МЗС України прокоментували обмеження консульських послуг для українців за кордоном

Відкрити рахунок онлайн в українському банку, перебуваючи у Польщі

Інформацію про обмеження в доступі до консульських послуг для українців за кордоном офіційно підтвердив очільник МЗС України Дмитро Кулеба. Окрім цього у МЗС пояснили мотиви, які вимусили урядовців обмежити доступ до консульських послуг за межами України.

Важливе питання: Яка картка українського банку насправді вигідна для українців за кордоном 

Міністр закордонних справ України у розлогому дописі в мережі Х (Twitter) офіційно підтвердив, що урядом прийнято рішення обмежити права окремих категорій українців за кордоном.

Чому МЗС обмежує доступ за кордоном до консульських послуг

Згідно з наданими аргументами МЗС України було змушено піти на відповідні обмеження для осіб призивного віку за кордоном.
Міністр запевняє, що захист прав та інтересів громадян України за кордоном завжди був і залишається пріоритетом українського МЗС.
Водночас Кулеба наголошує, що “в умовах повномасштабної російської агресії головним пріоритетом є захист Батьківщини від знищення”.

телеграм-канал UAPL.INFO

Очільник МЗС критично оцінив чоловіків призовного віку, які на думку міністра:

  • виїздом за кордон засвідчили байдуже ставлення до захисту України,
  • і водночас хочуть за кордоном отримати від України відповідні послуги.
Як це виглядає зараз: чоловік призовного віку виїхав за кордон, показав своїй державі, що питання її виживання його не обходить, а потім приходить і хоче отримати від цієї держави послуги. Так не працює. У нас в країні війна.
– пояснює запровадження обмежень в наданні консульських послуг Дмитро Кулеба.

Сидіти за кордоном і отримувати послуги від України – так це не працює: очільник МЗС

Очільник українського міністерства закордонних справ України нагадав, що обовʼязок щодо оновлення документів в ТЦК та СП існував і до ухвалення нового закону про мобілізацію.

Дмитро Кулеба переконаний у тому, що “перебування за кордоном не звільняє громадянина від обов’язків перед Батьківщиною”.

Якщо ці люди вважають, що хтось там, далеко на фронті, воює і віддає свої життя за цю державу, а хтось посидить за кордоном, але при цьому буде отримувати послуги від цієї держави, — то так це не працює,
– пояснює майбутні обмеження очільник МЗС України.
України
Дмитро Кулеба офіційно підтвердив, що 22 квітня “доручив вжити заходів щодо відновлення справедливого ставлення до чоловіків мобілізаційного віку, скриншот twitter.com/dmytrokuleba

Йдеться про відповідні категорії українських громадян:

  • які перебувають на території Україні,
  • виїхали за її межі та перебувають за кордоном.
Дмитро Кулеба також зазначив, що невдовзі МЗС України надасть уточнені роз’яснення щодо порядку отримання консульських послуг в межах законодавства для чоловіків мобілізаційного віку в закордонних дипломатичних установах.

Зазначені зміни будуть пов’язані:

  • із наближенням до вступу в дію закону “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку”
  • та після набрання чинності змінами в українському законодавстві, які посилюють мобілізацію.

УВАГА: Аби не пропустити жодної важливої новини для українців у Польщі підписуйтесь на канал UAPL.INFO у VIBER – за посиланням invite.viber.com

Тимчасове призупинення надання консульських послуг для громадян України за кордоном

Окремі закордонні дипломатичні установи України 23 квітня почали розміщувати офіційні підтвердження щодо обмеження доступу до консульських послуг українців за кордоном.
Зокрема 23 квітня 2024 року посольство України у Китаї опублікувало інформацію про те, що призупиняється вчинення консульських дій за заявами громадян України чоловічої статі віком від 18 до 60 років.

Повний зміст звернення до громадян України за кордоном щодо обмеження в отриманні консульських послуг за кордоном

"Шановні громадяни України,
Відповідно до частини першої статті 17 Конституції України захист суверенітету і територіальної цілісності України, забезпечення її економічної та інформаційної безпеки є найважливішими функціями держави, справою всього Українського народу.
З урахуванням пунктів 6 та 16 частини першої статті 8 Закону України "Про правовий режим воєнного стану", у зв'язку з триваючою широкомасштабною збройною агресією РФ проти України, з метою врегулювання питання військового обліку з територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки та наявності військово-облікових документів, за дорученням Міністерства закордонних справ України, починаючи з  23 квітня 2024 року тимчасово призупиняється вчинення консульських дій за заявами громадян України чоловічої статі віком від 18 до 60 років, окрім дій, пов’язаних з оформленням посвідчень особи на повернення в Україну, до отримання додаткових роз’яснень щодо порядку застосування положень Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку".
Окремі українські дипломатичні установи у Європі також почали розміщувати згадане вище звернення очільника МЗС України на профільних сторінках у соцмережах.

Окрім того, 23 квітня 2024 року в ДП “Документ” повідомили про те, що через технічні причини призупинено видачу готових документів у закордонних підрозділах ДП Документ.
Документ
Видача українських паспортів за кордоном наразі можлива лише для дітей до 12 років, графіка ДП “Документ”.

Можливість отримання готових паспортних документів українськими дітьми за кордоном пояснюють відсутністю необхідності біометричної верифікації.

До теми: Другий і навіть третій закордонний паспорт: коли це законно?

Як правильно знімати кошти у Польщі

Ihor Kobryn

-- Головний редактор, адміністратор та автор порталу UAPL.INFO - Все про Польщу для Українців.- uapl.info - https://www.facebook.com/Uapl.info - https://t.me/uaplinfo

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *