Закон про безплатний ноутбук для учнів або ваучер на 2500 злотих підписано: деталі

Відкрити рахунок онлайн в українському банку, перебуваючи у Польщі

Президент Польщі Анджей Дуда підписав законопроект, який передбачає забезпечення учнів польських шкіл цифровими пристроями. Хто вже у вересні 2023 року може отримати ноутбук або ваучер в розмірі 2500 злотих для його придбання?

Важливо для українців: Як правильно знімати готівку з українських карток у Польщі

На офіційному порталі Президента Польщі опубліковано пояснювальну записку щодо підписаного закону від 7 липня 2023 року “Про підтримку розвитку цифрових компетенцій учнів та вчителів”.

Хто в Польщі отримає безкоштовний ноутбук вже восени 2023 року

Відповідно до положень нового закону із початком навчального року 2023/2024 у Польщі передбачається забезпечення ноутбуками не лише учнів, а й вчителів та педагогів.
Офіційно у вересні 2023 року безплатно отримати ноутбук зможуть:
 • учні IV класу державних і недержавних початкових шкіл,
 • учні державних і недержавних мистецьких шкіл, що надають загальну освіту, клас яких відповідає IV класу початкової школи,
Офіційно не має застережень щодо громадянства учнів польських шкіл, які можуть отримати безкоштовний ноутбук. Відтак діти українських мігрантів, які здобувають шкільну освіту в Польщі також підпадають під дію підписаного закону.
Окрім учнів шкіл законом передбачено одноразову передачу ваучерів на придбання ноутбука й педагогам.

Ваучер в розмірі 2500 злотих у Польщі зможуть отримати вчителі, вихователі та інші педагогічні працівники, які офіційно працевлаштовані станом на 30 вересня 2023 року:

 • у державних і недержавних початкових і середніх школах,
 • в державних мистецьких школах,
 • у недержавних мистецьких школах, з правами публічної (державної) мистецької школи.
Отримані ваучери не підлягають обміну на готівку, чи інші платіжні засоби, і будуть діяти до 31 грудня 2025 року.

телеграм-канал UAPL.INFO

У законі не має обмежень, щодо громадянства педагогів, які можуть отримати ваучер на 2500 злотих. Тому шкільні адміністрації у списках отримувачів цих ваучерів можуть подати й офіційно працевлаштованих громадян України.

Порядок отримання та розпорядження безплатними ноутбуками у Польщі

Надані польським урядом до навчальних закладів ноутбуки повинні бути передані учням, які мають на це право, до 30 вересня 2023 року.
Проте українським мігрантам у Польщі варто врахувати, що передача ноутбука учню здійснюється на підставі договору, укладеного адміністрацією школи з батьками учня. А факт передачі ноутбука завіряється окремим протоколом.

Зазначений договір та протокол можуть бути оформлені:

 • у паперовій формі з власноручним підписом,
 • в електронній формі з кваліфікованим електронним підписом, довіреним підписом або особистим підписом.
Після цього ноутбук, переданий учневі, фактично стає власністю його батьків.
І навіть у випадку зміни навчального закладу, отриманий ноутбук, не підлягає поверненню керівництву школи, де його було отримано.

Водночас слід врахувати, що отриманий безплатний ноутбук “не може бути предметом будь-яких розпорядчих дій протягом 5 років з моменту набуття батьками учня права власності на ноутбук“.

Тобто впродовж 5 років з дати отримання безкоштовного ноутбука (на учня польської школи) його неможливо буде офіційно продати.
ноутбук
Ноутбуки, які учні отримають у власність будуть захищені від перепродажу – на корпусі буде розміщено герб Польщі та логотип Європейського Союзу, фото: edukacja.dziennik.pl
Водночас законодавчо визначено, що батьки учня можуть відмовитись приймати безкоштовний ноутбук у власність, а користатись ним на підставі договору позички.
Для цього батькам учням потрібно буде
 • засвідчити відмову від прийому ноутбука у власність,
 • укласти відповідний договір позички,
 • у разі зміни учнем навчального закладу – повернути ноутбук до школи, де його отримували, впродовж 30 діб від моменту переведення.

Який ноутбук безплатно отримають учні польських шкіл у 2023 році

Інформацію про модель безкоштовних ноутбуків, які будуть передані учням польських шкіл у 2023 році, у квітні повідомив Міністр цифровізації Польщі Януш Цешинський.

Ще навесні 2023 року після розгляду 14 тендерних заявок, було обрано найвигіднішу пропозицію, якою передбачено закупівлю ноутбуків ASUS ExpertBook B1502CBA.

Зазначимо, що ASUS ExpertBook B1502CBA – це недорогий компактний ноутбук вагою близько 1,7 кілограма.

ноутбук
Легкість та компактність були однією з вимог тендеру – максимальна вага ноутбука для учнів не повинна була перевищувати 2,5 кг, asus.com

Точні технічні характеристики ноутбуків, які будуть передані учням польських шкіл наразі не відомі.

Адже ноутбук ASUS ExpertBook B1502CBA поставляється у різних конфігураціях
 • з процесорами Intel Core i3, Core i5 і Core i7,
 • 8 ГБ оперативної пам’яті,
 • SSD-накопичувачем об’ємом 256 ГБ.
У будь-якій із комплектацій ноутбук ASUS ExpertBook B1502CBA оснащений 15,6-дюймовим екраном з роздільною здатністю 1920 x 1080 пікселів.
Відтак цих технічних характеристик ноутбука буде більш як достатньо для опанування шкільної програми та розвитку цифрових навичок учнів.

До теми: Виплати 300+ в Польщі: коли і як українцям подати заявку на Dobry Start у 2023 році 

фото: колаж UAPL.INFO

Як правильно знімати кошти у Польщі

Ihor Kobryn

-- Головний редактор, адміністратор та автор порталу UAPL.INFO - Все про Польщу для Українців.- uapl.info - https://www.facebook.com/Uapl.info - https://t.me/uaplinfo

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *