Чи доступні вже збільшені до 800 злотих виплати 500+ для дітей в Польщі: офіційний коментар ZUS

Відкрити рахунок онлайн в українському банку, перебуваючи у Польщі

Українці, які легально перебувають на території Польщі з неповнолітніми дітьми, мають право на отримання щомісячної соціальної допомоги. З 1 січня 2024 року в Польщі відбудеться збільшення розміру виплат за програмою Rodzina 500+ для її отримувачів до 800 злотих.

Зверніть увагу: Чому не приходять гроші 500+ на дитину в Польщі?

У польському ZUS (Управління соціального страхування) офіційно прокоментували інформацію щодо можливості отримання збільшених виплат 500+ для громадян Польщі та іноземців вже у 2023 році.

Виплати за програмою 500+ для українців у 2023 році: чи можна вже отримати 800 злотих на дитину

На офіційному порталі ZUS Польщі 27 листопада 2023 року було розміщено інформацію щодо потенційної можливості отримання збільшеної соціальної допомоги на виховання дітей вже у 2023 році.
В Управлінні соціального страхування Польщі повідомили про низку дивних звернень клієнтів. Заявники прагнули подати заявку на отримання збільшених виплат за програмою Rodzina 500+.

Усі особи, які звертались в польський ZUS, планували подати заявки з використанням “бланка WYR.8P”, про який вони прочитали у соціальних мережах.

500+ для
У поширених дописах, польський ZUS звинувачують у тому, що нібито посадовці “неохоче видають ці бланки заяв”. А також нібито “доплати діють з серпня 2023 року, коли було підписано закон про 800+”, фото twitter.com

Відтак нібито законодавчо існує можливість отримати збільшений розмір виплат 500+ для дітей починаючи з серпня 2023 року.

Представники польського соцзахисту офіційно спростовують існування такої можливості. І наголошують на тому, що з 1 січня 2023 року збільшення розміру виплат 500+ для усіх їх отримувачів відбудеться автоматично.
Спростування інформації про можливість отримання батьками в Польщі 800 злотих замість 500 злотих у 2023 році опублікував і польський NASK.

Державний науково-дослідний інститут, підпорядкований Міністерству цифровізації, на власному акаунті у мережі X (Twitter) розмістив застереження про дезінформацію.

Урядовці зазначають, що представлений на зображенні “взірець шаблону” заявки не є дійсним документом.

Rodzina 500+ для батьків дітей в Польщі у 2023-2024 роках: що слід врахувати українцям

Окрім спростування інформації щодо потенційного отримання збільшених виплат 500+ для батьків дітей у 2023 році, в ZUS уточнили актуальний правовий статус цієї соціальної допомоги.

Зокрема в Управлінні соціального страхування Польщі зазначають, що:

  • розмір допомоги на виховання дитини до кінця 2023 року становить 500 злотих на кожну дитину, до досягнення 18-річного віку,
  • з 1 січня 2024 року допомога на виховання 500+ зміниться на 800+,
  • збільшення розміру виплат 500+ відбудеться автоматично,
  • отримувачам, які надали документи для нарахування 500+ до травня 2024 року, не потрібно подавати додаткову заяву на збільшення суми.
У ZUS Польщі запевняють, що з початку 2024 року особи, яким призначено допомогу 500+ для дітей, отримають відповідне інформування через Платформу електронних послуг ZUS (PUE).

При цьому представники польського соцзахисту нагадують, що в базовому форматі соціальна допомога 500+ призначається на період з 1 червня по 31 травня наступного року. Для збереження безперервності виплат за програмою 500+ у 2023 році батьки повинні були подати усі документи на новий термін до кінця червня цього року.

Детальніше: Календар виплат 500+ у 2023 році в Польщі: як українцям зберегти безперервність допомоги

500+ для
Аналогічні дії слід провести й у 2024 році для того аби отримувати збільшену до 800 злотих соціальну допомогу “без перерв”, колаж UAPL.INFO

При цьому ZUS Польщі нагадує про певні винятки у термінах подання заявок на виплати за програмою 500+ для батьків новонароджених дітей.

Батьки новонароджених у Польщі мають три місяці з дня народження дитини для подання подати заявки у програму Rodzina 500+.

Адже якщо вони вкладаються в цей термін, то лише тоді отримають соціальну допомогу з компенсацією за усі місяці від народження дитини.

телеграм-канал UAPL.INFO

Правило 3-місячного терміну компенсації виплат 500+ в Польщі також застосовується у випадку, коли:
  • дитина була взята під опіку,
  • усиновлена,
  • фактично поміщена в будинок соціального захисту чи прийнята у прийомну сім’ю.

Окрім цього українцям у Польщі слід врахувати, що навіть нетривалий виїзд за межі Польщі може позбавити їх виплат на дітей.

Детальніше: Доїздились?! Відтепер виплати 500+ в Польщі українцям припиняють одразу після виїзду!

Як подати заявку на допомогу 500+ в Польщі: 4 доступні способи у 2024 році

У 2024 році заявки на новий термін отримання соціальної допомоги на дітей в Польщі (2024/2025) можна буде подавати виключно в електронній формі.

Потенційні отримувати соціальної допомоги на дітей в Польщі можуть обрати один із 4 доступних варіантів:

Мобільний додаток mZUS у Польщі особливо корисний для українських мігрантів, які мають право на отримання сімейних виплат у сусідній країні.

Детальніше: У мобільному додатку mZUS українцям відтепер доступні 4 програми сімейних виплат

Чи отримуватимуть українці у Польщі збільшені виплати на дітей у 2024 році

Станом на початок грудня 2023 року польські урядовці офіційно не спростовували й не підтверджували можливість отримання збільшених виплат 500+ для українців у Польщі у 2024 році.
Водночас слід нагадати, що в обґрунтуванні та фінансових розрахунках прийнятого у серпні 2023 року Закону Польщі про збільшення розміру виплат 500+ у 2024 році, враховувались не всі категорії їх потенційних отримувачів.
500+ для
Офіційно зазначено, що при обрахунку видатків польського бюджету на 2024-2029 роки через підвищення розмірів виплат 500+ не враховано дітей біженців з України, джерело зображення: legislacja.rcl.gov.pl

Відтак наразі достовірно не відомо:

  • чи можна трактувати ці обрахунки, як потенційну відмову Польщі від виплат збільшених сум 500+ українським мігрантам у 2024 році,
  • чи йдеться лише про невраховані виплати на дітей, що будуть призначати українським громадянам, які отримають у Польщі офіційний статус біженця.

За попередніми підрахунками зростання розміру виплат 500+ для батьків дітей у 2024 році до 800 злотих обійдеться польському бюджету щонайменше у 24 мільярди злотих.

Це важливо: Розірвати шлюб за кордоном без виїзду в Україну: можливо, але не просто

фото: колаж UAPL.INFO

Як правильно знімати кошти у Польщі

Ihor Kobryn

-- Головний редактор, адміністратор та автор порталу UAPL.INFO - Все про Польщу для Українців.- uapl.info - https://www.facebook.com/Uapl.info - https://t.me/uaplinfo

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *