Як правильно спланувати відпочинок на Балтійському морі у Польщі: ТОП-7 курортів на літо

Відкрити рахунок онлайн в українському банку, перебуваючи у Польщі

Літній сезон на узбережжі Балтійського моря у Польщі дуже короткий, а погода — деколи вередлива та нестійка. Однак, у польській Балтиці відпочинок до душі знайдеться ледь не кожному: засмагання на пляжі, віндсерфінг, кайтсерфінг, піші прогулянки по узбережжю.

Зверніть увагу! До кінця літа 2023 року у Польщі діє новий розклад поїздів, які слідують через Варшаву

Відпочинок на Балтиці пропонує безліч туристичних агенцій, хоча подорож до Балтійського моря без значних зусиль можна спланувати й самостійно.

Балтійське море у Польщі: які особливості відпочинку 

Насамперед слід врахувати, що реально пляжний сезон на Балтійському морі у Польщі триває лише два місяці: липень та серпень.
Хоча навіть відпочинок впродовж двох останніх літніх місяців на березі польської Балтики, не є 100-відсотковою гарантією сонячних днів. 

Безумовно, мінливість погоди обов’язково слід врахувати тим відпочивальникам, які їдуть на море у Польщі лише для того, аби позасмагати чи більшу частину часу проводити у морській воді. Однак Балтійське море у Польщі — це не лише про засмагу на пляжі та купання,

На пляжах польського балтійського узбережжя існує безліч інших способів насолодитись відпочинком на морі. 

відпочинок
Готельно-туристичний бізнес на Балтійському морі у Польщі пропонує якісний сервіс на будь-який бюджет. Справа лише за вибором місця відпочинку, фото: wakacyjnapapuga.pl
Дуже важливим чинником, що може зіпсувати відпочинок на Балтійському морі у Польщі, є тимчасове закриття пляжів.

У зв’язку із сезонним розмноженням синьо-зеленої бактерії (Cyanobacteria) у водах Балтики, деякі пляжі можуть бути тимчасово зачинені.

Тому, плануючи відпочинок, слід обов'язково перевірити доступність польських пляжів, у тому числі й на березі Балтійського моря, на карті місць дозволених для купання.

Як обрати курорт на березі Балтійського моря у Польщі

Перед планування поїздки до польської Балтики слід ознайомитись з особливостями відпочинку на різних ділянках морського узбережжя.
І лише тоді приймати зважене рішення про те, чи дійсно обране місто або курорт на Балтійському морі у Польщі підходять вам або вашій родині. 
Формат відпочинку на Балтійському морі у Польщі, в залежності від розташування курорту, має свої переваги та особливості.

Відпочинок із дітьми на Балтійському морі у Польщі

Якщо плануєте провести літній відпочинок на балтійському узбережжі у Польщі з дітьми, то насамперед варто звернути увагу на пляжі Труймяста на березі Гданської затоки.

Адже морська вода в Гданській затоці Балтійського моря швидше прогрівається, а саме море більш спокійне. А більшість пляжів в Гдині, Гданську та Сопоті облаштовані дитячими майданчиками. 

Також у Сопоті та Реді (містечко, від якого до Гданська можна дістатись протягом години поїздом SKM) є аквапарки.

телеграм-канал UAPL.INFO

Активний відпочинок на польській Балтиці 

Курортні містечка на березі Балтійського моря, крім пляжного відпочинку, пропонують різні види екстриму на воді та на суші.

Влітку на більшості польських морських пляжах пропонують відпочивальникам:

  • віндсерфінг,
  • кайтсерфінг,
  • польоти з парапланом,
  • та навіть стрибки з парашутом.
відпочинок
На Балтиці в Польщі доступні активні види спорту, такі як віндсерфінг та кайтсерфінг, фото pexels.com
Для активного відпочинку на польській Балтиці підійдуть, здебільшого, курорти на березі Хельської коси, яка відокремлює західну частину Гданської затоки від Балтійського моря.

Найбільш популярними курортами для віндсерфінгу та кайтсерфінгу на Балтійському морі у Польщі вважають:

  • Юрата;
  • Халупи;
  • Ястарня.
Водночас відпочинок на Хельській косі Балтійського моря може бути не лише “диким та екстремальним”, а й цілком придатним для сімей з дітьми.

На морському узбережжі є місця для кемпінгу, а деякі пляжі оточені сосновим лісом. Також для туристів, які звикли до комфортного відпочинку, доступні готелі різного класу комфорту.

Відпочинок на балтійському узбережжі Польщі: ТОП-7 локацій  

Свіноуйсьце (Świnoujście)

Найбільший та найчистіший пляж на всьому польському узбережжі Балтики у Свіноуйсьце.

Вважається, що біля Свіноуйсьце найтепліша вода в Балтійському морі.

Адже, крім відкритого моря, пляжі Свіноуйсьце омиваються й водами теплішої Щецинської затоки.

Свіноуйсьце розташоване на островах Узнам й Волін, Карсібур. Між цими островами пролягає вузький морський канал, що сполучає Щецинську затоку з Балтійським морем.

Ширина морського пляжу у Свіноуйсьце в деяких місцях досягає 200 метрів. А пляж один з 28 у Польщі, що має блакитний прапорець.

Ціна номерів у бюджетних готелях на морському березі Свіноуйсьце стартує від 300 злотих на добу з людини.

Леба (Łeba)

Польське курортне містечко Леба, окрім великої кількості пляжів вздовж довгої берегової лінії, славиться найбільшим у світі парком з рухомими дюнами.

Також це місце на польській Балтиці приваблює не лише любителів засмагати, а й туристів, які віддають перевагу пішим прогулянкам. Оскільки берегова лінія Леби має неоднорідний та цікавий ландшафт.

Вартість готельного номера у Лебі стартує від 350 злотих за добу на людину.

Колобжег (Kołobrzeg)

Курортне місто Колобжег у Польщі вважається столицею спа на Балтійському морі.

У польському Колобжезі відпочивальники можуть не лише засмагати, а й отримати усі види релаксу.

Відтак Колобжег ідеальний вибір для тих, хто хоче відпочити на морі у Польщі з турботою про себе.

Морські пляжі Колобжега на балтійському березі у Польщі мають блакитний прапорець.

Слід врахувати, що ціни на житло у Колобжезі трішки вищі, ніж в інших курортних містечках польської Балтики, і стартують від 400 злотих за ніч.

Халупи (Chałupy)

Містечко-курорт Халупи у Польщі, розташовано на самому початку Хельської коси поблизу іншого польського курортного міста Владиславув.
Морський пляж в Халупах невеликий, але дуже відомий у спільноті віндсерферів та кайтсерферів.

Вода в Балтійському морі поблизу Халуп неглибока та спокійна, що робить заняття цими видами спорту комфортними. 

Відпочити в Халупах на Балтійському морі можна доволі бюджетно, поруч є багато кемпінгів. А номер в готелі нескладно знайти від 150 злотих за ніч.

Ястарня (Jastarnia)

Місто-курорт Ястарня на Хельському півострові Балтійського моря славиться не лише чистими й широкими пляжами.

Сосновий бір є родзинкою курорту, який робить перебування на пляжах Ястарні в спекотні дні більш комфортним.

Відпочинок на березі Балтійського моря у польскому місті Ястарня – ідеальний варіант для сімейного морського релаксу із дітьми. 

Ціни на готелі у Ястарні, як і в більшості курортів на Хельському півострові Балтійського моря, стартують від 150 злотих за ніч.

Юрата (Jurata)

Польське курортне містечко Юрата також розташоване на Хельській косі Балтійського моря.

Відпочинок у балтійському містечку Юрата порівнюють із Середземномор’ям, адже ця частина півострова, вкрита густими зеленими насадженнями, нагадує середземноморські пейзажі.

Хоча морські пляжі в Юраті не дуже широкі, тут можна комфортно відпочити разом з дітьми – є куди сховатись від сонця. 

Вартість оренди житла на березі Балтійського моря на курорті Юрата у бюджетних готелях починається із цінника 150 злотих. Хоча також тут можна організувати відпочинок у власному наметі в кемпінгу.  

Сопот (Sopot)

Відомий польський морський курорт Сопот розташований на березі Гданської затоки Балтійського моря, між містами Гдиня та Гданськ. І разом із цими польськими містами формує велику міську агломерацію, яку називають Труймясто (Тримісто).

В самому місті широкі пляжі, які з кожного боку плавно переходять в пляжі Гданська та Гдині. Пляжі Сопоту відзначені блакитним прапорцем.

Курортне місто Сопот на польській Балтиці славиться багатою архітектурою:
  • Старий маяк;
  • Кривий будинок;
  • найдовший в Європі дерев’яний пірс (моло). 
відпочинок
В Сопоті найдовше в Європі дерев’яне моло довжиною 515 метрів. Влітку тут відбуваються концерти та кінопокази, фото: pexels.com

Неподалік від центру Сопота розташована Рибацька пристань, де досі можна купити свіжу рибу у моряків, які кожного ранку виходять у Балтійське море.

До речі: Польща на вихідні: ТОП-5 місць для вдалого відпочинку

фото: колаж UAPL.INFO

Як правильно знімати кошти у Польщі

Читайте також