Польща отримає рекордну позику для підтримки українських біженців

Відкрити рахунок онлайн в українському банку, перебуваючи у Польщі

Республіка Польща, що прихистила найбільшу кількість українських біженців, отримає 450 мільйонів євро кредиту на рефінансування допомоги вимушеним мігрантам з України.
За інформацією Міністерства фінансів Польщі вже підписано відповідну угоду.

Зверніть увагу, що українці отримали можливість швидко переказати в Україну кошти у євро із 27 країн ЄС

24 червня у Варшаві відбулася зустріч міністра фінансів Магдалени Жечковської з керуючим Банку розвитку Ради Європи Карло Монтічеллі. А одним із пунктів зустрічі було підписання рекордної для БРРЄ кредитної угоди, що має рефінансувати видатки польської сторони із підтримки українських біженців.

Як наголосив очільник БРРЄ, рекордний розмір позики, що виділяється Польщі – це насамперед демонстрація рішучих намірів фінансово підтримати Польщу, яка зіткнулась із безпрецедентними економічними викликами.

“Наш кредит призначений для задоволення зростаючих потреб переміщених осіб і громад, які їх приймають.”
– додав Карло Монтічеллі.

Нагадаємо, що на сьогодні Польща прихистила понад 4 мільйони українських біженців, здебільшого жінок із дітьми та осіб похилого віку.

Як у Польщі використають кредитні кошти

Кредитні кошти направлять у “Фонд допомоги”, що було створено урядом Польщі, для відшкодування витрат, установам та організаціям, які безпосередньо займаються наданням допомоги переміщеним особам з України.

Найбільшими отримувачами коштів із Фонду стануть муніципалітети (органи місцевого самоврядування), Міністерство сім’ї та соціальної політики та заклади соціального страхування (ZUS), а також Міністерство освіти і науки та Міністерство охорони здоров’я.

Напрямки фінансування допомоги українським біженцям

Муніципалітети використовуватимуть кошти з Фонду допомоги переважно для покриття витрат на житло (програма “40 злотих”), а Міністерство сім’ї та соціальної політики разом із Касою соціального страхування використовуватимуть їх для виплати одноразової допомоги на проживання всім зареєстрованим переміщеним особам з України та щомісячної допомоги на дітей.

Натомість Міністерство освіти і науки та Міністерство охорони здоров’я Польщі планують використати отримані кошти для придбання додаткового обладнання та медикаментів.

Нагадаємо, що із 1 липня уряд Польщі припиняє виплати за програмою “40 злотих”, за окремими винятками 

Відкрити рахунок онлайн в українському банку, перебуваючи у Польщі

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

14 − ten =