Українські вимушені мігранти у Польщі отримують велику кількість державних фінансових допомог від сусідньої Польщі. Проте в разі залишення території сусідньої держави на термін понад 30 діб громадяни України повинні повідомити ZUS про виїзд з Польщі.
До теми: Сімейний опікунський капітал у Польщі: як українцям отримати 12 000 злотих на дитину
ZUS (Zakład Ubezpieczeń Społecznych) один з основних органів соціального захисту, який проводить низку виплат для українських біженців опублікував деталі відмови від виплат у зв’язку із виїздом з Польщі.
На офіційній сторінці ZUS оприлюднено інструкцію, яка допоможе українським мігрантам правильно оформити повідомлення органів соцзахисту Польщі про наміри виїзду з країни.
Які фінансові виплати будуть припинені при виїзді із Польщі
Як зазначають у ZUS подати в електронному вигляді інформацію про виїзд за межі Польщі повинні українські мігранти, які:
- отримують допомогу за програмою 500+ або не отримували ще цю допомогу, проте вже подали заявку на її отримання;
- отримують виплати за програмою Сімейний опікунський капітал (RKO – Rodzinny kapitał opiekuńczy) або не отримували ще цю допомогу, проте вже подали заявку на її отримання.
Нагадаємо, що із місяця, який слідує за місяцем виїзду, ці виплати перестають виплачуватись українським мігрантам, які перебувають за межами Польщі понад 30 діб.
При цьому українці повинні інформувати ZUS не лише про особистий виїзд із Польщі, а й про виїзд дитини, на яку отримуються зазначені виплати.
Як повідомити ZUS про виїзд з Польщі: детальна графічна інструкція
Для початку потрібно увійти у Ваш профіль на PUE ZUS.
Перейти до вкладки Ubezpieczony або Świadczeniobiorca.
Вибрати із бокового меню:
[Rodzina 500+] – [Szczegóły Twoich wniosków] якщо отримуєте виплати за програмою 500+ або подали заявку на отримання цих виплат
[Rodziny kapitał opiekuńczy] – [Szczegóły Twoich wniosków] якщо отримуєте виплати за програмою Сімейний опікунський капітал або подали заявку на їх отримання.
Вибрати заявку та натиснути [Zgłoszenie wyjazdu] (повідомлення про виїзд).
Вам стане доступна форма заявки UKR-IW.
Дані заявника автоматично підтягуються системи із даних вашого профілю на PUE
На першій сторінці заповнюємо адресу проживання.
На другій сторінці слід заповнити формуляр вказавши хто виїжджає за межі Польщі, отримувач виплат чи дитина, на яку оформлені виплати
Зверніть увагу, що у випадку виїзду із Польщі з дитиною/дітьми, слід здійснити відмітку лише у полі – Я виїжджаю з Польщі.
Якщо буде проставлено цю відмітку, громадянам України не доведеться надавати польській стороні додаткову інформацію про дитину/дітей, з якими буде здійснено виїзд.
Вкажіть дату виїзду із Польщі
У випадку, якщо повідомляється про виїзд із Польщі дитини, на яку оформлені виплати, а отримувач виплати залишається у Польщі – тоді доведеться вказати усі дані цієї дитини.
Для того, щоб це зробити виберіть дитину зі списку. Ви зможете вибрати із списку дітей, яких ви вказали у своїй заяві.
Після вибору дитини, її дані будуть долучені до заявки про виїзд.
Зверніть увагу! Якщо ви хочете повідомити про виїзд кількох дітей, на кожного із них потрібно буде заповнювати окреме інформування про виїзд UKR-IW.
Надали натисніть кнопку Sprawdź. Система повідомить про те, чи коректно заповнено усі потрібні поля заявки. Якщо формуляр заповнено коректно натискаємо кнопку Zapisz для збереження даних.
Після цього можна закрити заповнений та збережений формуляр.
Після цього можемо відправляти заявку у ZUS.
На кінцевому етапі заявку слід підписати в електронній формі за допомогою:
- профілю PUE,
- кваліфікованого електронного підпису,
- довіреного підпису (PZ ePUAP),
- особистого підпису (e-dowod).
Зверніть увагу, українські мігранти у Польщі нарешті можуть безкоштовно переказувати злоті в Україну
фото: zus-info.pl