До 20 осіб на місце: у Польщі назвали найпопулярніші спеціальності для вступу у виші

Відкрити рахунок онлайн в українському банку, перебуваючи у Польщі

У Польщі в повному розпалі вступна кампанія і вже стали відомі перші результати подання документів на вступ у вищі навчальні заклади. Провідні виші Польщі назвали найпопулярніші спеціальності для вступу.

До речі, у Польщі оновлено рейтинги вищих навчальних закладів: які ВНЗ визнано найкращими

Проведене ЗМІ опитування речників польських ВНЗ засвідчило, що окрім інформатики цього року у топі спеціальностей психологія та східна філологія.

Попри те, що вступна кампанія ще далека до завершення вже визначились спеціальності та факультети, які лідирують за кількістю бажаючих навчатись: конкурс на одне місце подекуди складає 20 осіб на місце.

Варшавський університет (Uniwersytet Warszawski)

Речниця Варшавського університету Анна Модзелевська, запевняє, що цього року тенденції залишаються незмінними. Велика кількість заяв від абітурієнтів поступила на напрямки психологія, менеджмент, економіка, англійська філологія та право.

Варшавська політехніка (Politechnika Warszawska)

Найкращий технічний ВНЗ Польщі – Варшавська політехніка – вже традиційно популярна серед бажаючих навчатись на факультетах кібербезпеки, ІТ, математики та аналізу даних і менеджменту.

Представник вишу Аґнєшка Капела підтвердила, що саме на ці спеціальності отримано по 15-20 заявок на місце.

Вроцлавський університет науки та технологій (Politechnika Wrocławska / Wroclaw University of Science and Technology)

У Вроцлаві, де мешкає значна кількість українців, зокрема у Вроцлавському університеті науки й технологій  найбільшою популярністю цього року користуються факультети IT-напрямку:

  • Applied IT (англійською мовою викладання) – 15 осіб на одне місце,
  • Applied IT – 10 осіб на одне місце,
  • Кібербезпека – 7 осіб на одне місце.
Ягеллонський Університет у Кракові (Uniwersytet Jagielloński w Krakowie)

Найстарший вищий навчальний заклад у Польщі цього року отримав вже понад 33 тисячі заяв від абітурієнтів. Зі слів керівника відділу рекрутингу Ягеллонського університету Каміла Ґайєцкі, вподобання бажаючих тут навчатись доволі стабільні.

Як і минулого року у топі спеціалізацій за кількістю поданих заяв на навчання: факультет менеджменту й соціальної комунікації, східна філологія та японознавство.

Університет імені Адама Міцкевича в Познані (Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu)

У найбільшому державному ВНЗ Познані – Університеті імені Адама Міцкевича – конкуренція серед абітурієнтів дуже висока.

Речниця познанського вишу Малґожата Рибчинська повідомила, що цього року лідером серед напрямків за популярністю стали психологія та корейська філологія, де на одне місце претендує 21 абітурієнт.

За іншими напрямками конкурс також дуже високий: за спеціальністю менеджмент і право в бізнесі на одне місце претендує 17 осіб, а норвезька філологія – 15 осіб на одне місце.

У ВНЗ зазначають, що цьогорічні тенденції популярності не відрізняються від минулорічних. Торік корейську філологію хотіли вивчати 20 осіб на одне навчальне місце, психологію – 17 осіб на місце, а менеджмент і право в бізнесі – 14 осіб на місце.

Які напрямки були популярні у 2021/2022 навчальному році у Польщі

За інформацією Міністерства освіти та науки Польщі, найпопулярнішими факультетами у польських вишах у 2021/2022 навчальному році (на які претендувало найбільше кандидатів на одне місце)  були інженерія наноструктур, кореїстика та зелені технології.

За цими напрямками на одне навчальне місце претендували понад 25 вступників.

Читайте також, Вища освіта у Польщі: нюанси вступу і що робити, якщо провалив іспити, – поради українцям від польської експертки

 

фото: pxhere.com

Як правильно знімати кошти у Польщі

Ihor Kobryn

-- Головний редактор, адміністратор та автор порталу UAPL.INFO - Все про Польщу для Українців.- uapl.info - https://www.facebook.com/Uapl.info - https://t.me/uaplinfo

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *