Допомога, отримана українцями за кордоном, підлягає декларуванню в Податковій службі України: Офіс Омбудсмана

Відкрити рахунок онлайн в українському банку, перебуваючи у Польщі

Мільйони українських біженців за кордоном отримали гуманітарну, фінансову та матеріальну підтримку від іноземних держав та організацій. Уповноважений Верховної Ради України з прав людини підтвердив, що отримана українцями за кордоном фінансова допомога підлягає податковому декларуванню.

Зверніть увагу: Українську пенсію можна оформити дистанційно навіть з-за кордону

На профільній сторінці Офісу Омбудсмана України опубліковано пояснення про те, що українці за кордоном насправді повинні повідомити українську податкову службу про такого роду доходи отримані за кордоном.

Іноземна фінансова допомога вказується у річній податковій декларації

Омбудсман України Дмитро Лубінець офіційно надав роз’яснення щодо обов’язкового декларування в Україні та сплати податків за отриману від іноземних держав та організацій фінансову допомогу.

Після початку повномасштабної війни в України українські вимушені мігранти, отримавши тимчасовий захист в іноземних країнах, з юридичної точки зору почали отримувати фінансовий та матеріальний дохід.

Йдеться про грошову та матеріальну допомогу отриману українцями від:

  • іноземних держав,
  • іноземних державних фондів,
  • іноземних кампаній та організацій.

За офіційною інформацією Уповноваженого з прав людини, згідно з Податковим кодексом України, платники податків зобов’язані подавати річну декларацію про майновий стан і доходи з подальшою сплатою податків.

– Отже, громадяни України, які скористалися правом на тимчасовий захист в інших країнах світу, зобов’язані задекларувати як іноземний дохід отриману допомогу від іноземних держав, їхніх держфондів, іноземних кампаній та організацій,
пояснює Омбудсман Дмитро Лубінець
Нагадаємо, що лише у Польщі станом на кінець 2022 року перебувало 2,3 мільйона українських громадян, з яких близько 1,5 мільйона біженці від війни в Україні.

телеграм-канал UAPL.INFO

Іноземна допомога та податки в Україні: декларування та оподаткування

Все більше запитань з приводу оподаткування допомоги, яка була отримана за кордоном, надходить до Офісу Омбудсмана України, адже в Україні триває процес подання декларації про доходи за 2022 рік.
Зверніть увагу, що у 2023 році податкова декларація про майновий стан і доходи подається в Україні, громадянами, фізособами-"загальниками" (підприємцями на загальній системі оподаткування) та самозайнятими особами до 1 травня 2023 року (включно).

Попри необхідність декларування в Україні іноземної допомоги, у питанні оподаткування для таких доходів передбачено винятки.

Чинним законодавством України передбачено виняток щодо оподаткування доходів за кордоном, для осіб та членів сім’ї першого ступеня споріднення:
  • постраждалих внаслідок збройної агресії РФ,
  • які скористалися правом на тимчасовий захист за кордоном,
  • та отримують допомогу від іноземних держав та їхніх державних фондів.
Таким чином на фінансову та матеріальну допомогу (від іноземних держав, іноземних державних фондів, іноземних кампаній та організацій) не визначається і не сплачується ані податок, ані військовий збір із задекларованих доходів за межами України.

Українці за кордоном мають можливість подати податкову декларацію в електронному вигляді в Електронному кабінеті платника за цим посиланням.

допомога
Одним зі швидких способів авторизації в Електронному кабінеті платника податків державний сервіс Дія, фото: прес-служба Мінцифри.
Усіма форми звітності про доходи за 2022 року доступні на відповідній сторінці порталу cabinet.tax.gov.ua.

Отримати українську картку платника податків можна і перебуваючи за кордоном

Для українців за кордоном також є можливість відновлення карти платника податків. Порядок дій щодо отримання української картки платника податків опубліковано на офіційному каналі Мінреінтеграції України.
Проблема відновлення втрачених українських документів особливо актуальна для українських громадян за кордоном.
Для того, щоб отримати картку платника податків, перебуваючи поза межами України потрібно:
  • заповнити відповідну заяву за формою №5ДР, яку можна завантажити за цим посиланням,
  • зробити копію паспорта з чітким зображенням документа.
Зазначені документи для відновлення української картки платника податків можна:
  • подати особисто у закордонній дипломатичній установі України;
  • направити поштою із письмовим клопотанням про доставку їх на вказану адресу за кордоном;
  • подати в підрозділ податкової служби на території України через уповноваженого представника.

При отриманні/відновленні картки платника податків за допомогою уповноваженого представника на території України потрібно буде додатково представити:

  • довіреність,
  • документ, що посвідчує особу представника,
  • копію документа, що посвідчує особу довірителя.

До речі: Українці можуть швидко та безкоштовно переказати кошти із Польщі рідним в Україну!

фото: колаж UAPL.INFO

Як правильно знімати кошти у Польщі

Ihor Kobryn

-- Головний редактор, адміністратор та автор порталу UAPL.INFO - Все про Польщу для Українців.- uapl.info - https://www.facebook.com/Uapl.info - https://t.me/uaplinfo

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *