких коштів як дохід без податку та збору.

Отримана за кордоном допомога у 2022 році більше не вказується у податковій декларації 2023

11 квітня 2023 року Верховною Радою України було прийнято важливе законодавче оновлення. Саме воно розв’язало питання подання фінансової звітності в українську податкову, українцями, які отримували допомогу за кордоном.
Завдяки прийняттю законопроекту № 7632 українські біженці з квітня 2023 року офіційно звільнені від подання звітності про майновий стан на доходи отримані за кордоном у 2022 році.
допомога
Йдеться саме про іноземні доходи отримані у формі матеріальної допомоги від іноземних держав або іноземних благодійних організацій, фото: колаж UAPL.INFO
Нагадаємо, що у 2023 році податкова декларація про майновий стан і доходи подається в Україні до 1 травня 2023 року (включно):
- громадянами,
- фізособами-"загальниками" (підприємцями на загальній системі оподаткування) 
- самозайнятими особами.

Яку іноземну допомогу не потрібно більше декларувати українським біженцям в Україні

Національним агентством з питань запобігання корупції (НАЗК) України у квітні також було надано офіційне роз’яснення критеріїв декларування іноземної допомоги.
Українцям у 2023 році не потрібно вказувати як іноземний дохід та декларувати допомогу, якщо вона виплачена за рахунок:
 • коштів іноземних держав (йдеться, зокрема, про виплати українцям, які виїхали за кордон унаслідок повномасштабного вторгнення рф), окрім коштів, отриманих від рф;
 • міжнародних організацій, наприклад, за рахунок коштів:
  • Всесвітньої продовольчої програми ООН,
  • Управління Верховного комісара ООН у справах біженців,
  • коштів ЮНІСЕФ,
  • Місії Міжнародного Комітету Червоного Хреста.
При цьому не має значення чи перебували особа на території України, чи за кордоном у час, коли отримувала допомогу від іноземних держав чи фондів.

Водночас у законі передбачено, що непотрібність вказання у податковій декларації іноземної допомоги не звільняє від подання фінансової звітності за минулий рік усіх мігрантів.

Йдеться про тих українських біженців за кордоном, для яких в Україні прямо передбачено обов’язок подання податкової декларації за минулий рік.

Зверніть увагу: Дистанційне навчання в Україні може створити проблеми для українських учнів у Польщі

фото: visitukraine.today

Як правильно знімати кошти у Польщі

Ihor Kobryn

-- Головний редактор, адміністратор та автор порталу UAPL.INFO - Все про Польщу для Українців.- uapl.info - https://www.facebook.com/Uapl.info - https://t.me/uaplinfo

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *