Оподаткування українських біженців: Мінекономіки проситиме країни ЄС застосувати “ковідний прецедент”

Відкрити рахунок онлайн в українському банку, перебуваючи у Польщі

Проблема оподаткування українських біженців за кордоном стала на крок ближче до вирішення. В Уряді України прийнято рішення звернутись до урядів європейських країн із пропозицією застосування так званого “ковідного прецеденту”.

Читайте також: Податки у Польщі та українські біженці: задекларувати доходи доведеться усім

Таке рішення було ухвалено у четвер 19 серпня на засіданні Економічного штабу, який діє при Міністерстві економіки.

Деталі планованих кроків українського уряду щодо захисту від подвійного оподаткування мільйонів українських біженців у країнах ЄС повідомив член Економічного штабу Михайло Кухар.

Що таке “ковідний прецедент”

Українська сторона планує направити європейським колегам звернення із проханням про застосування до українських громадян, які вимушено покинули територію України, “ковідного прецеденту”.

Йдеться про те, що після початку пандемії коронавірусу, через скасування авіарейсів багато осіб вимушено опинились не у країнах свого податкового резидентства. Тоді органи Європейського Союзу у стосунку до осіб, які проти власної волі опинились за межами власної країни, застосували виняткове правило не змінювати податкове резидентство.

Це правило дозволяло, перебуваючи в іноземній державі понад 180 діб, залишатись податковим резидентом власної країни.

Оподаткування українських біженців: що планує Мінекономіки України

Згідно з озвученими заявами на вчорашньому засіданні Економічного штабу при Міністерстві економіки України найближчим часом Уряд здійснить кілька кроків.

На думку експертів це має розв’язати болючі питання щодо оподаткування українських вимушених мігрантів за межами України:

  • У найближчі дві-три доби Уряд України за підписом першого віцепрем’єра Юлії Свириденко планує направити у всі податкові органи та уряди країн ЄС клопотання про застосування “ковідного прецеденту”. Як аргумент буде використано положення резолюції ЄС, яка підтверджує, що українці у країнах ЄС опинились саме вимушено.
  • У максимально стислі строки готуються законодавчі зміни до інструкцій Національного Банку України та Державної податкової служби України. Завдяки чому українські ФОП, які перебувають за кордоном, зможуть  відкривати рахунки у закордонних банках.

Також в українському Мінекономіки винесено на розгляд зміни у законодавстві щодо:

  • вибору українцями податкового резидентства: між Україною та країною ЄС;
  • скасування оподаткування соціальної допомоги отриманої у ЄС

Оподаткування українських біженців: про негативні наслідки попереджали ще два місяці тому

оподаткування українських біженців
Бізнес попереджав уряд про проблему з оподаткування українських біженців, фото: EBA
Слід зазначити також, що про ризики та негативні наслідки подвійного оподаткування українських біженців попереджали ще у перших числах липня.

Ще тоді Європейська Бізнес Асоціація закликала Міністерство фінансів і Міністерство соціальної політики України якнайшвидше встановити контакти із фіскальними органами та урядами іноземних країн.

Представники українського бізнесу майже два місяці тому просили українську владу розпочати перемовини із європейськими партнерами. Ще тоді бізнес просив узгодити питання, які усували б ризик подвійного оподаткування українських біженців.

За даними ООН лише у Польщі статус тимчасового захисту набуло понад 1, 274 млн українських біженців.

До теми, Переїзд до Польщі: нюанси, які насамперед варто знати українським мігрантам

 

фото: Мінекономіки України

Як правильно знімати кошти у Польщі

Ihor Kobryn

-- Головний редактор, адміністратор та автор порталу UAPL.INFO - Все про Польщу для Українців.- uapl.info - https://www.facebook.com/Uapl.info - https://t.me/uaplinfo

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *