Пільга на дитину при сплаті PIT в Польщі у 2024 році. Хто і як може повернути частину податків за 2023 рік?

Відкрити рахунок онлайн в українському банку, перебуваючи у Польщі

Податок на доходи фізичних осіб, який у Польщі відомий під абревіатурою PIT, сплачується працедавцями щомісячно. Проте особи, з прибутків яких сплачувались податки, при поданні річної податкової декларації PIT можуть оформити низку пільг та повернути частину сплачених коштів, зокрема в рамках пільги на дитину – Ulga na dziecko.

Актуальна тема: Особливості подання заявок і терміни виплат 800+ в Польщі у 2024-2025 роках: нові можливості для українців

Хто і як у 2024 році в Польщі може скористатись пільгою на дитину при поданні річної декларації PIT? Офіційні дані щодо категорій осіб, лімітів прибутків, а також як правильно порахувати розміри повернення частини сплачених коштів.

Ulga na dziecko в Польщі: коли застосовується податкова пільга на дитину

Легально працевлаштовані у Польщі особи, які виховують дітей, офіційно можуть платити менше податків завдяки податковій знижці на дитину
Щобільше податкову пільгу на дитину в Польщі можуть оформити не лише батьки, а й опікуни або прийомна сім'я.
Однак слід врахувати, що право скористатись пільгою на дитину при сплаті PIT в Польщі можуть не усі.

Адже для цього офіційно працевлаштована особа повинна у Польщі отримувати дохід, який оподатковується за відповідною податковою шкалою, а це зокрема:

 • оплата праці (заробітна плата),
 • виплати по тимчасовій непрацездатності (лікарняні).

УВАГА: Не пропустіть жодної важливої новини завдяки підписці на канал UAPL.INFO у VIBER – за посиланням invite.viber.com

Водночас в Польщі, також визначено випадки, коли податкова пільга на дитину не може застосовуватись при розрахунку PIT.

Йдеться про осіб, які у звітний період отримують виключно дохід, що оподатковується:

 • 19% фіксованим податком на підприємницьку діяльність або діяльність спеціалізованих галузей сільськогосподарського виробництва,
 • за фіксованою ставкою податку на прибуток (ryczałt ewidencjonowany, kartą podatkową).

Податкова пільга на дитину в Польщі при розрахунку PIT: кому доступна

Офіційно у Польщі повернення частини сплачених працедавцем податків в рамках пільги на дитину доступно лише особам, які її фактично виховують.
на дитину
При розрахунку PIT в Польщі право на податкову пільгу за минулий рік надається особам, які офіційно виховували як неповнолітніх, так і повнолітніх дітей, фото: freepik.com
Податковою пільгою на неповнолітню дитину при оформленні декларації PIT  у Польщі можуть скористатись особи, які:
 • виконували батьківські обов’язки (рідні та усиновлені діти),
 • виконували обов’язки опікуна, за умови, що дитина проживала разом з ними.
 • здійснювали догляд, як прийомна сім’я на підставі рішення суду або договору, укладеного з органами місцевої влади.
У випадку утримання повнолітніх дітей Ulga na dziecko в Польщі доступна, якщо йдеться про дітей:
 • які відповідно до окремих нормативних актів отримували надбавку (доплату) на догляд або соціальну пенсію,
 • віком до 25 років, які навчалися в школах або у вищих навчальних закладах, що функціонують в Республіці Польща чи в іншій країні, якщо ці діти не отримували:
  • доходу (за винятком пенсії у зв’язку з втратою годувальника), що підлягає оподаткуванню згідно з правилами, визначеними в ст. 27 (відповідно до податкової шкали) або ст. 30b (грошовий капітал) Закону про PIT,
  • або дохід, зазначений у підпункті 148 пункту 1 статті 21 (пільга для молоді) та 152 (пільга на повернення) Закону про PIT. У загальній сумі, що перевищує дванадцятикратний розмір соціальної пенсії, який встановлено станом на грудень звітного року.
ОФІЦІЙНО: Розмір соціальної пенсії у Польщі станом на грудень 2023 року становив 1588,44 злотих. Відтак, її дванадцятикратний розмір для обрахунку за 2023 рік складає 19 061,28 злотих.

телеграм-канал UAPL.INFO

Коли доступна податкова пільга на дитину при оформленні PIT в Польщі

Податкова пільга на дитину при оформленні декларації PIT в Польщі може застосовуватись батьками чи законними опікунами не для всіх дітей.
Пільга на дитину при оформленні PIT в Польщі надається, лише у випадку якщо до дитини впродовж звітного податкового року застосовувались положення:
 • статті 30c Закону про PIT (19% фіксований податок),
 • або закону Польщі про одноразовий прибутковий податок, що регулює оподаткування окремих доходів (прибутків) фізичних осіб у формі:
  • податкової картки,
  • одноразового податку з зареєстрованих доходів,
  • або одноразового прибуткового податку з доходів священнослужителів.
Окрім того, польським законодавством встановлено окремі норми, які унеможливлюють застосування батьками/опікунами пільги на дитину, у разі отримання дитиною прибутку.

Проте ці обмеження офіційно не поширюються на дітей, які отримують доходи за договором оренди, суборенди чи найму (піднайму).

на дитину
Або іншими подібними договорами, що підлягають оподаткуванню за єдиною ставкою, якщо такі договори не укладені в межах несільськогосподарської підприємницької діяльності, фото: freepik.com
Право на податкову пільгу в Польщі втрачається із календарного місяця звітного періоду, у якому дитина:
 • на підставі рішення суду була поміщена в установу з цілодобовим утриманням,
 • вступила в шлюб.

Розміри прибутку при оформленні пільги на дитину в PIT у 2024 році: коли і як застосовуються

Законодавчо у Польщі встановлено не лише граничні розміри прибутку за попередній рік, які унеможливлюють застосування податкової пільги на дитину.
А також чітко врегульовано умови, за яких фінансові обмеження не застосовуються, при поверненні коштів із податків сплачених у 2023 році.
Насамперед слід врахувати, що особи, які виховують лише одну неповнолітню дитину в Польщі, мають право на отримання податкової пільги лише за певної умови.

А саме у випадку, якщо у 2023 році їх дохід не перевищив суму в розмірі:

 • 112 000 злотих, якщо особа перебуває у шлюбі протягом податкового року (сумарні доходи чоловіка та дружини),
 • 112 000 злотих, якщо особа є самотнім батьком або матір’ю,
 • 56 000 злотих у випадку, якщо особа не перебувала у шлюбі, в тому числі навіть впродовж частини року;
Водночас ці обмеження не застосовуються, якщо (під час сплати податків за 2023 рік) особа виховувала або опікувалась однією дитиною:
 • щодо якої є рішення про призначення однієї з трьох ступенів інвалідності,
 • або рішення про призначення пенсії у зв’язку з повною або частковою непрацездатністю, допомоги на навчання або соціальної пенсії, або
 • яка не досягла 16-річного віку та має посвідчення про інвалідність особи.

Актуальна тема: Чому українцям не приходять виплати від ZUS в Польщі: найбільш поширені причини

Виховання чи опіка над двома або більше дітьми в Польщі також автоматично скасовує фінансові обмеження щодо розмірів доходу за минулий рік.

Відтак право повернути частину сплачених податків на дитину –  незалежно від розміру доходу – можуть усі особи, які виконували батьківські обов’язки стосовно двох або більше дітей.

Які суми при оформленні PIT можна відшкодувати на дітей у 2024 році

Для правильного розрахунку розміру податків, які можна повернути завдяки пільзі на дитину, при поданні податкової декларації PIT в Польщі, слід врахувати низку фінансових показників.
У 2024 році податкова пільга на дитину в Польщі за 2023 рік надається в розмірі:
 • для першої та другої дитини – по 92,67 злотих на місяць (по 1 112,04 злотих на рік)
 • на третю дитину – 166,67 злотих на місяць (2 000,04 злотих на рік),
 • на четверту та кожну наступну дитину – 225,67 злотих (2 700,00 злотих на рік).

Для прикладу родина/особа, яка впродовж 2023 року отримувала прибутки та виховувала трьох дітей у Польщі може отримати відшкодування в розмірі 4 224,12 злотих:

 • 1 112,04 злотих за першу дитину,
 • 1 112,04 злотих за другу дитину,
 • 2 000,04 злотих за третю дитину.
На повернення податків (завдяки податковій пільзі на дитину) в Польщі можуть претендувати спільно обоє батьків, законних опікунів дитини або прийомних батьків, які перебувають у шлюбі.
на дитину
Відшкодування частини сплачених податків може бути виплачено їм у в будь-якій узгодженій ними пропорції, фото freepik.com

У випадку відсутності домовленості щодо пропорцій розподілу повернення податку між батьками/опікунами, рівними частинами кошти відшкодовуються особам, якщо:

 • за рішенням суду спільно здійснюється батьківський нагляд та опіка за неповнолітньою дитиною після розірвання шлюбу або окремого проживання (почергова опіка),
 • місце проживання дитини збігається з місцем проживання осіб.
У всіх інших випадках 100% суми повернення частини податків у рамках податкових пільг на дитину здійснюється на користь особи, з якою проживає дитина (в розумінні положень визначених у Цивільному кодексу Польщі).
Якщо дитина з-під батьківського піклування у податковому році передається в прийомну сім’ю або під іншу опіку, право на повернення частини податків мають і її нові опікуни.

У Польщі кожен платник податку, який доглядає за дитиною, має право на відшкодування частини податків за відповідний місяць.

За кожен день догляду за дитиною новий опікун може повернути 1/30 законодавчо визначеного місячного розміру повернення податків на дитину, із відповідним правовим статусом.

Зверніть увагу: Тимчасовий захист в Польщі не для всіх українців і не до 2025 року?

фото: колаж UAPL.INFO

Як правильно знімати кошти у Польщі

Ihor Kobryn

-- Головний редактор, адміністратор та автор порталу UAPL.INFO - Все про Польщу для Українців.- uapl.info - https://www.facebook.com/Uapl.info - https://t.me/uaplinfo

Читайте також

One thought on “Пільга на дитину при сплаті PIT в Польщі у 2024 році. Хто і як може повернути частину податків за 2023 рік?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *