Чи стане другий паспорт та іноземне громадянство порятунком від мобілізації в Україні

Відкрити рахунок онлайн в українському банку, перебуваючи у Польщі

У Міністерстві закордонних справ України деталізували окремі аспекти нового законопроекту про множинне громадянство. Чи зможе особа, яка має другий паспорт й іноземне громадянство виїхати за межі України та уникнути мобілізації.

Це важливо: Особливості подання заявок і терміни виплат 800+ в Польщі у 2024-2025 роках: нові можливості для українців

Нюанси та деталі планованого запровадження в Україні інституту множинного громадянства пояснив Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

Чи забороняє Конституція України мати паспорт іншої держави

Коментуючи нові законодавчі ініціативи, Дмитро Кулеба спростував окремі міфи стосовно того, чи може громадян України мати ще один паспорт та громадянство.
За слів очільника МЗС України, помилковим є твердження про те, що українська Конституція забороняє множинне громадянство.

І нібито безальтернативно законом в Україні встановлюється лише одне громадянство – українське.

Йдеться про те, що поняття “єдиного громадянства”:

Оскільки формулювання “єдине громадянство” передбачає, що в Україні виключається можливість існування громадянства адміністративно-територіальних одиниць нашої держави.

Тобто не може бути громадянина Криму, громадянина Полтавщини, громадянина Закарпаття… Є одне, всередині цілісне, поняття громадянства України,
– пояснює міністр закордонних справ України.

Відтак для запровадження інституту множинного громадянства та можливості отримати українськими громадянами паспорт іноземної країни, не потрібно вносити зміни до Конституції.

Щобільше під час дії правового режиму воєнного стану до Конституції апріорі заборонено внесення будь-яких змін.

УВАГА: Аби не пропустити жодної важливої новини підписуйтесь на канал UAPL.INFO у VIBER – за посиланням invite.viber.com

Чи допоможе ще один паспорт виїхати за межі України військовозобов’язаним

В українському уряді не вбачають потенційних загроз для проведення заходів з мобілізації у зв’язку із майбутнім запровадженням множинного громадянства.

Очільник МЗС України впевнений в тому, що навіть отриманий другий паспорт та іноземне громадянство не дозволять потенційним призовникам використати їх для уникнення від мобілізації

Після ухвалення законопроекту про множинне громадянство іноземний паспорт не стане підставою для виїзду військовозобов’язаних українців за кордон.
Ці питання також врегульовані. Людина має свій обов'язок служіння і захисту Батьківщини, він передбачений Конституцією України,
– наголосив Дмитро Кулеба.

В даному контексті позиція очільника МЗС ґрунтується на чинних нормах українського законодавства

  • статті 65 Конституції України: “Захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, шанування її державних символів є обов’язком громадян України”,
  • та положеннях статті 2 Закону України “Про громадянство”.
Адже саме закладені у Законі про громадянство принципи визначають наступні правові норми:
  • якщо громадянин України набув громадянство (підданство) іншої держави або держав, то у правових відносинах з Україною він визнається лише громадянином України,
  • якщо іноземець набув громадянство України, то у правових відносинах з Україною він визнається лише громадянином України.
паспорт
Відтак, незалежно від наявності другого паспорта й громадянства іншої держави, для української правової системи така особа вважається виключно громадянином України, фото: rubryka.com
Відповідно жодних правових підстав для ухилення від мобілізації чи можливості використати іноземний паспорт при виїзді за кордон для військовозобов’язаних осіб не має.

А також і не з’явиться після ухвалення законопроекту про множинне громадянство.

Як українцям із подвійним громадянством у 2024 році виїхати за межі України

Станом на початок 2024 року засади виїзду українських військовозобов’язаних, які мають іноземний паспорт та подвійне громадянство, залишаються без змін.
На офіційному порталі Державної прикордонної служби України надано роз'яснення щодо виїзду за кордон українців із подвійним громадянством.
Фактично єдиним варіантом для чоловіків, які мають подвійне громадянство, є припинення українського громадянства.

У 2024 році підстави виходу з громадянства або припинення громадянства України визначені у статтях 18 та 19 Закону України “Про громадянство”.

телеграм-канал UAPL.INFO

Зокрема, підставою для втрати громадянства України є добровільне набуття громадянином України громадянства іншої держави, якщо на момент такого набуття він досяг повноліття.

Водночас отримавши іноземний паспорт, особа не втрачає автоматично громадянство України.

Адже офіційно українське громадянство припиняється для колишніх громадянин України лише з дня видання відповідного указу Президента України.

Відповідно українські чоловіки для виїзду за межі країни:

  • при наявності подвійного або множинного громадянства, одне з яких громадянство України,
  • можуть використовувати паспорт громадянина іншої країни виключно після видання Указу Президента України про втрату такими особами громадянства України.

Корисний лайфхак: Електронна черга в українських консульствах. Як швидко “зловити” час запису?

фото: колаж UAPL.INFO

Як правильно знімати кошти у Польщі

Ihor Kobryn

-- Головний редактор, адміністратор та автор порталу UAPL.INFO - Все про Польщу для Українців.- uapl.info - https://www.facebook.com/Uapl.info - https://t.me/uaplinfo

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *